jump to navigation

Ansip kas valetab või ei tea midagi 28. märts 2007

Posted by Manjana in meedia, poliitika.
trackback

Täna õhtul esines meie uus-vana peaminister Ansip Aktuaalses Kaameras ja rääkis, et pronkssõduriga tegeleb sõjahaudade kaitse seadus. “Vastavalt sellele seadusele on kaitseminister moodustanud komisjoni, komisjon on oma ettepaneku teinud, kaitseminister korraldab nüüd edasist tegevust.”

Ansipi sõnul on tal praegu raske ennustada, kas 9. maiks on Tõnismägi piiratud planguga ja plangu taga käivad väljakaevamised või on need väljakaevamised selleks ajaks juba lõppenud.

Muidugi on Ansipil raske otsustada, sest Jürgen Ligi tegeleb oma blogis mingite lõbusate asjadega ja juba pikemat aega pole viitsinud kaitseministrit mängida.

Kui Ansip arvas, et Kaitseministeeriumis on olemas sõjahaudade komisjon ja see tegeleb ainult Pronkssõduri teemaga, siis Ligi esitas selle küsimuse oma komisjonile alles 27. veebruaril. Pärast seda sai komisjon kokku ka. Toimus see 1. märtsil ja räägiti seal kõigepealt metsavendade haudade probleemist ning siis “Ühe päevakorrapunktina arutas komisjon ka kaitseminister Jürgen Ligi kirja. Tänasel nõupidamisel käsitletu osas kaitseministrile kvoorumi puudumisel ettepanekuid ei vormistatud.

Ehk teisiõnu – ei viitsi seal Kaitseministeeriumis enne uut ministrit keegi eriti tööd teha ega kohal käia. Ja ega Ansip ei saa ju ka kõigest teadlik olla. Muidugi on alati olemas variant, et see komisjon üritas veel hiljem ennast kokku võtta, aga kaitseminni lehel pole selle kohta enam midagi kirjas.

Kuna uus mees kaitseministri kohal saab olema Marko Mihkelson, siis ilmselt tehakse seal ametnike elu kuumaks. Huvitav, kas Ligi peab Ansipile aru andma, miks ta komisjon tööd ei teinud või piisab, kui ta vihjab seda Mihkelsonile? Või vormistatakse kiiresti ära ka neljas koosolek, mis otsustab, et Tõnismäe trollipeatuse all on äärmiselt oluline sõjahaud, milles säilinud jäätmed on vaja 62. aastapäeva puhuks välja kaevata.

Kommentaarid

1. MB - 28. märts 2007

“… milles säilinud jäätmed on vaja 62. aastapäeva puhuks välja kaevata.”

Jäätmed on ammusurnud inimeste kohta karmivõitu sõna ;), usutavasti taheti öelda “säilmed”.

2. araterl - 29. märts 2007

Selle asemel, et iriseda võiks te Ansipiga korra laua taha istuda. Jah, selge on, et PS-i raua tagumine on olnud efektiivne häälepüüdmismeetod aga poliitika on räpane mäng. Kui poleks Reform PS-i peenrahaks vahetanud, siis oleks seda kesikud teinud. IRL oleks selle šansi niikuinii maha mänginud. Et siis Savisaar ei ole ainuke Eesti parim poliitik ja valetaja.

Olen Ansipiga suhtlemise ja Reformis liitlase otsimise mõtet välja käinud ka Nochnoi Dozorile aga seal langes tera küll kaljupinnasele. Äkki siin näkkab. Ja argumentatsioon ei saa olla, et äraviimine on saatanast või et vaat mis siis Vene teeb või oi kui kahju venelastest (seda võib-olla siiski). Lahendust ei ole ja ei koidagi veel tänase päevani. Lahendus ei ole “ärme viime ära”, “näitame maailmale et me pole fašistid” jne. Need on kõik läbi käidud teemad. Need ei ole lahenduseni viinud.

Nii, et palun mõelge enne kui hakkate sildu põletama. Aga jah, konfrontatsioonile on lihtne organisatsiooni ehitada. Samas, seda võib ju ka laiskuseks nimetada…

3. Oudekki - 29. märts 2007

Ansipiga suhtlemine on ka meie mõte olnud :) Aga aitäh ikkagi soovitamast :)


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: