jump to navigation

Asjalik laupäev 1. aprill 2007

Posted by Manjana in tegemistest.
trackback

Laupäev oli Kaheksanda Mai Liikumise tegelastele äärmiselt aktiivne ja asjalik. Esiteks saatsime ühe osa oma liikmetest Tartusse, kus nad osalesid ühe teise liikumise tegelaste koosistumisel ja üritasid noid veenda, et me ei ole stalinistid ja autoritaarse korra kummardajad. Pühapäevase info põhjal läks veenmisüritus korda ja ilmselt saame loota ka selle grupi toetusele.

Arni, Kati, Martin, Andreas ja mina läksime seekord nõu pidama Oudekki kodusele pinnale. Lahendades ära üliraske küsimuse, et kas veini peaks jooma puhtalt või pikema kestvuse saavutamiseks, segatuna, võisime asuda meid kõiki huvitavate küsimuste lahkamise kallale.

Esiteks võtsime läbi oma blogi kommentaatorid: põhjalikult ja pulkadeni. Kuna Eesti on väike, siis varjule ei jäänud midagi ja kommentaatorite edasise käitlemise plaan on meil nüüd olemas. Kartmiseks pole põhjust, toorest liha me ei söö.

8. mail toimuva kellaajaline paikapanemine sai enam-vähem oma piirjooned ja rõhuasetused kätte. Ilmselt on meil mõistlik korraldada häälekam osa pisut tulipunktist eemal ja siis korraldada pisike marss Tõnismäele ja tagasi. Sel juhul ei ole meil vaja ka eraldi plaan B-d, et mis saab siis, kui Punane Kraana on oma plangu juba kohale tõstnud.

Eraldi pikk arutelu oli teemal, et mida teha hulludega, kes oma letargiast kogemata valel hetkel väljuda võivad. Selle tarbeks leidsime, et neile on abiks peale saata väike armas blond Kati, keda nähes võiks inimene saada aru, et elus on muudki peale vägivalla ja kui see ei mõju, siis Kati selja taga võiks olla pisut kogukam Arni, keda nähes iga vähegi oidu omav nats kohe ära jookseb.

Umbes koosistumise keskpaiku viisime läbi kohustusliku programmi. Ei, me ei vaielnud, milline internatsionaali tõlge on eesti keeles parim, me vaatasime venekeelset Aktuaaset Kaamerat, sest seal rääkisime me jällegi meist. Kui kaameramehe ebaprofessionaalsus välja arvata, oli meeldiv uudisejupp.

Kohe pärast seda, kui päike loojus, avasime vestlusringi teemal, et millised on Kaheksanda Mai Liikumise laiemad eesmärgid. Otsustasime, et peaksime oma blogi lugejatele andma ülevaate, mis meil tulevikus plaanis on või mida me tähistame. Igatahes saate te ilmselt järgmisel nädalal siin ajaveebis näha kalendrit, kus on kirjas kuupäevad, millistel on oodata, et me teile konnasilmadele talluma tuleme :-)

Kena laupäevase ühise koosviibimise lõpetasime isetehtud limoncelloga. Pärast seda meeliviivat jooki käsitlusel olnud teemad kahjuks enam meie ajaveebi teemaderingi ei mahu.
OudekkiArni ja AndreasKati

Oudekki               Arni       Andreas          Kati

Kommentaarid

1. araterl - 1. aprill 2007
2. lo - 1. aprill 2007

Vahest oleks siiski targem kommentaatorite asemel nende kirjutatu osas põhjalikult ja pulkadeni minna. Käidelda isikute asemel teemat. Ega te mingi padjaklubi pole.

3. irwww - 2. aprill 2007

a see laiapea,infopartisan noh arvas et te olete prahaanovlased,ma pidin ennast lõhki naera,ta vist fännab hullult seda vana klõuni et tast pidevalt räägib.

4. Poputaja - 3. aprill 2007

Imelik. Ma siiski veel üllatun.
Lihtsalt kummastav on vaadata kuidas keskmisest sallimatud inimesed üritavad jätta muljet võitlusest sallivuse eest.
Kas ja mis on siinsed tegelikud motiivid (retooriline küsimus)?

Sisuline arutelu minu nägemuses on siin saidil lõppenud. On oma vaadete kaitsmine ja pehmemal või rangemal määral oponentide ründamine. Sallimatust näitab juba see, et ei püüta reaalselt arutleda poolt ja vastu argumentide üle, vaid lihtsalt laveeritakse oponentide väidete ja küsimustega. Selline odav kõrtsi vaidlus tehniliselt, lihtsalt kaunimalt dekoreeritud suhteliselt ilusate sõnade ja mõnede faktidega.

Ma tõesti sooviks mõista miks araterl veel siin kirjutab? Teda kui kõige korralikumat argumeteeriat koheldakse siin andke andeks aga kõige rõvedamalt. Araterl, kuiTeil on aega siis kas saaksite palun vastata mulle siia või meilile, et mis motiividega Te siin üldse veel kirjutate? Kas Teile näib, et need inimesed soovivad, on üldse soovinud/ on võimelised üldse millestki aru saama? Kas Teie meelest on nende üritus siin üldse siiras?
Suudan ette kujutada, et Te sooritate siin mingit sotsioloogilist katset?

reaktiivkapsas@hotmail.com

Igatahes näib siin varsti juhtumas see mis ikka. Järk- järgult loobuvad sisulisest arutelust enamik või kõik oponendid jõudes tõdemuseni, et tegelik arutelu siin kas pole oodatud või lihtsalt võimalik ja tagajärjeks omandavad liikumise esindajad arusaamise, et näed, meil on nii õigus, et kõik loobuvad vastu vaidlemisest. Ja edaspidi võideldakse selle arusaamise toel ilmselt veel innukamalt edasi on pooltõdede eest.

Ilusat Delfistumist.

5. araterl - 3. aprill 2007

Ma tõesti sooviks mõista miks araterl veel siin kirjutab? Teda kui kõige korralikumat argumeteeriat koheldakse siin andke andeks aga kõige rõvedamalt. Araterl, kuiTeil on aega siis kas saaksite palun vastata mulle siia või meilile, et mis motiividega Te siin üldse veel kirjutate? Kas Teile näib, et need inimesed soovivad, on üldse soovinud/ on võimelised üldse millestki aru saama? Kas Teie meelest on nende üritus siin üldse siiras?
Suudan ette kujutada, et Te sooritate siin mingit sotsioloogilist katset?

Ma usun, et oma olemuselt on kõik inimesed head. Ainult asjaolud teevad neid kurjaks või pahaks. Kui ma olen suutnud väikeste pausidega 9 kuud vastu pidada Nochnoi Dozori foorumis siis siinne on päikesepaiste ja linnulaul. Eesmärk ei ole ju neid milleski ümber veenda. See oleks igav ja siis nad oleksid pussy-d kelle blogides ei viitsi üldse käia. Eesmärk pole ju üldse alati asja mõte. Protsess on tihti palju huvitavam.

Tegelikult ma arvan, et vormiliselt võitlevad nad täiesti õige asja eest. Neil on vaid üks väike probleem: nad teevad seda tegelikkusele mittevastavalt ülepingutatult, diskrediteerides sellega igasugused katsed tegeleda tegeliku probleemiga. Mõnikord võivad selllise ülepingutatuse taga hoopis alatud ja õelad motiivid – kas siin kahtlustatud mõne luureteenistuse palgal olemine, isiklike komplekside väljaelamine, kiuslikkus või lihtsalt maailmavaateline piiratus või harimatus. Aga miskipärast ei usu ma, et ükski nendest siinsete kohta väga pädeks.

Teine asi, mis mulle kamaiitide puhul tundub, on see, et nad on natuke liiga religioossed või irratsionaalsed – nad tõesti ei taha baasiliste asjade üle väga detailideni arutada, sest nad kardavad, et mõni nende seisukohtadest lükatakse ümber.

Kolmandaks, tundub mulle, et nad on liialt eurkommunismi lummuses. Noh, et näed välismaal on ja täitsa kapitalistlikes riikides ja vaat milline kandepind ja kuna mul on ka mõned sarnased seisukohad siis on pop olla ju nagu Läänes või olla “Euro-“.

Neljandaks, nad ei taha põhimõtteliselt mõnes asjas ümber mõelda või tasakaalustada või süveneda. See on enesekaitse, see on samas ka hirm, et mõnest radikaalsest seisukohast ei jää eriti midagi järele, samas ka kartus, et hakatakse liialt erinema oma suguvendadest eurokommunistidest. Komplitseeritum või estokommunist olemine ei tähenda ju renegaatlust. Pole Marxi või Leninit, kes tuleks kohe tänitama. Väike kollektiivne massipsühhoos. Ma miskipärast usun, et nad on kõik parajal määral rahvuslased ja loodetavasti ka mitte väga kodanikuvabaduste poolt. Mõnikord hakkavad inimesed mingist ideest kinni, sest see on nö cool bränd. Kommunistlik glamuur. Lahe minu arvates. Aga huumorimeel võiks ju säilida?

Jah, ma näen, et paljude teemade juures jõutakse siin ja on ka varem jõutud (PH blogis näiteks) olukorrani, kus ebatäpsed väited on ümber lükatud ja/või väitja pole oma väidete tõestuseks midagi esitanud, teema sumbub ning paari kuu või nädala pärast hakatakse täpselt sama laimurauda taguma. Kui palju on siinsetes kommentaarides kamaiitide poolt vastamata täiesti olulisi küsimusi? 20? 30? Ja kui paljudel juhtudel pole esitatud mingit tõestust oma üldistavate süüdistavate väidete kohta (“fašism Eestis”)?

Blogides kommenteerimine ja blogipidamine on ka egotripp ja intellektuaalne sport ning mõnikord tekkivad ka olukorrad, mida võib nimetada sotsioloogiliseks või psühholoogiliseks eskperimendiks. Puhtalt sellele põhinedes oleks asi ühekülgne ja targematele läbinähtav. Kindlasti on tegemist minu enda täiendava eneseotsinguga. Jah ma olen targemaks saanud suheldes nii siin, ERL-i foorumis, ND foorumis. Mitte niivõrd kaldunud ühele või teisele poolele vaid suutnud enda jaoks täpsemalt välja joonistada teise poole ning minu ja maailma vahelise piirjoone. Oponeerides saab targemaks. “Kuradi punane” a la Delfi pole ju mingi argument. Kui Sulle vastu vaieldakse ja Sa ise pead argumentatsiooni välja mõtlema, siis see arendab ja muudab nii sind ennast kui ka vestluspartnerit.

Aga jah, mulle ka on hakanud tunduma (aga miski ei takista mul veel uskumast vastupidist), et hoolimata deklaratiivsele sallivusele on siin tegemist natuke liiga suure koguse sallimatusega. Mõnel juhul väljendub see ka lugupidamatuses vestluspartneri vastu (kroonilised vastamata põhimõttelised küsimused, viitamata allikad, “aga meil on lihtsalt õigus” tüüpi argumentatsioon), alusetu süüdistamine. Mõne, õigupoolest ühe konkreetse inimese puhul näen ma ka puhast kurjust, “episoodilise ebakultuursuse garneeringus”.

Aga siiski: I want to believe

Aga võib-olla ma homme ma enam ei kirjuta. Võib-olla hakatakse homme siin tsenseerima. Võib-olla tõmbavad nad ise endale mõne rumalusega vee peale ja igasune arutelu on mitte ainult mõttetu vaid häbiväärne? Ei tea. Läheb nagu läheb.

6. analyytik - 3. aprill 2007

5. araterl – April 3, 2007
“…kroonilised vastamata põhimõttelised küsimused, viitamata allikad…”

Yeah! Kuidas mingis foorumis selle peale öeldigi?
“Kas Sa arvad, et ma olen mingi entsüklopeedia või?”
Palun. Otsi. Uuri. Vaata. Mõtle.
Ma olen küll aru saanud, et Sul on võõrkeeltega suht hästi. Nii et selles osas ei peaks ju samuti probleemi olema.

7. Janek - 3. aprill 2007

Kordamine on tarkuse ema: Kui väidad, et tulnukad on olemas, siis valmistu ka vastavaid tõendeid ette näitama. Sisetunne pole argument. Samuti pole argument, et see on teiste töö.

Oot oot. Kas siia ongi koer maetud? Põhimõtteline erinevus mõtlemises. Hästi oma uitmõtet veel formuleerida ei oska, aga proovin. Ühel juhul (nö vasakpoolsetel) on inimese probleemides süüdi saatus/jumal/ühiskond ja nende lahendamiseks on vaja muuta just maailma inimese ümber (astmeline tulumaks, “võrdus iga hinna eest”). Siin samamoodi, et las teised tõestavad. Teisel juhul (nö parempoolsetel) peab inimene ise jama seest välja tulema st võib ka eeldada, et endapoolt õhku visatud väidet püüab ta ka tõestada.

8. analyytik - 3. aprill 2007

To: Janek
No ma ei kavatsegi hakata mingeid artikleid/raamatuid ümber jutustama. Selle peale ei maksa mitte lootagi.

Siin on paar täiesti juhuslikku internetiaadressi.
http://theliberationofrealism.blogspot.com/
http://www.zmag.org

Aga seal on võimalus edasi klikkida, nii et pole tegelikult oluline, millest alustada. Saab klikkida kümnetele ja sadadele lehekülgedele. Nii et kui huvi on, siis palun väga – vaata, tutvu, loe, mõtle. Saad ka teada, mis maailmas toimub ja kuidas inimesed mõtlevad. Võid muidugi eluks ajaks kolkapatrioodiks jääda, eks igal ühel ole vabadus teha mida tahab. Jah – praegu on eestikeelse materjaliga nagu on. Aga võib-olla on tulevikus paremini.

9. sirje - 3. aprill 2007

Jube ebaaus võistlus!

Hunnik inimesi lendab peale, esitab lihtlauselisi küsimusi ja nõuab, et meie oma väikese vabatahtlike ringiga igale nende küsimusele vastuseks doktoritöö kirjutaks.

Nagu Janek siin juba vihjas, siis parempoolsus soosib individualismi ja enesega hakkama saamist. Kui seda uskuval inimesel on põletav küsimus, võtku ise oma küsimusele vastamiseks pool aastat vaba aega ja tehku see uurimustöö ära, mille vastus teda rahuldaks.

Maailmas pole ühtegi väga head teooriat, mida poleks võimalik ümber lükata, või õigemini ainult neid peetaksegi akadeemilises maailmas headeks teooriateks.

Tahaks oma kommi lõpetada vanasõnaga, kus 1 küsib ja 100 peavad vastama, aga siis tekib jälle hulk filosoofia teaduskonna lõputöö tasemel uurimusküsimusi, millele mitte vastust saades, on kellegi võimalus teatada, mida ta tegelikult meie analüüsivõimest ja otstarbekast aja kasutamisest arvab.

Isiklik blogi on jupp maad mugavam, seal võin ma rõõmsalt kõik sinna saata, kuhu parasjagu meeldib ja mul sügav ükstaspuha, kas too tüüp sinna ka läheb või mitte.

10. analyytik - 3. aprill 2007

Veidi lugemist:
http://www.punamust.org

Seal esileheküljel on selline ajakirja moodi väljaanne Alternatiiv. Võib-olla ei ole need jutud just täpselt praegusesse teemasse, aga need on väga head jutud valdavalt. Ja enamasti maailma tipptasemel intelektuaalide kirjutatud veel peale selle. Eesti keeles ja puha.

Pagan võtaks – ärge öelge, et see puudutab ainult USA-d. Need on ikka suhteliselt laia profiiliga käsitlused. Et ühiskonnas eksisteerivad nähtused ja meeleolud ja ajalugu jne. Võtke veidi aega ja lugege. Seal on ikka mitmeid päris tähelepanuväärseid kohti, mis aitavad ka Eesti ühiskonnas toimuvaid protsesse mõista. No ja maailma protsesse niikuinii.


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: