jump to navigation

Kuidas kõik alguse sai 25. märts 2007

Posted by Manjana in tegemistest.
trackback

Kõik sai alguse sellest, et Oudekki saatis 13. märtsil välja emaili pealkirjaga “mõte”. Nagu ennegi väikeste mõtetega juhtunud, läks ka seekord – mõte veeres edasi ja hakkas konkreetseid piirjooni võtma. Viimane piisk langes virtuaalruumis seikleva idee peale 22. märtsil, kui edasi-tagasi liikuv virtuaal otsustati pärisruumi tuua ja selleks valiti vanalinna südames asuv Kehrwiederi kohvik.

Hoolimata neljapäeva seitsmendast õhtutunnist kubises kohvik asjalikest lobisevatest seltskondadest. Meid oli kokku kuus: Arni, Kati, Ethel, Martin, Oudekki ja mina. Leidsime endale laua klaveri kõrval ja esimese õhtu hitiks kujunes kuum šokolaad, mida mina, hoolimata oma kõrgest vanusest, kunagi enne sel viisil serveerituna proovinud ei olnud.

Samas polnud see pelgalt šokolaad, mis meeli erksaks küttis. Oudekki temperamendist ja lennukatest ideedest tõusis meie saalinurgas temperatuur mitmeid kraade keskmisest kõrgemaks, ja kõrvallauas olevaid mehi näis meie arutelu kohati rohkemgi köitvat kui nende endi vestlus. Kuna mind nende härraste jutt ei huvitanud, pole mul aimugi, millest nad rääkisid, aga meil oli vaja päästa Eesti kodanikeliikumiste kohta käivad matusejutud ja seda me tegimegi.

Millegipärast kulges vestlus lausa kahtlaselt soodsas rütmis – ei mingeid kuumi vaidlusi ega põrkuvaid eriarvamusi. Ju siis sattus tähtede seis olema positiivne, sest diskussioonisujuvus pole Eestis kaugeltki tavaks, kui jutt käib ühiskonnas toimuvast. Eriti häälekaks osutus nõusolek, kui Martin tituleeris meie kirju kamba “Kaheksanda Mai Liikumiseks” – ‘El Movimiento 26 de Julio’, mõtles Martin ise, aga kõvasti seda kellelegi ei öelnud. Ent uuesti – mitte üht vastupiuksu. Kati, korralik inimene pani kõik kenasti kirja ka. Aga ega iga sünd ei peagi valudega olema, mõnikord võib laps ju ka vuhinal orbiidile tulla, eks ole?! Igatahes olime me kella üheksaks terve hulga asju selgeks rääkinud ja inimesed kadusid pimeda linna erinevatesse nurkadesse, et sündinud beebi kognitiivsuse üle järele mõelda.

Maailm oli juba jõudnud muutuda kriipsu võrra paremaks.

Kommentaarid

1. Tõnis - 26. märts 2007

Ohoo! Kui intrigeeriv!

2. Punane Hanrahan - 26. märts 2007

Vaevalt et me küll “Eesti kodanikeliikumiste kohta käivaid matusejutte” päästsime:) Pigem ikka kodanikeliikumist matusejuttude käest, ma arvan.

3. Punane Hanrahan - 26. märts 2007

Krt, ma grafomaanitseks siin täiega juba, aga kurjavaimu wordpress ei lase mind endiselt sisse:( Oudekki, äkki proovid mulle veel kutset saata, tundub et mingid asjad lihtsalt käivad wordpressis veidi pika vinnaga?

(Teistele selgituseks: vahetasin eile wordpressis adminni meili ja saatsin just selle meiliaadressi ka Oudekkile. Aga wordpress väidab talle, et sellise meiliaadressiga adminni polevat olemas).

Aga olgu öeldud, et kui ma kiirete tööasjadega ühele poole saan, hakkan täna pärastlõunal lubatud arvamusartiklit kirjutama. Paras neile (ma ei tea küll kellele, aga noh).

4. analyytik - 26. märts 2007

Movimiento 26 de Julio
http://es.wikipedia.org/wiki/Movimiento_26_de_Julio

Ei noh, lahe! Pole midagi öelda. Et siis M-8-5 või? Või hoopis L-8-5 ?

Nii et kõik lippusid õmblema!
http://es.wikipedia.org/wiki/Imagen:M-26-7.svg

5. analyytik - 26. märts 2007

Pisuta arusaadavamas keeles juttu ka. (Vähemalt siis mulle isiklikult arusaadavamas keeles.)
Kommentaariks sellele lõigule “…kui Martin tituleeris meie kirju kamba “Kaheksanda Mai Liikumiseks” – ‘El Movimiento 26 de Julio’, mõtles Martin ise…”

(Vähemalt siis mulle isiklikult arusaadavamas keeles.)

26th of July Movement
http://en.wikipedia.org/wiki/26th_of_July_Movement
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:M-26-7.svg#file

6. Punane Hanrahan - 26. märts 2007

No ma arvan, see oli Sirjelt vast veidi kibe huumor. Mingeid riigipööramise plaane meie igatahes ei pea:)

7. sirje - 26. märts 2007

Martin pidi komavead ära parandama, aga selle asemel kirjutas hoopis seda, mida tema mõtles tol hetkel (kirjavigadega sealjuures) Mul pole mingit aimu Martini mõtetest, ausõna, kuigi oleks huvitav …

8. analyytik - 26. märts 2007

Ma ei saa isiklikult küll aru, mis siin nii väga põdeda ja vabandada kogu aeg. Päris lahedad sellisd ju. Viva!

Noo jaa. Ma saan muidugi aru, et Psilocybe cubensis (http://en.wikipedia.org/wiki/Psilocybe_cubensis) oleks ilmselt põnevam kui Revolución cubana (http://es.wikipedia.org/wiki/Revoluci%C3%B3n_cubana), a mis siis.

Mis siis Eestis peab juba tõesti kogu aeg jälgima, et mida ütled ja mida mõtled ja mida arvad – ja et kas see on ikka täielises kooskõlas riigis valitseva kodanlis-natsionalistliku doktriiniga?

Vot kangesti tundub, et just nii see ongi. Ja ausalt öeldes just see mulle isiklikult kõige rohkem närvidele käibki. Hea küll, ma oleks ehk nõus aktsepteerima isegi mingit enam-vähem kapitalistliku ühiskonnakorralduse versiooni – eelistatavalt muidugi Skandinaaviapärast – aga see totaalne lollus ja nürimeelsus ning eriti just selle rumaluse sihiteadlik kultiveerimine, vot sellega ajab see lariaanlik-ansipistlik režiim küll pilli lõplikult lõhki. Kui ikka riiki juhib tegelane, kelle kohta Economist kasutab väljendit “not terrible impressive” (või kuidas see täpselt nüüd oligi), siis vabandage väga, aga niisugust asja ma nüüd küll vabatahtlikult hekas kiita ei kavatse.

Ja muide. Minu meelest ei saa ikka ühiskonnas mingisid asju liigutada kui samal ajal püüda selle poole, et kõik oleks ikka viisakas ja korralik ja nii nagu igale viimasel kui väikekodanlasele meeldib. Sellest ei tule nüüd küll midagi välja.

9. Jasmiin - 27. märts 2007

vabandust… aga miks peab peaminister “impressive” olema? :D Kritiseerige sisu, mida on kritiseerida küll ja küll, aga “vormi” arvustamine poliitiku puhul on samaväärne etteheitega striptiisitarile, et too jagab liiga vähe tuumafüüsikat. Politiik pole selleks ametis, teate, et muljet või mõju avaldada. Jumal tänatud.

10. Kuidas me toimime « Kaheksanda Mai Liikumine - 28. aprill 2007

[…] Mai Liikumine on spontaanselt tekkinud kodanike ühendus, keda seob ühine soov näha Eesti tulevikku euroopalikest väärtushinnangutest […]

11. Aasta 2007 « Kaheksanda Mai Liikumine - 25. detsember 2007

[…] kokkuvõtte teha. Kaheksanda Mai Liikumine sai alguse sel aastal. Kuidas täpselt, lugege siit: Kuidas kõik alguse sai. See blogi siin sisaldab kokku 84 postitust ja kõige kuumem päev külastatavuses oli 29 märts, […]


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: