jump to navigation

Tõde kõneleb 28. märts 2007

Posted by Punane Hanrahan in tegemistest.
trackback

Leidsin tõetera Postimehe kommentaaridest:

“Kuju tuleb teisaldada, kas või selleks, et Venemaale koht kätte näidata – me oleme iseseisev riik.

Nujahh, pubekas ka ei pese ennast, ei korista tuba, ei õpi, suitsetab ja laiab ka selleks, et vanematele ja õpsidele koht kätte näidata. ”

Täpselt sellised mõtted mõlguvad ka minu peas, kui keegi jälle seletama tuleb, et me peame midagi ilmtingimata ette võtma ainult selleks, et “Venemaale koht kätte näidata””.

Selline “koha kättenäitamine” on kõige kindlam tõend, et me iseseisva riigina käituda ei oska.

Kommentaarid

1. jake - 28. märts 2007

arni, sina oled see mees, kelle meelest Hitleri pildiga t-särk on eesti riiklusele suuremaks ohuks, kui agressiivsed venelaste kambad, kes ründavad eestlasi eesti keele kõnelemise pärast ning lubavad netikommentaarides siberisse saata.

mis parata. sinu jaoks on kka eesti sõltumatuse demonstratsioon võrdne pubeka trotsiga. ei kallis vasakpoolne, võibolla sinu jaoks oleks parim eesti endiselt NSVL võimu alla, kakskeelne ehk siis (kõik pevad oskama vene, aga mitte eesti keelt) jne….

aga õnneks enamike eesti vabariigi kodanike jaoks (ka venelaste jaoks) mitte.

tõde on see et pronkssõdur on eestivaenulike meeleolude sümbol ja selle sinnajätmine ainult süvendaks konflikte…nende vältimine ongi see mida iseseisev riik peab tegema.

2. sirje - 28. märts 2007

Jake, Tundub, et sa ei tunne Arnit, muidu sa ju ei räägiks nii. Kuna sa juba Arni kohta jama ajasid, siis vaevalt tunned Sa Eesti kodanikke, kelle nimel esined ja kõige vähem vasakpoolseid.

Mis su postituse mõte oli? (see oli retooriline küsimus)

3. jake - 28. märts 2007

ei tunne õnneks, küll olen tuttava käest kuulnud, mis inimesega tegu on. seevastu olen lugenud seda naeruväärset hüsteerilist artiklit EPLst, mida ilmselt tead isegi.

4. MB - 28. märts 2007

jake: Agressiivsed juua täis kambad mistahes rahvusest võivad tongi anda eesti keeles, vene keeles, inglise keeles või hiina keeles rääkimise eest, või siis vaitolemise eest, või siis lihtsalt selle eest et nägu ei meeldi. Eestikeelsetest netikommentaaride kvaliteedist rääkimata. Mõtle natuke, misasi see on, mida sa õieti endale tõestada tahad? Otsida valitud kollaste uudiste või netikommentaaride põhjal õigustusi rahvuslike stereotüüpide ja paranoia lõkvelhoidmise tarbeks?

Pronkssõdur on II maailmasõja ohvrite ja natsismi üle saavutatud võidu sümbol. Selle venelastest austajate jaoks päris kindlasti. Mis sa ise arvad, kas selle tähenduse peale sülitamine muudab suhtumist Eestisse ja eestlastesse paremaks või halvemaks? Kas tekitab rohkem Sinu kardetud meeleolusid NSVL tagasi igatseda või siis eesti keele eest vastu pead anda, või mitte? Eestivastasus selle ümber on eesti rahvuslaste mõistmatu käitumise TAGAJÄRG. Seda võib olla raske uskuda, aga eestlased on tõepoolest peremeesrahvas ning Eesti võimude käitumisest tõesti sõltub midagi – milleks on suhtumine Eestisse.

5. jake - 28. märts 2007

Ma ei leia enam seda tsitaati, aga mingi must ühiskonnategelane ütles kunagi USAs umbes nii – “mul on häbi olla must, kui kuulen öösel pimedas enda taga kõndivat inimesi, ma heidan pilgu ja ohkan kergendatult, sest nad on valged.”
Stereotüüp? kindlasti. Kergendusohe põhjendatud? samamoodi.

ma isiklikult arvan, et praegu pole enam teisaldamisele alternatiivi. siin veel teile poliitiliselt hüperkorrektsetele üks kont närimiseks – venelased vajavad karmi kätt, nende soovidele järgi andmine ainult tõstab neis põlgust järeleandlike vastu.

6. sirje - 28. märts 2007

Jake, sa ilmselt oled meie valitsuse suur pooldaja, miks sa muidu Ansipile takka kiidad. Sinusuguseid tüüpe on Eestis veel üle 22 tuhande, tehke oma klubi ja kiitke seal valitsust. Ansip lubab koalitsioonilepingus teile ju lausa raha anda.
Jäta maailmaparandamine meie hooleks.

7. MB - 28. märts 2007

jake: Ei jaga sinu rassistlikke ega muid samasisulisi mõtteteri ;)

Kindlasti on teisaldamisele alternatiive. Nagu näiteks mõistuse pähe võtmine ja arusaamine, et venelased ei näe selles midagi eestivastast, vaid eestivastasus, if any, tuleneb sellest, et rahvuslased ja Eesti võimud nende tundeid tuimalt ja alusetult ignoreerivad. Raskem lahendus oleks kindlasti, ja koalitsioonierakonnad on ennast lubadustega tõhusalt auku mänginud, aga iga hinna eest kangutamine ja hirm järeleandmise märgib IMHO pigem mõttelaiskust, põgenemist arusaamise ja lahenduse eest.

8. jake - 28. märts 2007

ahnii, et kõlbavad ainult kiitvad kommentaarid?:) pole ka ime…
ja ma ei kiida ansipile takka, see jopski oleks pidand teisaldama kuju juba kohe mullu suvel.

9. Ramloff - 28. märts 2007

Kurb on see, et ega peale kuju äraviimist ei jää kumbki pool rahule. Rahvuslased paar päeva ehk juubeldavad ning selle järel hakkavad otsima uut objekti. See on lõputa nõiaring … viha nõiaring.

10. jake - 28. märts 2007

Ramloff, see on laim. rahvuslased leppisid 15 aastat selle monumendi, järjest paisuva mädapaisega. Ma olen nõus et ühest küljest oli Böhmi eelmisel aastal loosungiga sinna minek mõttetu lollus, teiest küljest näitas see ära, kuidas punasõdurist oli tehtud NSVL kiitmise ja sinimustvalge põlgamise sümbol.

sest ka enne 2006.a 9. maid või 22. septembrit oli üsna vastik sealt mööda minna neil kuupäevadel ja punalippe näha.

11. Renata - 28. märts 2007

9. Ramloff – March 28, 2007
Kurb on see, et ega peale kuju äraviimist ei jää kumbki pool rahule. Rahvuslased paar päeva ehk juubeldavad ning selle järel hakkavad otsima uut objekti. See on lõputa nõiaring … viha nõiaring.

Väga õigesti öeldut!

12. Ramloff - 28. märts 2007

Vaata, jake, ma oleks väga rõõmus kui ma eksiks, aga ma kardan, et pronkssõduri äraviimisega ei lõpe see asi veel sugugi. Kui ma teaks, et pronkssõduri äraviimine lahendab korraga kõik probleemid, siis ehk pooldaksin isegi selle eemaldamist, aga ma pigem arvan, et kui see on eemaldatud, siis tulevad uued teemad ja asi läheb uuele ringile.

13. MB - 28. märts 2007

Nõus Ramloffiga. Kui asi on lippudes, siis seda vildakam on nende adresseerimise asemel kangutada kuju.

14. Poputaja - 28. märts 2007

Appi kui naiivsed võidakse olla.

Vaadake ometi mis maailmas toimub. Just selliseid zeste tehaksegi poliitikas kogu aeg. Mida teevad ameerika ja venemaa? Poliitika ongi zestide keel.
Nii luuaksegi mulje maailma ees. Sest maailm ei tea mida te siin eesti keelses foorumis näiteks jutustate. Zest on ka see, kui midagi ei tehta selle kujuga. Kui teie meelest on pubekalik zest see, et kuju teisaldatakse, siis väga “Malevalik” zest kogu maailmale on see, kui lastakse end segamatult rüvetada.

15. Hei - 29. märts 2007

Kuju äraviimine ei muuda midagi. Koht jääb ju alles. Sinna saab ikka miitingut pidama minna. Kui sinna maja peale teha, siis leiab mõne teise koha. Palju targem on ju kuju imagot muuta. Juba Lennart Meri pakkus selle välja. Kas Ansipil puudub täiesti riigimehe vaist?

16. araterl - 29. märts 2007

Soovitaks kamaiitidele, et enne kui pursatakse välja järgmisi postitusi pronkssõduri ja Eesti muulaskonna, peamiselt küll venelaskonna teemadel, tasuks süstemaatiliselt läbi töötada eelmise aasta maikuust alates sel teemal avaldatud ajalehe ja Delfi artiklid, nende kommentaarid ning foorumid, nt ERL ja ND.

Paljud megaavastustena esitatud teemapüstitused on juba ammu vastuse leidnud ja jalgratta leiutamine eriti edasi ei vii. Igal asjal on oma põhjus ja abstarktne normativistlik hala edasi ei vii.

17. rein - 30. märts 2007

ja ärge palun ajage enam mula kuju mõtte muutmisest, seda on juba tehtud või õigemini prooviti teha, pannes “tallinna kaitselahingutes langenute” nimede asemel kõigi II ms langenute meenutamise tahvlid

seda, et tiblade jaoks on see jätkuvalt nsvl mälestusmärk, seda pole võimalik muuta


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: