jump to navigation

Kaheksanda Mai Liikumine kutsub: Süüta oma aknal küünal! 28. aprill 2007

Posted by Oudekki in ideed, meedia.
trackback

Kaheksanda Mai Liikume on siiralt mures ja kurb Eestis toimuvate vägivaldsete konfliktide pärast. Me oleme veendunud, et ei jõudemonstratsioonid ega vägivallaaktid ei vii meie riigi probleemide lahenduseni, rääkimata poliitikute üleskutsetest valida ühe või teise rahvusgrupi “pool”. Praegune vastasseis võib suureneda pikaajaliseks rahvuste konfliktiks, mis on ohuks nii kõigi meie riigi elanike elule, vabadusele ja heaolule kui ka Eesti demokraatiale ning edasisele arengule.

Me palume kõigil demokraatlikel poliitilistel jõududel ühineda ning otsida tekkinud olukorrale rahumeelseid lahendusi, mis oleks Eesti riigi kui terviku, mitte üksikute rahvusgruppide huvides. Me loodame, et Eesti otsustajad suudavad teha käike, mis loovad olukorra, kus kõik selle riigi elanikud tunnevad ennast võrdselt väärtustatuna ning Eesti asjade otsustamisesse kaasatuna.

Kaheksanda Mai Liikumine palub kõiki Eesti elanikke pärast päikeseloojangut süüdata oma aknal küünal — alates tänasest kuni rahumeelse lahenduste leidmiseni. Näitame sellega lootust ja soovi eriarvamuste lahendamiseks rahulike meetodite ja läbirääkimiste teel. Näitame oma soovi elada demokraatlikus ja rahumeelses riigis, kus eriarvamused ei too kaasa vihkamist ja vägivalda.

Me keegi ei taha kodusõda, me keegi ei taha rahvuse põhjal riigist väljasaatmisi või kurjategijaks tembeldamisi.

Kommentaarid

1. hei - 28. aprill 2007

Ma tahan näidata oma soovi, et konflikt rahumeelselt laheneks. Ma tahan elada demokraatlikus riigis. Aga ma ei armasta neid küünlasüütamisi. Mitte, et mul oleks midagi selle vastu, kui teised inimesed seda teevad. Aga minu jaoks on see natuke ebaturvaline: lapsed võivad tulekahju tekitada.
Käitusin täna täiesti teisiti kui tavaliselt. Bussipeatuses pöördus üks venelane kehvas eesti keeles minu poole. Tavaliselt lasen neil harjutada. Täna läksin kohe vene keelele üle. Pärast oli mul oli kurb selle mulle tema poolt pühendatud ülevoolava tänulikkuse pärast.

2. Wild - 28. aprill 2007

Et siis aknale oma isiklik Igavene Tuli…

3. Ulmeguru - 28. aprill 2007

Ma siiralt lodan, et vene pätid need aknad koos küünaldega sisse peksavad… kurjategijatega ei saa olla kompromisse…

4. Janek - 28. aprill 2007

Kahju, et KaMai on siin varem puhta lolli mänginud ja end nurka maalinud. Vot nüüd on alles aeg liikumisega välja tulla.

5. pronkssoda - 28. aprill 2007

Mõistan et teie soovid on head ning kindlasti on tulevikus teie liikumisel ühiskonna taasülesehitamisel suur roll, ent praegu ei ole selline aktsioon omal kohal, seda just eriti venelaste vaatevinklist. See on nagu plommi pealevormimine puurimata, kaariest täis hambale.

Saage nendest sündmustest aru. Tõnismäe pronkssõduri ümbertõstmine näitab venelaste jaoks ilmekamast ilmekamalt seda, et Eesti riik NENDEST EI HOOLI. Demonstrantide jaoks lõpetas selle sammu elluviimine omakorda igasuguse hoolimise Eesti riigist, selle seadustest ja selle elanike arvamusest.

Lõhutakse ja laamendatakse, kuna austus Eesti riigi seaduste ees, igasuguse tahe neist mitte hooliva riigi seadusi ja selle valitsuse tahet täita, on kadunud. Laamendatakse nimme, tahtlikult, kõige olulisem — ilma igasuguse häbitundeta, sest riik on näidanud et tal on nende tunnetest anyway ükskõik, kaotada pole midagi.

Ajakirjanikud teevad parasjagu rõõmust pükse täis. “Näete, kuidas venelased tõestavad oma tegelikku palet. Laamendavad, lõhuvad, märatsevad. Hahahaa, niipalju siis integratsiooni illusioonist. Küll hiljem saab neil ikka raske olema. Savipäts, tule sa ka võitjate poolele, enne kui hilja pole!”. Õnnepisarais on marurahvuslased, kelle unistus näidata venelasi kui vaenlasi täitus üleküllaga.

Ons see nüüd salliva kodanikuühiskonna lõpp?

Kaugel sellest.

Venelasi ei huvita enam ka kopka eestki ka see, mida neid niikuinii pidevalt halvustanud Eesti meedia, neile oma mittehoolivust ehedamast ehedamalt näidanud Eesti valitsus, või üldse eestlased neist arvavad.

Mitte grammi eestki EI HUVITA enam see, et keegi – s.o keegi eestlane – leiab ettekäände integratsioonile kriipsu peale tõmmata.

EI HUVITA, et neid peetakse riigile ohtlikeks ja ebalojaalseteks, Vene käepikenduseks, loomadeks, milleks iganes. Eestlaste valitsuse ja ühiskonna arvamused, et “pead tegema seda ja pead tegema toda, et *minu jaoks* aktsepteeritav olla” ei kehti enam. Pohui on see kõik.

Kutsugu peaminister ja president pealegi ülbelt kriminaalideks ja lubagu maalt välja saata. SELLEST. ON. VÄGA. POHUI. Ollaksegi kriminaalid, teadlikult ning seda eitamata, ning uhked pealegi. Täiesti pohui on nüüdseks, kas olla kriminaal või mittekriminaal, sest valitsus oma käitumisega tõestas et ka hea käitumisega tema lugupidamist ei saavutata. Enam seda riigile meeldimise mängu kaasa ei mängita. Vingub marurahvuslane, et sellistel märatsejatel pole tema kodumaal kohta. POHUI temast, kõigist kes mõtlevad nagu tema, ning üldse kõigest!

Märul lõpeb siis, kui PEAMINISTER ükskord leiab, et hoopis TEMA võiks hakata mõtlema sellest, kuidas teha nii, et venelased — jah, need loomastunud märatsejad, viies kolonn ja nii edasi ja nii edasi — TEMAST ja tema riigist taas lugu saaksid hakata pidama.

Seniks on venelastel peaministrist, tema arvamusest, tema riigist, üleüldse kõigi arvamusest – sügavalt pohui. Seniks jätkub ka lõhkumine. Kuniks Ansip ise huvi ei tunne, mida venelased tahaksid et märatsemist lõpetada, on pohui temast, kõigest mida ta ütleb, ning üleüldse kõigest tema riigis.

Uus ja parem ühiskond, mis vajab 8. mai liikumise põhimõtteid, sünnib peale seda, kui ühiskond on oma õppetunni kätte saanud. Et integreerumine ei tähenda kuidagi mitte seda, et mida venelased saaksid teha riigi jaoks, vaid et mida saaks riik teha venelaste jaoks. Siis on aeg leppimise ja uue, parema ühiskonna ehitamise tarbeks.

6. Indrek - 28. aprill 2007

Kallis Ulmekuru, miks sa siis nii demokraatia vastaline oled? Üleskutses pole ju kurjategijatele vihjetki. Kas tunned praegusest olukorrast rõõmu? Julgen rääkida oma vanemate põlvkonnast (60+). Nad on mures, et mitte ütelda hirmul. Ja tekst on neil:”No milleks pidi Ansip seda tegema. Viinuks ta selle kuju siis kusagil suvel minema. Siis kõik puhkusel ja kuju poleks meeleski.” Nad kardavad tõsimeeli, et sellest loost algab Eesti riigi lõpp. Ka nende hirmud on inimeste hirmud.

7. pronkssoda - 28. aprill 2007

#5 artiklis eelviimases eelviimases lauses “mitte seda” => “mitte ainult seda”.

8. Kiki - 28. aprill 2007

Mina olen enam kui kindel, et nendel märatsejatel oli ka Pronkssõdurist jumala pohhui. Vaadake nende tatikate nägusid, kes seal kogunevad. Kõigil näod naerul, suitsud hambus. Need kogunemised on nende jaoks lõbus üritus, vaheldus üksluisele kooliaastale, võimalus sõpradega koos midagi “ägedat” teha, mitte mingi traagiline valu selle pärast, et neid ei mõisteta ja neist ei hoolita.

9. Ulmeguru - 28. aprill 2007

Demokraatia relvad ei ole molotovi koks ja mannekeen poeaknas. Demokraatiaks võib mööndustega pidada rüselust pronkstibla juures… see, mis toimub kaks ööd juba Tallinna tänavatel pole demokraatia… see on kuritegevus ning kurjategijatega kokku ei lepita… minuarust käitub valitsus niigi leebelt… teisel öösel oleks pidanud väljas olema juba sõjavägi ja kaitseliit ning kõik kes seal tänavatel vehkisid oleks tulnud kinni võtta ja ära viia. (Ma ei heida midagi valitsusele ja jõustruktuuridele ette! Lihtsalt minu arvamus.)

Igasugune dialoog eeldab kahte osapoolt. Kuniks venelased ei suvatse aru saada, et Eesti on iseseisev riik, et aastal 1944 algas okupatsioon (mitte ei toimunud vabastamine), seniks pole ka millestki rääkida.

Ansip ütles väga tabavalt, et ükski poliitiline otsus ei saa olla marodöörluse õigustamiseks.

10. Kiki - 28. aprill 2007

Pealegi, no mida ületatamatut EV neilt vaesekestelt siis nõuab? Minu meelest on igal siinsel venelasel täpselt sama suured võimalused enda elu korraldamiseks, kui eestlaselgi. Ainult kaks asja – oska keelt (mis ei ole ju selle keele keskkonnas sündides ja kasvades ilmvõimatu) ja ära, kurat, lehvita nõukogude sümboolikaga. Tõesti hull ahistamine ja mittemõistmine.
Samas, on kohe selline tõug inimesi (iga rahvuse seas), kellel on igal pool ja alati maa külmand vai kärss kärnas ja üleüldse kõik kiusavad. Eks nendel võib küll Eestis elu raske olla. Igal pool mujal kardetavasti ka.

11. Emigrant - 28. aprill 2007

Seni kuni Ansip arvab otse-eetris, et MITTE KEEGI ei pea enda juures vigu otsima ning et rahutuste pòhjuste otsimine vòrdub nende òigustamisega ei olegi mòtet midagi tarka valitsuselt oodata. Tavainimesed, kes nyyd valjuhààlselt kipuvad sòjavàge ja kaitseliitu ja tont teab mida tànavatele nòudma, ongi valitsuse provokatsioonide ja kavatsuste ohvrid.

12. Ulmeguru - 28. aprill 2007

Ja tiblad ei pea enda juures vigu otsima, eksole? Piisab, kui röögid «Rossija!», «Pozor!», «Fašistõ!» … ja maailm ongi kohe ilusam ja puhtam paik! Kui see Rossija nii hinges on, siis usun, et isegi kohapealne venekeelne kool on selgeks teinud, et kuspool see asub…

13. araterl - 28. aprill 2007

Kallid Oudekk, Sirje jt. Loodan, et ei ole hilja veel teha ettepanekuid selle aktsiooni läbiviimise kohta.

Ma tegin kunagi “rahvuslastele” ettepaneku, et 2 novembril teha nii eestlastele kui venelastele suunatud kampaania, et hingedepäeva küünlaid tuuakse pronkssõduri ümber. Et siis eestlaste küünlad oleks kaugemal ümber sõduri. No nii paarkümmend kuni mõnisada tuhat :O sõltuvalt tõlgendustest.

Teie poolt väljakäidud kampaaniaga on üks probleem
a) see toimub valgel ajal
b) sõnastus “alates tänasest kuni rahumeelse lahenduste leidmiseni” on ebamäärane ja ebarealistlik ning muudab sellise ettevõtmise mõttetuks. Solgib hingedepäeva mõtet.

Mina soovitaks teile
a) tehke aktsioon 8 või 9 mail sõltumatult oma üritustest ja nii, et saaks sinna nii eestlasi kui venelasi
b) leidke (leppige linnavõimude ja siseminiga kokku) koht, kus seda teha

siis on see konkreetne, ajaliselt ja ruumiliselt piiritletud ning selle ettevõtmise keerukus ei solgiks ühte vana eestlaste (vähest) massirituaali. Just sel viimasel põhjusel ja ülaltoodud probleem b) tõttu mina välja pakutud kujul selles aktsioonis ei osale.

14. mirri - 28. aprill 2007

Kallid kaaslased siin maamunal.
Kui ma veel tudeng olin, siis õpetati mulle tekstikriitilist lugemist. Ja rõhutati seda, et enne asja arutamist tuleb arutatavat teksti niikaua lugeda, kuni on jõutud arusaamiseni, mida tegelikult tahetakse ütelda. Seega tuleb ennast osata asetada ütleja rolli (nii, nagu näitleja peab oma rolli mõistma, mis sest, et elus sellist inimest ei taluks).
See, mida kommentaaris nr5 “Pronkssõda” räägib, on ju väga oluline. Kuulake ometi ära teine pool! Ta ei esinda vaenlast, ta esindab pettunuid inimesi. Ja ärge tulge rääkima, et nemad ei vaja mingit abi usu taastamiseks normaalse elu võimalikuseks Eestis!
Meil on venekeelseid inimesi 1/3. Kui me aina tänitame sellest keele mitteoskusest, tunnustamata neid, kes oskavad ja nägemata ka seda kasulikku, mida teevad need mitteoskajad, kaevame me tõepoolest oma riigile auku.
Nähkem siis reaalset inimest ka igas mitteeestlases!

15. Emigrant - 28. aprill 2007

Eh, muidugi peavad, keegi pole ytelnud, et on olemas òigustus ryystamiseks. “Pozor” vòib vabalt karjuda, see mis pronkssòja vallandas ongi hàbilugu, “rossija” karjumiseks pole mingit alust. Peaministril aga ei ole midagi endale rinnale taguda ja teistele nàpuga nàidata. Nàpuga tuleks nàidata hoopis Ansipile ja lausuda nagu lasteaiapàevilt teada: hàbi-hàbi, pyksis kàbi, kesse tegi – ise tegi.

16. mirri - 28. aprill 2007

Olen Araterliga (nr13) põhimõtteliselt nõus. Nõus pole aga väitega, et küünlasüütamine on mingi: “vana eestlaste (vähest) massirituaali”. Vanadel eestlastel polnudki küünlaid ja oma peerge nad niisama ei põletanud. See on ristiusu (eriti katoliiklased, protestandid üldiselt eitasid sedasorti asju) komme. Varajasest lapsepõlvest mäletan, et minu vanavanematele (sünd 1873) oli isegi see küünalde panemine haudadele võõras ja harjumatu).

17. Emigrant - 28. aprill 2007

Mirri, 14, sul on absoluutselt òigus. Aga kuidas panna vaikselt end hàbenema meie vaba ajakirjandust, kes tegeleb olukorra analyysimise asemel massihysteeria ja venelaste vòrdsustamisega omaaegse nòukogude armeega? Vòi Jyrgen Ligi, kes on omandanud sujuvalt slummi-rookija Sarkozy sònavara ja pajatab austavalt IRL-i kuulsusrikkast tegutsemisest pronkssòduri tules-hoidmisel làbi aastate. Pozor ma ytlen

18. Vanavõitu - 28. aprill 2007

Kui tahate teha midagi kasulikku ja olete Tallinnas äkki läheks koristama? Või ei ole reaalne tegevus piisavalt peen? Ei sobi äkki, venelased öösel laamendavad, eestlased päeval koristavad – pole suurt rahvaste sõprust.

Ärge unustage, et politseis ei ole ainult eestlased võimalik, et venelasi on isegi rohkem. Aga nad võitleavad kaakidega ja teevad seda hästi.
Vene siseväed õpetasid pättide rooskamise ametit, saatsin oma andmed ka ära. Kui vaja olen ka rivis. Tõsi, võiks veidi noorem olla aga politsenike hulgas on ka vanemaid mehi ja naisi. Häbi oleks vahtima jääda.

19. araterl - 28. aprill 2007

mirri 16 – ei taha nüüd nokkida ja sõnastus võis tulla kohmakas aga ma ei tea ühtegi teist rituaali, mis oleks vähemalt 100 aastat vana ja mida tehakse ühel ajal, üle terve riigi, ühe mõttega (jätame tavandid ja muidu tähtpäevad välja). No laulupeod ka vist. Seepärast ei kasutanudki fraasi “vanade eestlaste” vaid “vana eestlaste”. Tean, et irisen detailide kallal aga no uhkus ei luba ;)

* * *

Kuule Emigrant, jälle paned segast: Jürgen Ligi + Edgar Savisaar + Eerik-Niiles Kross + Dimitri Linter ongi vaba ajakirjandus. Või millist “eriti vaba ajakirjandust” Sina silmas pidasid. Mingit enda maitsele vastavalt kodustatut või?

PS Emigrant, mäletamist mööda ei ela Sa Pariisis, seetõttu ära Sarkozy teemadel sõna võta.

20. pronkssoda - 28. aprill 2007

mirri: Ma olen eestlane ja mingit huvi minul laamendada ei ole, ma tahan lihtsalt selgitada, milles asi seisneb, sest näidata ka seda kuidas seda lõpetada.

ulmekuru, kiki, Emigrant: Ma ei suutnud teile nähtavasti selgeks teha, kui olulise käiguvahetuse on valitsuse käitumine nende inimeste mõttemallides muutunud.

Teie arvamust enam ei küsita selle kohta, kas riik nõuab neilt midagi võimatut, kas see on demokraatia või misiganes. Kõige vähem läheb nüüd ja homme korda kellegi ajalookäsitlus. Teie ei ole enam otsusetegijad selles osas, et missugune venelane on kõlblik ja missugune mitte, missugust ajalugu ta peab uskuma, mida on poliitiliselt korrektne ja lubatud skandeerida ja mida mitte. Saate aru, TEIE VÕI RIIGI ARVAMUS EI HUVITA NEID INIMESI ENAM. Kui teile ei meeldi, et skandeeritakse “Rossija, Rossija”, siis võite ennast seetõttu põlema panna lihtsalt. Kui meeldib, süüakse kisselli, kui meeldib, kuulatakse transistorit, kui meeldib, skandeerib “Rossia”, “Maha Eesti” või misiganes. Teie ei ole enam kohtumõistja nende inimeste arvamuse suhtes. Need inimesed on olemas, neil on oma arvamus, teie kord on seda kuidagi sobitada. Nüüd on valitsuse asi NEILE meeldida ja selgeks teha, mis peaks neid motiveerima eestimeelsust ja seadusekuulekust üles näitama või mitte “Rossija” skandeerima, peale seda kui pronkssõduri mahavõtmine ühemõtteliselt selgeks tegi, et Eesti valitsus nende arvamusest kõige vähematki ei hooli.

21. mirri - 28. aprill 2007

Eh, Araterl, see küünlasüütamise rituaal ei ole ju eestlaste vana komme.
Kui aus olla, siis mina mäletan esimest üleeestilist küünlasüütamist kusagil laulva revolutsiooni kandis. Ja massiline küünalde panek jõuluajal haudadele tekkis ka mitte varem kui 1983, ma usun. Mu tõsiusklikust sugulased, protestandid, ei kiitnud seda heaks, et pole eestlaste moodi, et tehku venelased nii. Nende jaoks oli see protestantlik askeetlikkus äärmiselt oluline ja nad pidasid seda küünaldega sebimist haudadel jõulu ajal võõra mõtte sissetungiks.

22. Emigrant - 28. aprill 2007

Mah, araterl, àra asja eest teist taga pahanda. Rààkisin eesti ajalehetoimetustest, kes avaldavad praegusel ajal tykke: “Vene propagandamasin ei ytle àra…” “Meie video nàitab, kuidas vene noored mònitavad taganevaid politseinikke” (???on keegi seda videot piilunud…); vabatmees Kiviràhk rààgib Kristallòòst, AK saatejuht nòutab peaministrilt, kas rahurikkujatelt ikka vòetakse Eesti elamisluba. Professionaalsed ajakirjanikud on need, kes praegu yldisse ksenofoobia tulle òli juurde valavad, olgu siis eesmàrgiks uudiste myyk/ “òigel” poolel pysimine/ pahatahtlikkus. Kysimusi vòi mòttteid, miks ja kuidas, kuulebki kahjuks ainult Keskerakonna suust. Kadri Liigi vòi Andrus Saare hààled jààvad kuhugi muu làrmi varju, kahjuks. Vot sellised mòtted.

Jyrgen Ligi rààgib avalikult Eesti ja vene poolest ning kutsub osa rahvastikust kòntsaks. Sarkozy on siinkohale hellitusnimi talle, et ma ei peaks langema nii madalale ja teda samuti saastaks kutsuma. Mina sellegipoolest Pariisis ei ela jah

23. mirri - 28. aprill 2007

Pronkssõjale, 20.
Ma pole hetkegi kahtlustanud, et sa ise laamendad. Ma lihtsalt kutsusin üles sinu teksti mõttega lugema. Ja ma arvan, et sa kirjutad hästi! Need, kellel on natukegi empaatiavõimet peaksid küll mõistma, millest su jutt käib!

24. Ulmeguru - 28. aprill 2007

Vaadake, kulla tiblad!

Ilmselt ei huvita pärast seda kahte ööd ka enamusi eestlasi, see, et kas tibla tahab eesti riigis elada või mitte… sunnitöölaagreid saab ka EWs püsti panna ning kui valitsuse arvamus ei huvita, siis vastalisi mittekodanikke saab iga kell välja saata ja kodanikelt ka kodakondsuse ära võtta!

Keda peaks üldse huvitama tibla arvamus..?

25. Emigrant - 28. aprill 2007

Pronkssoda: sain kyll aru, mis sa ytelda proovisid. Totaalselt vòòrandunud rahvakillust on kahju jah. Ja rahva vòòrandumine on alati valitseva poliitika syy, rààgitagu muude riikide propagandast mida tahes. Ainult, et selle rahvakilluga ei oskagi mina ega paljud teised siin hakkama saada. Mulle isiklikult teeb nyyd muret, et provokatsiooni kahe teraga mòòk liiga palju ei kukuks eestlasi hulluks ajama. Hysteeria teemal kellele ei meeldi vàlja, ja nyyd me siis teame, kes nad siuksed on ja anatoomilised vòrdlused teemal haige hammas ja màdapaise. Kui sellised kutid nagu Ulmeguru saavad EW valdavaks ongi lugu nii tuksis, et mina ei saa isegi kuradi jòuludeks kodumaale naasta.

Ulmegurule: kui sulle meeldib totalitaarne rahvustevahelist vaenu òhutav kord, ole hea vòid ise Venemaale kolida. Kodanikelt kodakondsust àra vòtta ei saa!

26. valker - 28. aprill 2007

Põletage jah oma parafiinküünlaid. Päris mugav asendustegevus. Ja valgust on ju alati vajaka.

Oudekki, ma ei tahaks olla kiilupoiss, aga noh, see asi siin jätab juba ammu suht vägistatud mulje. Okei, kapten lahkub laevalt viimasena, seda küll.
Samas on terve ilm täis persekäind rokipeere, kes pole õigel ajal suutnud lahkuda.

Alustage uuesti, vähe teises kontekstis, uue nimega, ilma kostellonduseta. Teil on selleks pinda.

Ilma kahjurõõmuta, w

27. mr.Costello - 28. aprill 2007

Nüüd viskas mul kopsu üle maksa. Vabandust juba ette.

Kurat, kui te ei taha oma rahumeelsust näidata ega oma rahusoovi märgiks akendel küünlaid süüdata, siis ärge tehke seda! Aga ärge tulge siia mölisema ning üritust juba eos maa sisse trampima.

Mina panen täna õhtul peale päikeseloojangut kõigile oma kolmele koduaknale küünlad ning loodan, et samamoodi teevad ka kõik need tuhanded inimesed, kes meie üleskutset nii Delfist kui ka siit blogist lugesid ning toetavad.

28. valker - 28. aprill 2007

pace revaliana

29. Ulmeguru - 28. aprill 2007

Kindlasti on võimalik korraldada kohtuprotsess riigivastase tegevuse eest ning kodakondsus ära võtta ja maalt välja saata… asi ripub ära vaid tahtmisest.

Ja ärge tulge mulle rääkima demokraatiast ja sõnavabadusest… seda on siin EWs tiblade suhtes rakendatud ülearugi… piisab, kui meenutada, et kuidas on lastud tegutseda Notšnoi Dozoril…

Küsimus on ikkagi eelkõige vene kogukonna tahtmatuses tunnistada, et nad elavad Eesti Vabariigis ja tahtmatuses enesele selgeks teha asukohariigi ajalugu. Kui kogu aeg elada vaid Venemaa meedia lainel, siis ongi see tahtmatus lihtne tulema.

Vene kogukonnale on püütud 15 aastat ikka ja jälle vastu tulla, aga ei saa santi sundida, kui sant ei taha kõndida.

Ma valdan vene keelt vabalt sõnas ja kirjas ning loen väga palju venekeelset meediat. Suhtumine Eestise on seal aasta-aastalt ainult hullemaks läinud ja küsimus pole siin enam üldse Eestis kui sellises… lihtsalt vene teadvus (üldiselt) kapseldub järjest enam iseendasse… kui 1990ndate alguses oli Venemaal üsna selgelt näha mitmesuguseid mõttelaade, siis nüüdseks on taas praktiliselt ainuvaldavaks saanud see, mis jutlustab vene rahva erilist rolli maailmas ning näeb teisi rahvaid ja riike vaid selle vääraka idee kõverpeeglis. Kuna Eestis elavad venelased saavad suurema osa oma infost vene meediast, siis just siit tuleks otsida ka kohaliku vene kogunna teadvuse nihet. Mitte aga vehkida miski pronkspuuslikuga või otsida vigu Eesti Vabariigist.

30. analyytik - 28. aprill 2007

5. pronkssoda – April 28, 2007

Suht huvitav kommentaar. Järsk? Seda muidugi. Aga vähemalt selline, kus üht-teist välja ka öeldakse. Ja järsku aitab just selline probleemide selge välja ütlemine ühiskonda edasi.

31. analyytik - 28. aprill 2007

27. mr.Costello – April 28, 2007
“Mina panen täna õhtul peale päikeseloojangut kõigile oma kolmele koduaknale küünlad…”

Vedamine. A mis siis kui aknaid on kolmkümmend? Kust need küünlad võetakse? :):):)

32. ants - 28. aprill 2007

Kiki – Sinu kommentaaride lugemine teeb mulle alati rõõmu! :(

33. analyytik - 28. aprill 2007

5. pronkssoda – April 28, 2007

Lugesin uuesti seda lugu. Ehkki seda peaks muidugi veel mitu korda ja põhjalikult lugema.

Üks asi siiski. Ma ei ole selles suhtes nüüd päris kindel, kas on päris POHUI. Eks sai neid intervjuusid ka pisut vaadatud. Ja muide – kui nüüd esimene pähe tulev kontra-argument – ehk õigemini küll näide tuua – siis see kutt seal kino juures lõngapoe ees.

See vend oli ikka suht adekvaatne tegelikult. Palju adekvaatsem kui sellises olukorras üldse ükskõik kellelt nõuda saaks. Tuleb arvestada konteksti – kellaaega ja seda, PÄRAST mida see situatsioon seal oli. See oli VAHETULT peale seda kui need jõhkarditest kosmonaudid olid rahvast ca paar tundi peksnud ja gaasitanud! (Ma nägin seda valitsuse poolt korraldatud sigadust ise ka pealt, vähemalt algetapis, nii et pole mõtet kellegi jälle vastu õiendada.)

Saate aru. sellises olukorras kelleltki adekvaatset käitumist/verbaliseerimist oodata – seda EI OLE mingit põhjust nõuda. Ja ometi rääkis see kutt – ja kui nüüd meelde tuletada, siis hetk hiljem vist veel mõned seal R-Kioski ees – päris seostatud juttu. Ütles, mida nad arvavad/tahavad jne.

No ja eks neid intervjuusid ole ju olnud päris mitmeid ja neid tehti kohapeal jne. Ja kogu see Pärnu mnt. case enne südaööd vähemalt. Kõige olulisem on see, et seal EI OLNUD agressiivsust inimeste vastu.

Need inimesed igasugustes intervjuudes ei jätnud küll muljet, et neil oleks kuidagi ERITI POHUI. Teate, vastupidi oli. Pigem.

34. pronkssoda - 28. aprill 2007

Ulmeguru: Vaata, sa võid sõimata ja rusikaid taeva poole raputada, nõuda sunnitöölaagreid, mittekodanikke väljasaatmist ja misiganes: saad aru, neid inimesi _ei koti_ enam sinu ähvardused. Tehku valitsus pealegi oma kontsentratsioonilaagrid, vaatame mida Euroopa ütleb. Üritage mittekodanikke maalt välja saata, vaadake kas neid kusagil vastu ka võetakse ning kas sellest tuleb kümme korda suurem märul kui pronkssõduri korral. Sinu arvamus nende inimeste jaoks enam ei loe, neil on siiber olemast mängukannid kes peavad sinu ees mööda nööri käima ning sinu ees end tõestama, et Eestis elada. Nad elavad Eestis, siia nad ka jäävad, sinu valik kas neist saavad purupunased või sinimustvalged, sest neile isiklikult on nüüdseks pohui. Ansipi valitsus on nende jaoks näidanud, et punnitamisel olla lojaalne Eesti kodanik (elanik) pole mõtet, kott pähe tõmmatakse niikuinii.

35. pronkssoda - 28. aprill 2007

analyytik: see on ka õige. :)

36. analyytik - 28. aprill 2007

Vene noorte blogides nõutakse Ansipi tagasiastumist
28.04.2007 16:44
http://www.postimees.ee/280407/esileht/siseuudised/257783.php

http://el-amor-acoba.livejournal.com/

http://el-amor-acoba.livejournal.com/47389.html

Kas POHUI-tegelased tegeleksid niisuguste asjade koostamisega?
Ma ei oska veel öelda, a esmapilgul ei ole see vist eriti tõenäoline.

37. vat nii - 28. aprill 2007

Õige, rahvustunnuse alusel kurjategijaks ei ole vaja kedagi tembeldada. Aga need kes laamendavad ja rüüstavad on kurjategijad, sõltumata rahvusest. Ja neid tulebki kurjategijaks nimetada.

Rahumeelne meelsuse väljendamine on Eestis vaba, isegi siis kui see kujutab endast loosungeid “CCCP 4ever” ja “Fucking Estonia”. Olgugi, et on väga raske kujutada, mida ühist saaks Eestil selliste loosungite pooldajatega olla. Aga akende sisselöömine, varastamine ja politseiametnike kividega pildumine ei ole vaba. Igas riigis pandaks need tüübid trellide taha.

38. analyytik - 28. aprill 2007

http://www.postimees.ee/280407/esileht/siseuudised/257783.php

“Peaminister … kes on tekitanud korvamatut kahju Eesti riigi mainele kogu maailmas ja viinud selle enneolematult madalale tasemele.”

Mulle tundub küll, et selle viitega õnnestub sellele POHUI-teooriale kohe päris dünamo panna. Eks see ole ju tore, kui asi tõesti niimoodi on.

39. Eestlane - 28. aprill 2007

Tähendab, mehed, asi on lihtne. Kui toimub vanglamäss vanglas, siis me küünlaid ei põleta akendel. Kui toimub vanglamäss tänavatel, siis ei pea me seda samuti tegema. Praegu toimuv on puhtalt politsei ja mingite suvaliste vene pättide vaheline asi, kuhu korralik kodanik ei pea sekkuma.

Samas ei oma mu steitment siin erilist mõtet kuivõrd 8 main liikumise näol on siiski tegemist endiste ja praeguste kommudega ning küünla kui semiootilise sümboli lihtsaima tähenduse aimamiseks ei pea just geenius olema.

40. aarne veedla - 28. aprill 2007

Tugevnevad jutud , et viimaste action`ite taga Tallinnas ja Jõhvis on ka Keskerakond ja Savisaar.

kas sellepärast pole näha Tallinnas ka munitsipaalpolitseid ja Falck`i ?

Mulle hakkab tõsiselt muret tegema ka Vene saatkonna ja residentuuri tegevus.

Kas tõesti püüb Venemaa alustada Eestis terroristliku tegevust? Kas tõesti kavatsetakse asuda pomme panema?

41. analyytik - 28. aprill 2007

ÜRO peasekretär avaldas Eesti rahutuste pärast muret
28.04.2007 17:42
http://www.postimees.ee/280407/esileht/siseuudised/257791.php

42. analyytik - 28. aprill 2007

http://el-amor-acoba.livejournal.com/47389.html

Praegu pole aeg asjade seletamiseks. Pole üldse aeg juttudeks.
TULI AEG OTSUSTADA.
Peaminister
kes on käitunud vastutustundetult,
kes ei ole võimeline hindama oma tegude tagajargi,
kes pole võimeline ega taha kuulata oma rahvast,
kes eirab isegi võimalust dialoogiks,
kes oskab ainult kumminuiadega oma tahtmist peale suruda,
kes õhutab rahvusliku vaenu,
kes oma tegevusega ühe aastaga suutis lõhestada Eesti riigi,
kes on viinud Eesti riiki kodusõda piirile,
kes arvab, et suur osa tema rahvast on teist sorti inimesed,
kes on tekitanud korvamatut kahju Eesti riigi mainele kogu maailmas
ja viinud selle enneolematult madalale tasemele
Peaminister, kes oma tegevusega inspireeris massilisi seadusterikkumisi
ON KURJATEGIJA
SEE PEAMINISTER PEAB ERRU MINEMA!

43. analyytik - 28. aprill 2007

Impeacment! Now!

44. Emigrant - 28. aprill 2007

kopeerin siia Màrt Vàljataga arvamuse EPL artiklist
“mida teha, et rahutused enam ei korduks”
http://www.epl.ee/arvamus/383804

Märt Väljataga

Vikerkaare peatoimetaja

Küsimus, mida nüüd teha,

tuleks adresseerida eeskätt nendele, kelle sammudest rahutused alguse said, s.t Ansipile jt. Mina oleksin pronkssõduri sinnapaika jätnud: kuju

saanuks ju tõlgendada fašismivastase võitluse mälestusmärgina. Aga paljud näikse vist kahetsevat sedagi, et Saksa okupatsioonile siin lõpp tuli.

Rahvastevahelist võõrdumist aitaks nüüd ehk vältida veel see, kui valitsus tuleks väga tugevalt vene kogukonnale vastu: tühistaks gümnaasiumihariduse eestistamise plaanid, leevendaks keele- ja kodakondsusseadust jne. Et venelastel kaoks tunne, nagu oleksid nad siin võõrad.

Võimulolijate jaoks tähendaks see aga praegu näo kaotamist ja seetõttu neid samme vähemalt nii pea ette ei võeta. Ja kui mäss saab edukalt maha surutud, siis võib-olla unustatakse ka vajadus nendeks sammudeks hoopis.

Meie, eestlased oleme nüüd ju saanud nii tugevaks ja võimsaks: me ju näitasime, et meil on oma helikopterid ja pisargaasikahurid. Ja majandus aina kasvab.

Võim aga teatavasti korrumpeerib ja tekitab peapöörituse edusammudest.

Tulevikupoliitika saab lähtuda ainult eeldustest, et Eestist ei saa kunagi üherahvuselist ega ükskeelset riiki, ja seda ei peakski tahtma. Ja et venelaste ja eestlaste ajaloonägemustel on ka oma ühisosa: eesti keel on praegu elus siiski tänu sellele, et Saksa okupatsioon kestis siin ainult kolm aastat.

45. aarne veedla - 28. aprill 2007

Väljataga demonstrerib naiivust: alguse on saanud see lugu Venemaast ja Savisaarest.

46. Emigrant - 28. aprill 2007

hàh

Levivad jutud, et iseorganiseerunud rahutused Tallinnas on provotseeritud peaminister Ansipi viimastest pseudopoliitilistest otsustest. Samuti levivad yleskutsed Ansipi ja teda pooldava Aarne Veedla tagasiastumiseks.

47. analyytik - 28. aprill 2007

Ühe venelase seisukoht:
(Jeah. Tõenäoliselt venelase siis, ega ma ei saa ju kindel olla.):

http://www.postimees.ee/280407/kommentaarikeskus.php?ARTIKKEL_ID=257783&TASK=KOMMENTAARID&PAGE=4

Anton
28.04.2007 18:43
See, et venelased ei saa eesti rahva osaks on suudi ainult teie, eesti nacid. ANSIP!!!! ERRU!!!! Normaalses riigis, kus on demokraatia, koike tehakse REFERENDUMI kaudu, mitte niimoodi, nagu hiired oosel teete koike. Milleks mina, venelane, toetasin oma kodumaad, milleks ma votsin eesti kodakondsuse, milleks ma oppisin eesti keelt? Milleks see integratsioon toimus? Selleks, et uhel oosel mingi kurat peaminister tuhja peaga ansip koike seda lohkus? Ja nuud arge ajage jama palun, et ta ei teadnud et juhtuvad sellised asjad. Ja kuidas inimesed saavad oma meelt avaldada, kui mitte vandalismi kaudu? Ma vihkan ansipit. Vihkan. Ta koguaeg valetab. Ma vihkan oma peaministrit.
Miks Soomes on rootslasi ainult 5%, aga rootsi keel on samuti riigikeel? Ja miks Eestis on venelasi 30%, aga vene keel ei ole riigikeel? Riigis, kus on demokraatia, toeline demokraatia ei oleks juhtunud sellist olukorda. Ja mina olin kogu oma elu lojaalne Eesti riigi suhtes, lojaalne eestlaste suhtes, nuud ma vihkan ansipit ja vihkan selliseid eesti nacid nagu teie siin olete. anspit lohkus meie riigi. aitah talle oelge selle eest et toimub praegu, kuradid.

48. mihkel - 28. aprill 2007

5. pronkssoda – April 28, 2007

“Saate aru, TEIE VÕI RIIGI ARVAMUS EI HUVITA NEID INIMESI ENAM.”
“ja nii edasi ja nii edasi — TEMAST ja tema riigist taas lugu saaksid hakata pidama.”

Kui sa kasutad sõnu “enam” või “taas” jääb mulje, et kunagi on olnud ajad kui venelastel polnud pohhui. Aga tegelikult on neil kogu aeg lnud pohhui. Aegade algusest saadik on niimoodi olnud.

Ja muuseas sama kehtib ka eestlaste kohta. Ka eestlastel on pohhui. Enamasti ei ole need suhtumised vaenulikud, pigem passiivne ükskõiksus. Ei ole seda tekitanud Ansip ega valitsus, see on nii olnud kogu aeg.

Ma ise olin nõuka aja lõpus laps ja siis oli täpselt sama moodi. Olid eesti koolid ja olid vene koolid, eesti lasteaiad ja vene lasteaiad. Läksin kergejõustiku treeni, oli eesti rühm ja oli vene rühm. Läksime õhtul ümberkaudsetega hoovi peale jalgpalli mängima ja kõik olid eestalsed kuigi sealsamas naabermajades elas hulgaliselt venelasi. Aga mida nemad tegid, kus nemad mängisid, mis muusikat kuulasid, mis raamtuid lugesid, mida arvasid, mida mõtlesid? Ei tea, ei huvitanud.
Ei olnud selles teadlikku vältimist ega mingit erilist ideoloogiat. see lihtsalt oli nii.

Ja samamoodi on asi ka edasi läinud. On eestlased ja venelased. Olme, töö ja isklikus elus saame vahel kokku j asjad on kooras, aga ühiselt midagi eriti ei tehta. Kirjuti “Venelasi ei huvita enam ka kopka eestki ka see, mida neid niikuinii pidevalt halvustanud Eesti meedia, …. neist arvavad.” Ega neid ei huvita tõepoolest mida Eesti meedia neist arvab ja pole ka kunagi huvitanud. Nad ei loegi eesti meediat ja pole ka kunagi lugenud. Täpselt nii nagu ka eestalsed ei loe kohalikke vene lehti, ei kuula kohalikke vene raadioid ega käi vene keelsetel internetisaitidel. Internetkomenaariumid ja blogosfääridki eraldi. nagu seegi 8 mai liikumise lehekengi – on ju seegi koht kus eestalsed omavahel klaarimas,süüdlast otsimas käivad. venelased on aga kusagil mujal, omavahel klaarimas ja süüdlast otsimas.

Sinu moraal stiilis “Ansip on süüdi” on aga ummik nagu on ummikuks ka “tiblad näitasid oma palet”.

Tegelikult on kõigil pohhui.

49. analyytik - 28. aprill 2007
50. ants - 28. aprill 2007

analyytik paistab kaunikesti marus olevat. Parem mitte puutuda! :(

51. Kati - 28. aprill 2007

küünalde süütamine on hää ja ilus müte.
üks saab meie aknal kindlasti süüdatud.

52. Ulmeguru - 28. aprill 2007

34. pronkssoda – April 28, 2007 «Üritage mittekodanikke maalt välja saata, vaadake kas neid kusagil vastu ka võetakse ning kas sellest tuleb kümme korda suurem märul kui pronkssõduri korral. Sinu arvamus nende inimeste jaoks enam ei loe, neil on siiber olemast mängukannid kes peavad sinu ees mööda nööri käima ning sinu ees end tõestama, et Eestis elada.»

Kuna enamus mittekodanikke omavad vene kodakondsust, siis pole küsimus kuhu nad saata… loomulikult ei taha Putin seda märatsevat pööblit oma riiki, aga mis tal üle jääb.

Ja marutõbised, kel miski korda ei lähe ja kes ainult märatsevad… noh, sellised lastakse lihtsalt aktsiooni käigus maha…

Ükski riik pole oma vaenlasi hellitanud… ka kõige demokraatlikumad riigid muutuvad sellises olukorras suhteliselt diktatuurseteks, sest ühiskonna tervise huvides on mädapaise kiire likvideerimine… ja opereerides on alati ka verd…

Ja see jutt mängukannidest… see marodööritsev alaealine ja mitte enam nii alaealine pööbel on eelkõige vene eriteenistuste ja Putini mängukann… nö. lollpead, kes teevad musta tööd… ehk siis kaardipaki kuued, kellest kellegil kahju pole…

53. hei - 28. aprill 2007

Ega see vaenlaseks tembeldamine mujal maailmas nii väga kombeks pole. Võta kasvõi rassirahutusi Los Angeleses. Riik hoopis õppis oma elanike probleemidest. Ma arvan, et ka sina, Ulmekuru, võiksid õppida. Usu, maailm muutuks avaramaks.
Kas sa pole elus kunagi vihastanud ja seetõttu midagi lolli teinud? Mina olen.

54. Vanavõitu - 28. aprill 2007

Jah,Kati see on ilus mõte. 18. kommis pakkusin koristusttöid. Aga kus nüüd – ega kõrgelt haritud siis luuda liigutada saa. Sa pane kohe 2 küünalt. Teine pane Ustimenkole. Eesti riik ahistab teda kohutaval kombel – ei luba inimeste sisse kuule lasta

55. marju - 28. aprill 2007

Kallis Vanavõitu ja teised tema sugulashinged!
Teis on palju vihkamist. Nii ju elada ei saa. Algatage Ida-Virumaa üle andmine Venemaale selle tingimusega, et kõik venelased Eestist sinna koliksid! See oleks kirik keset küla ja lahendaks hoobiga teie probleemid.
Mida teha eestlastega, kes venelasi inimesteks peavad, tuleb veel mõtelda. Kuna neid palju pole võib nad lihtsalt vangi panna.

56. mr.Costello - 28. aprill 2007

Jah analyytik, see kutt oli tõesti adekvaatne ja tema sõnavõtt oli väga armsalt siiras: me tahame, et ajalugu uuesti üle vaadataks ja ka meie vaatepunktiga arvestataks. Pole ju raske teha?

57. Kiki - 28. aprill 2007

8. mai manifestist: “See ei tee ajalugu olematuks, halvemal juhul mõjub niisugune käik katsena ajalugu ümber kirjutada.” Kas siis on vaja ajalugu ümber kirjutada vai ei ole? Otsustage ära juba ükskord.

58. Ulmeguru - 28. aprill 2007

53. hei – April 28, 2007 «/…/ Ma arvan, et ka sina, Ulmekuru, võiksid õppida. Usu, maailm muutuks avaramaks. Kas sa pole elus kunagi vihastanud ja seetõttu midagi lolli teinud? Mina olen.»

Alustaks lõpust. Loomulikult olen ma vihahoos lollusi teinud, aga ma pole pärast süüdistanud valitsust oma lollustes. Ja sellist vihahoogu pole olemas, mis sunniks marodööritsema… see on ikka vaid mõistuse puudujääk… või teadlik kuritegelikkus.

Minu maailm on piisavalt avar. Selles on kohta nii neegritele, kui ka kõiksugu seksuaalsetele vähemustele… isegi venelastel on selles koht olemas. Pättidele seal kohta pole.

Ennetavalt räägiks ka vihkamisest. Mina ei vihka kedagi, sest vihkamine väsitab… aga samas ei ela ma ka multikultuursete tõdede järgi, kus peaks kõiki tolereerima. Vihkamise ja armastamise vahele jääb ka muid emotsioone ning see on juba inimeste enda probleem, kui nad neid ei taju ja ei näe…

59. 8mai tahab küünlaid aga paremad on lipud at Kristjan in Tallinn™ - 28. aprill 2007

[…] just 8mai häälekandjast, et kutsutakse üles süütama küünlaid akendel. Aga ega me leina siin midagi või kedagi. Me […]

60. analyytik - 28. aprill 2007

Viron levottomuudet huolestuttavat maailmalla
Julkaistu: 27.4.2007 21:13
Päivitetty: 28.4.2007 20:13
stt–afp–bns–dpa–hs
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Viron+levottomuudet+huolestuttavat+maailmalla/1135226874894

61. Vanavõitu - 28. aprill 2007

Kallis Marju! Palun loe uuesti läbi minu 18. Ma ju soovisin politseiga liituda. Mitte selleks et kedagi taguda vaid siin saan olla Eestile kasulik. Samas arvan et pea pooled politseinikud on rahvuselt venelased ja teevad oma tööd hästi. Hetkel on need inimesed eesliinil ja lihtsat väsivad ära. Ma saan olla neile abiks. Kuidas ma saaks seda teha kui vihkan neid inimesi? See on puhas meeskonnatöö. Ma pean neid usaldama, jäägitult, ja nemad mind ka. Muidu see süsteem ei tööta ja selle ameti peal võib see maksta elu.

Sind ajas segadusse sarkasm küünalde paneku suhtes. Paraku jääb praegu küll mulje kui mõttetust asendustegevusest.

Muide politsei on ju suurepärane näide eestlast ja venelaste koostööst. Huvitav kuidas see kellegi varem pähe pole tulnud?

62. analyytik - 28. aprill 2007

Turtola: rahutused põhjustas Eesti valitsuse mõtlematu poliitika
28.04.2007 23:50
http://www.postimees.ee/290407/esileht/siseuudised/257828.php

63. analyytik - 28. aprill 2007

Savisaar: ma olen rohkem eestlane kui Ansip või Ligi
28.04.2007 20:30
http://www.postimees.ee/290407/esileht/siseuudised/viimased_sundmused/257811.php

64. analyytik - 28. aprill 2007

Savisaar: meil on venelaste usaldus ja me asume Eestit aitama
29. aprill 2007 kl 00:46
http://www.epl.ee/artikkel/383902

“Viimaste päevade sündmusi kommenteerinud Edgar Savisaare kinnitusel on tema juhitaval Keskerakonnal Eesti venelaste usaldus ja ka eestlaste kõrge hinnang, mistõttu tuleks Reformierakonna poliitikud valitsusest tõrjuda, et Keskerakond saaks Eestit aitama asuda.”

Hmmm!
Kummaline. Eriti see lause teise poole sõnastus:
“…tuleks Reformierakonna poliitikud valitsusest tõrjuda, et Keskerakond saaks…”

(Muidugi tuleks tervet artiklit lugeda, mitte ainult seda lauset.)

Ma ei saa aru. Kuidagi rabe, eriti Edgari kohta. Muidugi võib olla see ka mõne algajama ajakirjaniku näpukas. Aga ikkagi.
Kas midagi on teoksil? Mida nimelt? See on suht kõva ütlemine ja seda niisama välja käia … ? Kahtlane…?

65. analyytik - 28. aprill 2007

Savisaar: mille eest vene inimesi pekstakse?
SLÕL Online, 28.04.2007 07:31
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227224&q=%20edgar%20savisaar

Keskerakond tutvustab oma nägemust olukorrast riigis
SLÕL Online, 28.04.2007 20:23
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227290&q=%20edgar%20savisaar

Juuh?!?
“Inimesed keskelt” on kuidagi liikvele läinud. Aktiviseerunud nii öelda. Jälle küsimus – mis on teoksil?

66. analyytik - 28. aprill 2007

Hoiame rahu
28.04.2007
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227208&d=20070429

“Võimalik, et Ansipi valitsus tegi pronkssõduri mahavõtmisel vigu. Kõik tagajärjed olid ennustatavad, aga mitte enamat. Ja Ansipi valitsuse jaoks pole olukord kaugeltki lõppenud. Tal on ees mitu võitlust. Ta peab selgitama rahvale oma tegude motiive ja põhjendama, kas kaost oleks saanud ära hoida.”

Jah. Ikka ja jälle sama jutt. Ansipi/valitsuse jaoks ei ole asi lõppenud.
Mnjaa. Tgelikult oli esimene vihje, kus hakkas tunduma, et midagi on kuidagi “nii” – esimene vihje oli SLÕhtulehe reedeses eriväljaandes. (Vist. Pole seda lehte käepärast ja internetis on SLÕL lehekülg osaliselt blokeerunud, ei tea miks.)

Ühesõnaga, seal eriväljaandes oli kas 2. või 4. leheküljel mingi jutt ja seal oli umbes selline lause, et “hakatakse pidama plaani, kus on oluline roll Mart Laaril ja Edgar Savisaarel.” Umbes nii vähemalt.

Nii see on. Kas see on nüüd ajakirjaniku fantaasia või SLÕL-i lapsesuu, kes kohe peab välja lobisema, või siis vihje neile, kes tahavad/oskavad ridade vahelt lugeda? Kes teab? Eha mina ka mingi selgeltnägija ei ole. Aga mingi vaist ütleb, et pole võimatu…
Midagi ju PEAB ette võtma lõppude lõpuks.

67. analyytik - 28. aprill 2007

Vene kogukond Eestis nõuab pronkssõduri tagasiviimist
SLÕL online, 29.04.2007 01:01
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227333&d=20070429

68. ants - 29. aprill 2007

analyytik – lisaks: Tänane Ria Novosti teatab, et Kamtshatka elanikud protesteerivad PS eemaldamise üle.

69. roll - 29. aprill 2007

Põhimõtteliselt analüütik postib siia iga suvalise anti-Ansipi ja pro-Pronkssõduri lingi? Siiber ei ole? Kui üks veel tuleb, siis ma hakkan vastu spämmima ja postitan iga pro-Ansipi ja pro-teisaldamise lingi.
Ja süüdistan spämmirahutuste alustamises Analüütikut ning nõuan ta tagasiastumist.

70. marju - 29. aprill 2007

Sul roll on võimalus need oma blogisse postitada. Siin oled sa külaline ja külaliselt oodatakse ikka viisakust. Nii, et võta hoog maha, ega sul mingid päti kombed ju pole.

71. araterl - 29. aprill 2007

Tundub, et kolme liikme lahkumine on kiirtee kamai isemarginaliseerumisele. Kui oma seisukohtade tõendamiseks ja kaitsmiseks kasutatakse kurjategijate laamendamisi (neljapäevased röövimised), korrarikkujate vägvialda (nii neljapäeval kui reedel) ja nurkasurutud poliitikute naeruväärseid süüdistusi (Savisaar), siis on selle liikumisega midagi väga valesti.

Analüütik, costello, (emigrant vist ei saa, ta on kaugel) – te oleksite pidanud oma kaitsvast urust reaalse elu kätt ronima ja nägema nende tegevust. Mul oli võimalus neid jälgida reede õhtul. See oli seltskond, kes tegi seda lõbu pärast, võimaluse pärast “teha nii nagu Pariisis”. Hüüdlaused olid Rossija-Rossija ning Ansip Pederas. Ajuvabad pubekad.

Analyytiku entusiastlike välisajakirjanike postitused näitavad, et nood konkreetsed tegelased ei ole kursis probleemi olemusega ning tundub, et kirjutavad hetkeemotsiooni või teiste poolt öeldu najal.

Mul on häbi 8 mai liikumise pärast.

72. pronkssoda - 29. aprill 2007

Ulmeguru 52: Ikka veel sa ei ole saanud asjast aru. Pole ime.

Nendel inimestel pole enam motiivi olla Eestile lojaalne kodanik, peale seda kui Ansip on neile tõestanud, et Eesti riik nende arvamusest ei hooli.

Neil on nüüdseks täiesti ükstakama, mida arvad neist sina või mida arvab neist riik. Laamendamine ja rüüstamine oli samuti demonstratsioon, selge demonstratsioon ja tõestus sellest, et Eesti seadused, ning nende seaduste eiramise tagajärjed, neid vähemalt sel hetkel enam ei huvitanud.

Võib-olla on nad nüüd tõesti Putini mängukannid. Why not. Eesti riik ju tõestas, et Eesti mängukann olla ning üritada integreeruda nii nagu sulle meeldib, ei ole mõtet.

Piitsa ja väljasaatmisega ähvardamist nad enam ei karda, nagu ei kartnud ka akna kaudu shoppamise tagajärgi.

Leidke uus ja parem põhjus, miks nad peaksid Eesti mängukannid olema.

73. pronkssoda - 29. aprill 2007

araterl: Kõik need on Eesti riigi kasvuvalud. Praegu löömingujärgses segaduses süüdistatakse Savisaart, alusetult sealjuures, et enda pealt tähelepanu kõrvale juhtida. Kas oled aga sealjuures tähele pannud, et meedias vene poliitikuid, a la Klenskit, eriti ei torgita, kaugeltki mitte nii palju kui kuju ümbertõstmist lihtsalt vastustanud Savikat?

Rüüstajate kohta epistlit lugeda võib kuipalju tahes ning õigustatult, ent sealjuures jääb üks fakt faktiks: venekeelne poliitika ei ole Eestis enam naljanumber. Välja öelda seda keegi ei taha, et terrorismile mitte alluda või nii, ent minu arvates hakatakse minu arvates venekeelseid poliitikute väljaütlemisi edaspidi poole kõrvaga ka tähele panema. Toompeal või mujal pikettima kogunevad venelased pole enam päris sajaprotsendiliselt naljanumber. Igaühe alateadvusse on märk maha pandud, et venelastelt võib neid liialt pushides, eriti arvestades et senine parim tagatis ja mõjutamisvahend on maha võetud, ka edaspidi piinlikkusttekitavaid pahandusi tulla. Mistap on tark mitte küll järele anda, aga vähemalt huvi tunda, millest nad räägivad. See on samm normaalsele riigile lähemale.

p.s. Keskerakond võidab järgmised valimised.

74. mr.Costello - 29. aprill 2007

ARatERL (ja ära hakka seletama sildistamisest), sa oled provokaator.

Sa oled oma mitmetes kommentaarides kirjutanud, kuidas sa käid torkimas ja vaenu õhutamas nii Notšnoi Dozori kui ka Eesti Rahvusliku Liikumise foorumites. Ajad seal libekeelset juttu ja soovitad “lahendusi”, ise tegelikult karvavõrdki hoolimata.

Samamoodi käid ja provotseerid sa Kaheksanda Mai Liikumise artiklite juures. Sind ei huvita, et me oleme sulle juba korduvalt selgitanud, et analyytiku nime all kirjutav inimene ei ole meie liikumise liige. Ei, sa nimetad teda järjekindlalt meie liikmeks ning üritad läbi tema meie vastu ässitustööd teha. Sa ei hooli sellest, et analyytik on öelnud, et ta jagab vaid infot ning see ei tähenda automaatselt, et ta ühe või teise seisukoha poolt oleks.

Mis puudutab üleskutset tulla oma kaitsvast urust välja, siis analyytik kirjutas ühes kommentaaris, kuidas ta tänaval sündmusi pealt vaatas. Ka Oudekki viibis sündmuste keerises.

Mina parkisin oma auto reedeste rahutuste ajal Toompea alla keset meeleavaldajaid. Minu auto ümber lõhuti liiklusmärke ja lükati ümber piirdeid, mind ei puutunud keegi. Mis näitas ilmekalt, et märatsejad on vihased meie riikliku poliitika peale, mis neid järjekindlalt 15 aastat alla suruda on üritanud, mitte siin elavate kaaskondlaste peale.

Edasi sõitsin Viru keskuse ja Kaubamaja vahelt läbi hetkel, kui kõik Kaubamaja vaateaknad purustati. Mul oli väga kurb seda vaadata, ometi üritasin ma mõista. Ja mõistangi. Need, kes seda tegid, ei ole loomad nagu valitsus üritab väita, vaid inimesed, kes on endast välja viidud.

Kahjuks ei otsita ka tänases päevas lahendusi, võideldakse vaid tagajärgedega. Eestist on saanud politseiriik, kus vabatahtlikud saavad selga politseimundri ning koos sellega õiguse iga teisitimõtleja ja meeleavaldaja juba ennetavalt maha murda ning arreteerida. Et valitseks ainult üks õigus ning teist häält kuuldagi poleks. See on ajutine lahendus, riik ei saa igavesti igal tänavanurgal kolme politseinikku hoida.

Samas oli mul rõõm eile õhtul näha, et kõik ei ole veel kadunud, et ka teistsugust mõtlemist on olemas – paljud inimesed olid meie rahumeelsusele kutsuvat üleskutset tõsiselt võtnud ning oma akendel küünlad süüdanud. Nägin oma aknast välja vaadates üsna mitut ning sain ka teateid, et ka Tartus oli küünlaid akendel.

Aitäh teile, head inimesed, kes te tahate lepitust ja rahu läbi läbirääkimiste, mitte läbi jõu kasutamise. Täna õhtul jälle, ja nii kaua kuni rahumeelne lahendus on olemas.

75. Vanavõitu - 29. aprill 2007

Pronksoda, Sa eksid. Vene poliitikud ja muu 5 kolonn sai tugevalt peksa. Aga alatedvuse jutt on õige. Edaspidi peavad KÕIK arvestama et Eesti riik on võimeline käituma riigina. Paljudele tuli küll paha üllatusena et “õhuke” Eesti riik osutus üllatavalt sitkeks. Täna on ta minu võrra grammikese “paksem” ka.

76. Lee - 29. aprill 2007

“Kuriteo toimepanemist ei õigusta kunagi miski”, ütles kunagi minu lastekaitse õppejõud. Ka mitte see, et sa muudmoodi oma emotsioone vaigistada ei oska. See näib küll ebaõiglane, aga on paraku õigusriigi alus.

Teiseks, kas on olnud situatsioone, kus vene kogukond soovib mingisuguseid asju arutada ja läbi rääkida ning on sellekohaste ettepanekutega võimuorganite poole pöördunud ning seda soovi on järjekindlalt ignoreeritud?

77. mr.Costello - 29. aprill 2007

– “Mõistan” ei võrdu “õigustan”.
– Inimeste kurjategijaks kuulutamisega tegeleb õigusriigis kohus, mitte peaminister ega president.

78. Kiki - 29. aprill 2007

Ja oi kui mugavalt libised sa üle Lee küsimuse teisest poolest…

79. mr.Costello - 29. aprill 2007

Kiki, mul pole aega ega oskusi doktoritöö tasemel uurimust kirjutada. Sest midagi väiksemat te, oponendid, ju ei usu. Tegelikult, te ei usuks ka sedagi – loe tagasisidet professorite pöördumisele.

80. Kiki - 29. aprill 2007

Keegi ei nõuagi sult ju doktoritööd, paari fakti ainult. Mis sa halad. Ja professorite tagasiside… see ju seal analüütiku nõrgamõistuslik iba ainult. Ja valikulised viited savisaare veelgi nõrgamõistuslikumale ibale.

81. araterl - 29. aprill 2007

Costello, tundub, et astusin konnasilmale. Milleks selline valedest pakatav epistel?

74. mr.Costello – April 29, 2007

“Ma ei sildista aga Sa oled provokaator” (Copyright Mr Costello)

82. mirri - 29. aprill 2007

Kiki, sa diagnoosid siin hoolega nõrgamõistuslikkust. Kas iga inimene, kes arvab teisiti kui sina, on nõrgamõistuslik? Mina pean Savisaart väga professionaalseks poliitikuks. See ei tähenda, et ma alati temaga nõus oleksin. (Ma pole üheski parteis just sellepärast, et kipun liiga tihti isemõtleja olema.) Oled sa kuulnud midagi demokraatiast ja suhtumisest erinevustesse? Ja kes olid need, kes paigutasid teisitimõtlejaid vaimuhaiglatesse?
Isegi siis kui sa kedagi ei salli tuleks olla õiglane.
Ja Ansipi tegu oli poliitiliselt küündimatu.

83. Kiki - 29. aprill 2007

Riläks, mirri. Küsimus ei ole teisiti mõtlemises. Küsimus on väidete ja järelduste adekvaatsuses. Nentimisest, et kellegi sõnavõtud ei anna tunnistust 100% selgest mõttevõimest, on väga pikk maa selleni, et keegi vaimuhaiglasse panna. Rahune maha ja ära loe mu sõnadest välja seda, mida seal ei ole.

84. mirri - 29. aprill 2007

Pole mingit relaksu, sinu sõnades on täpselt see, mis ta on. Ja elementaarsetki analüüsi pole ma mitte üheski sinu postituses kohanud.
Primitiivne argumenteerimata sõim ei kaunista kedagi. Õpi oma sõnade eest vastutama!

85. Kiki - 29. aprill 2007

Ma olen valmis täielikult oma sõnade eest vastutama, alati, nii päriselus kui virtuaalruumis. Palun sinult nüüd analüüsi, kus on sulle vastupidine mulje jäänud. Palgid ja pinnud, muide ;)

86. Indrek - 29. aprill 2007

Kiki, mille poolest sa oled parem nendest pättidest, kes aknaid sisse loobivad? Tegeled siin võõras blogis Savisaare mõnitamisega. Savisaarel pole selle blogiga mingit asja. See on sama hea, kui niisama heast ja paremast võõraid aknaid sisse loopida.

87. Mirri - 29. aprill 2007

Kulla Kiki , sulle pisike kodutöö.
Loe oma kommentaare 80 ja 83. Ja siis minu omi 82 ja 84. Siis lülita mõistus sisse. Mõtle natuke. Kui mõistus läheb tööle, saad oma soovitud analüüsi. Kui mõistus tööle ei lähe, ei aita ka minu üliväärtuslik analüüs. Nii, et jõudu tööle!

88. Kiki - 29. aprill 2007

:) Tore, et keegi mulle vähemalt analyytiku mõnitamist pahaks ei pane, ainult Savisaare oma :)
Parem olen ma selle poolest, et ma ei loobi kellegi aknaid sisse. Nentimine, et kellegi haige jutt on tõepoolest haige on ikkagi oluliselt leebem süütegu, kui füüsiliselt kellegi vara kallale minemine. Milline majanduslik kahju sünnib Savisaarele minu kui täieliku eikellegi sõnadest? Savisaare kohta öeldakse miljon korda krõbedamaid asju, seisukoht, et mina oma ühe lausega nüüd tohutu kahju olen vallandanud, hindab minu tagasihoidlikke võimeid siiski tugevalt üle.

89. Kiki - 29. aprill 2007

Mirri, sinul on õigus arvata, et Savisaar on väga professionaalne poliitik, minul on õigus arvata, et ta on üks suuremaid valetajaid ja vassijaid, keda ma kunagi näinud olen ja that’s that. Sina avaldad arvamust ja mina avaldan arvamust. Selle arvamuse avaldamise juurest tegi sinu lennukas fantaasia hüppe selleni, et ma tahan hirmsasti kõiki teisitimõtlejaid hullumajja panna ja see on küll juba sinu enda probleem. Kui sa tahad sellel teemal veel midagi mulle öelda, siis minu e-mail on rickytips100@hotmail.com.
Asi sai ju alguse sellest, et Lee esitas ka mind huvitava küsimuse – “kas on olnud situatsioone, kus vene kogukond soovib mingisuguseid asju arutada ja läbi rääkida ning on sellekohaste ettepanekutega võimuorganite poole pöördunud ning seda soovi on järjekindlalt ignoreeritud?” On siis kellelgi infot selle kohta?

90. ants - 29. aprill 2007

kiki – mis Sa rikud oma närvi! Kas on näiteks võimalik midagi selgitada neile Nashi’dele, kes Eesti saatkonna Moskvas lubavad demonteerida ja piirile saata? Ei ole! Muidugi teeb selline eestivaenulikkus eestlaste endi seas kurvaks, liiategi kui tegu on demagoogiaga, kus puudub reaalne ja konkreetne sisu. Aga isegi Norras elas keegi Qwisling. No tuleb ette paraku igal rahval.
Ega Sa ei pahanda, kui nüüd, teades Su e-meili aadressi, tulen Sulle mõnikord külla?! :(
Aga mina igatahes ei kavatse enam 8ml vaielda – Sinnlos!!!

91. Ingrid - 29. aprill 2007

ants!
Ma pole paljut lugenud ja seetõttu ei saa hästi aru, mis meelt sa oled.
Kiidad Kikit ja teed talle pettunud nägu…
On see iroonia?
Mina olen öelnud oma blogis mõne sõnaga, mida mõtlen, aga mõtteid on palju rohkem.
Küünlaid ei pane ma mingil juhul!
Küünalde süütamine aknal on mingi paganlik hingedepäeva komme.
Seoses viimaste päevade sündmustega pole minul midagi leinata.
Aga kui teatav juhtpoliitik oma V kolonniga siin Eestis oma korra maksma paneb, siis oleme tagasi NL-s. :-(

92. mr.Costello - 29. aprill 2007

Veelkord:
– Kui keegi ei taha küünlaid panna, siis ärgu pangu.
– Kui keegi tahab seda kogu maailmale kuulutada, siis kuulutagu seda oma blogis, mitte siin, selle artikli kommentaarides, kus kutsuti üles küünlaid süütama.
– Kui keegi ei saanud aru, et küünlaid kutsuti süütama lootuse ja rahu märgiks, mitte millegi ega kellegi leinamiseks, siis on see tema lugemisoskuse probleem.

93. ants - 29. aprill 2007

Ingrid – olen öelnud täpselt seda, mida mõtlen. Sul on ka vist mu e-meil. Kui soovid, olen valmis selgitama, aga mitte siin blogis.

94. Ingrid - 29. aprill 2007

Mr. Costello!
Kas sa ootasid siia vaid oma ettepaneku tagantkiitjaid?
Palun vabandust sulle sobimatute mõtete pärast! Enam ei tülita.

95. analyytik - 29. aprill 2007

Tekkis üks küsimus.
Mis päeval ja mis kell alustati monumendi demonstreerimist?
Kas Ansip väitis, et otsustati ööl vastu reedet kell 2-3 umbes?
Ja mis kell oli monument demonteeritud?
Kas Ansipi väitel oli see kell 4.30 umbes.
Kas ikka tõesti? Paari-kolme tunniga?
Kas kuidagi kahtlane ei tundu nii lühike aeg?

Jah. Aga on võimalik ka teistsugune variant. Kuju demonteerimisega alustati kohe pärast telgi vamimist.
Miks need politseinikud ikka nii meeleheitlikult seda kuju valvasid ja miks näiteks Pärnu maanteel ühtegi politseid ei olnud? (to: aratel – mul oli seda värki ikka võimalus näha küll, ma ei räägi siin mingite ajaleheuudiste peale.)
Järsku selle pärast, et kuju oli vaja iga hinna eest valvata – KUI SEE KUJU ENAM ÜLDSE SEAL OLI.

Saate aru. Ansip ütles, et hakatakse kaevama ja et kuju esialgu ei puudutata. Kui nüüd politsei oleks tormanud linna peale korda looma ja kasvõi ühel inimesel oleks õnnestunud läbi murda ja telgi kate maha rebida – JA KUJU POLE. Kas kujutate ette, mis siis veel oleks toimunud.
Jah. Niisugusel juhul toimis politsei muidugi absoluutselt õigesti – kui võimalik vale oleks paljastunud, siis oleks see tähendanud kohe kümme korda suuremaid rahutusi. Sellepärast ei olnudki võimalik politseid linna peale tuua – see asi ei tohtinud mingil juhul avalikuks saada. Ja siis käis möll veel mitu tundi edasi, mitu tundi pärast keskööd niisiis.

Seega peaks nüüd Ansipi käest vande all küsima – mis kell mingid asjad ikka tegelikult toimusid. Ja samuti peaksid sellele küsimusele vande all vastama ka need, kes töid läbi viisid.

96. Ingrid - 29. aprill 2007

Ei, Ants! Mul ei ole su e-maili. See läks kuidagi kaduma.
Las see asi olla. Ma ei sobi siinsesse seltskonda niikuinii.:-(

97. ants - 29. aprill 2007

Ingrid – ka mina ei sobi.

98. analyytik - 29. aprill 2007

71. araterl – April 29, 2007
“Analyytiku entusiastlike välisajakirjanike postitused näitavad…”

Ükstapuha, mida need näitavad. Eks igaüks loeb ja järeldab ise. Aga need peaksid olema kättesaadavad. Ansipi režiimi kontrolli all olev või seda režiimi pooldav Eesti mainstream meedia ju niisugustele allikatele ei viita. Või siis teb seda äärmiselt minimaalselt.

See on eelkõige infoleviku ja tasakaalustatuse küsimus. Ansipit pooldavaid seisukohti on niikuinii kõik lehed täis.

See käis nüüd välisajakirjanduse kohta. Eesti linkide kopeerimise suhtes olen ma ehk kriitikaga isegi nõus. Mõneti. Aga see lehekülg on siiski alternatiivlehekülg – nii nagu ma asjast aru olen saanud. Ja minu meelest ei ole seepärast mõtet hakata siin Ansipi valet ja demagoogiat takka kiitma. Selleks on ilmselt internetis kohti piisavalt.

99. analyytik - 29. aprill 2007

74. mr.Costello – April 29
“…paljud inimesed olid meie rahumeelsusele kutsuvat üleskutset tõsiselt võtnud ning oma akendel küünlad süüdanud.”

Suurepärane! Ja pildid sellest Intenetti! St. küünlad akendel.

Ja kogu see kirjutis sisaldas väga õigeid arusaamu – küsimus ei ole ainult monumendis. küsimus on Eesti demokraatias ja selle tulevikus.

100. analyytik - 29. aprill 2007

Leedu kardab Eestis toimunu kordumist
SLÕL Online, 29.04.2007 09:45
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227348

Ütlen siis veel kord: See linkide panemine on info levitamine. Lihtsalt põhjusel, et ükski inimene ei suuda kõiki neid asju internetist ise üles leida. Aga kui kasvõi paar-kolm huvilisemat viiteid annavad, siis saavad teised ka teada ja targemaks.

(Kuigi jah – ma ei tahaks küll ette kirjutada muidugi, et mida keegi tarkuseks peab.)
Aga niimoodi tehakse igal pool – st. pannakse linke ja kopeeritakse.
Näiteks Ameerikas ja näiteks sellel leheküljel:
http://www.afterdowningstreet.org
Ja on selge, et nad ei kopeeri Bushi toetavaid seisukohti. Enamasti.

101. Mirri - 29. aprill 2007

Mina olen analyytikule väga tänulik. Mul lihtsalt pole aega internetis rännata. Ja see huvidering, mida need lingid valgustavad sobib mulle.

102. analyytik - 29. aprill 2007

Savisaar: vastuolud lähevad põranda alla
29.04.2007 15:11, Peeter Kuimet, Postimees
http://www.postimees.ee/290407/esileht/siseuudised/257865.php

“Samuti arvas Savisaar, et kaitseminister Jaak Aaviksoo valetas neljapäeval Tallinna linnavolikogus esinedes, kui Aaviksoo väitis, et ilmselt on pronkssõdur oma kohal ka 9. mail.
«Aaviksool sellel hetkel suu suitses. Demontaaž käis sellel hetkel täie hooga,» väitis Savisaar.”

Saate aru!!! Demontaaž käis NELJAPÄEVAL!
Kas te saate aru, mida see tähendab?! Ministrid valetavad rahvale!
Igas normaalses riigis oleks valitsus juba tagasi astunud. Või tagandatud.

(Hüva-hüva. Selle kohta võib muidugi öelda, et nii ja naa. Aga kas ikka võib. Kas Savisaar oleks tulnud niisuguse jutuga välja, kui tal selle kohta mingeid tõendeid ei oleks? Kas ta riskiks tõesti niisuguse asjaga? Mine tea muidugi, aga ma siiski kahtleks selles. Vähemalt pisut.)

103. roll - 29. aprill 2007

okei siis nagu ma saan aru, oleme me analüütikuga võrdsed külalised, kuigi teda armastatakse vist rohkem:)

Vene ühendused kutsusid vägivallast hoiduma
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227367

104. analyytik - 29. aprill 2007

to:Mirri
Kahjuks on neid viiteid siiski pigem vähe. See tähendab, et vähe on eelkõige välispressi. Ega mina ka mingi päris proff nende välisuudiste üles leidmisel ei ole.

105. roll - 29. aprill 2007

toetus soomest

Vanhanen: välisriikidel pole vaja sekkuda Eesti asjadesse
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227376

106. roll - 29. aprill 2007

Eesti näitab, et Vene võimude ja meedia süüdistused fashismis on absurdsed:

Eesti ootab Hitleri-vastase liidu esindajaid taasavamisele
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227362

107. analyytik - 29. aprill 2007

Vene ühendused kutsusid vägivallast hoiduma
“…ettepanek moodustada eesti- ja venekeelsest poliitilisest ja ühiskondlikust eliidist ühiskondlik nõukogu, et otsida vastastikku vastuvõetavaid lahendusi…”

Seda oleks pidanud tegema kohe – kasvõi neljapäeva öösel. Minul isiklikult tekkis küll niisugune mõttekäik ja oma naiivsuses ma arvasin, et midagi niisugust ka kohe-kohe toimub. Eks ma pisut eksisin muidugi.

(Ja tänud olulise lingi eest.)

108. analyytik - 29. aprill 2007

Pronkssõdur on ära viidud (pildid!)
http://www.DELFI.ee, 27. aprill 2007 7:10
http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=15685206&categoryID=120&ndate=1177621200

“Lähtuvalt kriisikomisjoni soovitusest otsustas täna öösel kell 3.40 erakorralise istungi pidanud valitsus riigi julgeoleku huvides teisaldada Kaarli puiestee 13 kinnistul asuva hauatähise politsei valve alla…”

Valitsus otsustas kell 3.40.
Delfi uudis ilmus 7.10
Vahe on 3 tundi 30 minutit.

Aga valitsuse otsuse edastamine, demonteerijate kohale toomine – või kas demonteerijad istusid siis telgis ja ootasid? Ootasid terve päev, jah? Isegi kui nad olid kusagil valvel, siis nende saabumine läbi politseiahelike? Kõik see võtab aega. Mingi veerand kuni pool tundi ikka. Tööriistad, sedamed, mehhanismid, elekter? Millal see paika saadi.

Monumendi demonteerimine – arvastades seda, et plaan oli see enam-vähem tervelt kätte saada, mitte lõhkuda? Kui kaua selle paeseina lahti võtmine aega võtab? Kas tõesti tunnikese? Eriti kui seda tehakse hoolikalt. Kasvõi enam-vähem ettevaatlikult? Äravedamine – jälle läheb aega? Isegi siis kui kivid otse alusele laduda.
Aga pilt ilmus ju ajalehes. Plats oli puhas. See on fakt.

Kaua peame me veel neid valesid uskuma?!

109. analyytik - 29. aprill 2007

Pronkssõdur on teisaldatud
27.04.2007 06:44, PM Online
http://www.postimees.ee/270407/esileht/siseuudised/257509.php

Postimehe uudis on 06.44! Ainult kolm tundi pärast valitusese väidetavat otsust.

“…otsustas täna öösel kell 3.40 erakorralise istungi pidanud valitsus…”

Kas valitsus alles tuli kokku kell 3.40? Hüva. Veerand tundi ees või taga ei muuda enam tegelikult midagi.
Aga väide, et monument demonteeriti paari-kolme tunniga? Kiired poisid, pole midagi öelda. Ja kogu Eesti rahvas muidugi uskus kõike seda veel kiiremini.

110. analyytik - 29. aprill 2007

Lisaks eelnevatele.
Kui kaua võtab aega uudise kirjutamine, minimaalne 5-10 rida näiteks. Ja tegemist on äärmiselt tundliku teemaga. Eksida ei tohi. Kogu jutt ja andmed ja faktid ja allikad tuleb igaks juhuks üle kontrollida. Kirjutatud tekst ka igaks juhuks üle lugeda.
No ja kuhu siis sel momendil üldse enam kiiret oli. Postimees oleks võinud selle avaldada 10-20 minutit varem või hiljem, probleemi ju ei oleks tekkinud.

Aga see ilmus 6.44. Võtke veel uudise edastamise ja toimetuses kirja panemise aeg sealt maha. Kaua selleks monumendi demonteerimiseks üldse enam aega jääb niisugusel juhul.

111. analyytik - 29. aprill 2007

Pronkssõdur on Tallinna kesklinnast ära viidud
SLÕL Online, 27.04.2007 06:33
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=226979

Kell 6.33!
Ring tõmbub järjest koomale.

112. analyytik - 29. aprill 2007

Estonia Excavates Soviet War Dead
By THE ASSOCIATED PRESS
Published: April 28, 2007
Filed at 6:17 p.m. ET
http://www.nytimes.com/aponline/world/AP-Estonia-War-Memorial.html?_r=2&oref=slogin&oref=slogin

113. analyytik - 29. aprill 2007

Clashes Erupt at Soviet Grave in Estonia
By JARI TANNER
Associated Press Writer
http://www.wilmingtonstar.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070426/API/704261370

114. analyytik - 29. aprill 2007

Estonia excavates Soviet war dead
By JARI TANNER
ASSOCIATED PRESS WRITER
http://seattlepi.nwsource.com/national/1103AP_Estonia_War_Memorial.html

115. mihkel - 29. aprill 2007

analyytik, rahune vahelduseks maha. Spämmida pole ka niipalju mõtet – kõik oskavad internetti kasutada.
Ja ära alahinda ajakirjanike kiirust uudise kirjutamisel. Sellistel juhtudel nagu sina kirjeldad, pannakse just auru juurde, kõik tahavad esimesed olla.

116. sirje - 29. aprill 2007

Spämm läheb meil otse tänu filtritele prügikasti.
Ajakirjanike alahindamiseks on põhjust rohkem kui küll. Viimaste päevade meedia ei aja enam naerma ka. Sellist ühekülgsust pole juba ammu ajakirjanike käest näinud.

Täna teatas TV3, et Eestis on alanud aktiivne kodanikeliikumine. Mul kohe kõrvad liikusid ja siis teatas ajakirjanik, et inimesed astuvad massiliselt abipolitseinikeks.

Eesti riigis nimetatakse kodanikeliikumiseks politseid

117. Janek - 29. aprill 2007

Jõhvis laamendanud noored selgitasid oma tegu sellega, et Vene meedia andmetel on Pronksmees hävitatud, lõigatud tükkideks. Juurde linnalegendid, et tükid sulatatakse Kalevipoja kuju jaoks.

Mida te vingute. Politsei on teinud oma tööd teinud hästi. Järelejäänud KaMaikad on end viimaste päevade jooksul veelgi marginaliseerunud. Võimalusi oli, mõtted head, aga välja kukkus nagu alati.

118. sirje - 29. aprill 2007

Huvitav, miks meile siis karjade kaupa inimesi on viimastel päevadel liitunud, kui me marginaliseerumud oleme?

119. Janek - 29. aprill 2007

Manifesti lehel näen 18 nime.

120. Janek - 29. aprill 2007

Ja ütleme otse välja — valitsus teeb ära asja 8. Mai liikumise abita. Kaheksandal mail avatakse kuju uuesti ja avaldatakse austust fashismi vastu võidelnutele.

121. Janek - 29. aprill 2007

8. mai värvis end nurka oma varasemate (vb ka läbimõtlemata) sõnavõttudega. (Paljastatud) vasakradikaalidel on lihtsalt keeruline ühendada rahvast.

122. sirje - 29. aprill 2007

Me ei võta kõiki kohe peale kirja saatmist liikmeks, kõigepealt me kohtume nendega.

Janek, sina ei saaks meie liikmeks ka parema tahtmise korral mitte :)

123. Janek - 29. aprill 2007

Miks mitte? ;)

124. analyytik - 29. aprill 2007

Miks peaks selle 8-5 liikumise puhul üldse selle liikmeks oleku või mitte oleku pärast nii väga muretsema. Hüva – liikmed ka ja võib-olla nad teevad mõne avalduse aeg-ajalt või korraldavad mingi ürituse kunagi edaspidi – aga mis siis. Seda asja võib vaadata ju ka lihtsalt ühe internetileheküljena/foorumina/kommentaariumina. (No lihtsalt vestleme siin, ehkki mina eelistaks muidugi õllekas vestelda.)

Muide, mina seda just niimoodi näeksingi. Et sellised mitte-nii-parempoolsed kodanikud arvavad üht-teist ja siis pannakse siia üles mõned kirjutised ja viidatakse teistele sedalaadi kirjutistele jne. Enam-vähem umbes nii. Ja pealegi – eks kogu see temaatika ja profiil, eks see võib ju muutuda aja jooksul ja ilmselt muutubki. Olenevalt veidi ka sellest, kes siia leheküljele satuvad ja mis ideedega nad välja tulevad. Selles mõttes on ka esialgu mõttekas hoida suht laia profilli – seesama “mitte-nii-parempoolne rida” näiteks.

Muidugi on selge, et peale lendab hulk natse, fašiste, provikaatoreid ja muidu kiibitsejaid, aga interneti värk ju – mis teha. Eks nad siis on siin, las loevad ja järsku hakkab mõni neist mõtlema ka kunagi. Ja kui ei hakka, pole ka hullu. Aga kogu aeg muudkui korrutada, et ansipmudak.com on ikka tore ja õige mees – kõigi oma allpool igasugust arvestust olevate, et mitte öelda rumalate poliitiliste otsustega – no kes seda ikka usub.

125. Vanavõitu - 29. aprill 2007

Teatan avalikult, et eie soovi 8.mai liilmeks saada. Liiga juunikommistide nägu. See tõttu vajalik kui elav näide kuidas kasvavad lauristinid, säred, ruusid.

126. Indrek - 29. aprill 2007

Vanavõitu meenutab mulle ühte onklit, kes astus Armani poodi ja teatas tähtsalt, et tema siit ülikonda ei osta. Ja ei ostnudki. Juhtub.

127. sirje - 29. aprill 2007

Wow, analyytik, ma olin kindel, et ma ei saa kunagi teada, kes sa tegelikult oled, kas sa tõesti eelistaks õllekas vestelda?

Janek, ma loodan, et nii lõhestunud isiksus sa ka olla ei saa.

Vanavõitu, eksid, meie liikumist pole Eesti Vabariigis kunagi ära keelatud ja meist pole keegi poliitilistel põhjustel eluaegsele sunnitööle mõistetud olnud, nagu see juunikommunistidega Pätsi ajal juhtus.

128. Janek - 29. aprill 2007

Oja Petsi ja Tiido Harri raadiosõnavõtud on Eesti Vabariigi kodaniku jaoks kohustuslik materjal.

129. Vanavõitu - 29. aprill 2007

Mina ka taha teid ära keelata. Ma ei soovi saada teie liikumise liikmeks aga võitlen vajadusel igati teie sõnavabaduse eest.

130. araterl - 29. aprill 2007

“Me ei võta kõiki kohe peale kirja saatmist liikmeks, kõigepealt me kohtume nendega.

Janek, sina ei saaks meie liikmeks ka parema tahtmise korral mitte :)”

Sirje, kas Sa nüüd ei tule minuga enam veini või õlut ka jooma ? :(

131. analyytik - 29. aprill 2007

74. mr.Costello – April 29, 2007
“Samas oli mul rõõm eile õhtul näha, et kõik ei ole veel kadunud, et ka teistsugust mõtlemist on olemas – paljud inimesed olid meie rahumeelsusele kutsuvat üleskutset tõsiselt võtnud ning oma akendel küünlad süüdanud. Nägin oma aknast välja vaadates üsna mitut…”

Õhtu on jälle käes ja päris hämar juba. Ma ei oska öelda, kes kusagil elab ja ega ma ka ei küsi seda otseselt. Aga kui kellelgi hea vaade avaneb või kui keegi viitsib ehk koguni jalutuskäigu teha, siis võiks ju umbes teada anda. Et kui palju siis tulukesi paistab. Nii suurusjärgu vähemalt. Mõned? Kümned? Sajad? Minu enda asukoht ei ole niisuguste vaatluste jaoks ilmselt mitte just kõige soodsam.

132. tundmatu - 29. aprill 2007

fashismi vastane võitlus = sinimägedes stalini sõdurite tapmine

133. mirri - 29. aprill 2007

Leidsin mõnusa õhtuse lugemise: http://sofie.pri.ee
aprill 29, 2007
aga tegelikult ikkagi

134. Janek - 29. aprill 2007

Janek, sina ei saaks meie liikmeks ka parema tahtmise korral mitte :)”

Sirje, kas Sa nüüd ei tule minuga enam veini või õlut ka jooma ? :(

Sirje näitas hoopis järjekordselt, et on üks silmakirjalik tegelane. Diskrimineerib mind!

135. sirje - 29. aprill 2007

Araterl, ma olen igasuguse lootuse kaotanud. Pealegi me jõudsime Costelloga otsusele, et äkki oled sa Klenski :)

Janek, mina ei diskrimineeri sind, see on minu stiil armastust avaldada.

136. Janek - 29. aprill 2007

“Kui mees naist ei peksa, siis ega ta ei armasta ka,” E. L.

137. mr.Costello - 29. aprill 2007

Marginaliseerunuks kutsuda kodanikuliikumist, kelle tagasihoidlik internetilehekülg on viimasel nädalal iga päev saanud üle 2000 hiti, kelle artiklid saavad sadu kommentaare – see on tüüpiline üritus midagi, millest aru ei saada kohe eos pisendada ja eitada. Inimesed, ärge uskuge seda, see on vale!

Mis puutub analyytiku ettepanekusse lihtsalt õllekas joriseda ning netis uriseda, siis see on samuti tore, kuid mul on selgelt meeles parempoolsete etteheiteid meie endise liikme Punase Hanrahani blogis – te ainult räägite, te ei tee midagi. Kaheksanda Mai Liikumine loodi just nimelt eesmärgiga midagi ka teha. Kahju muidugi, et kui reaalseks tegemise planeerimiseks läks, siis otsustasid kolm meie liiget välja astuda ja siiski vaid rääkimise juurde jääda. Samas, ka rääkijaid on vaja. Looduses peab valitsema tasakaal või kuidas Naksitrallid ütlesidki?

138. trahh - 29. aprill 2007

janek, segi süstisid end või? alkoholi ju ei müüda, muuga küll ei oska su segast juttu seletada.

139. mihkel - 29. aprill 2007

to sirje 116

Minu märkus ajakirjanuse suhtes käis ainult uudise kirjutamise kiiruse kohta ja seda analyytiku eelmise postituse kontekstis.
Sul pole vaja hakata iga asja peale tõmblema.

140. analyytik - 29. aprill 2007

137. mr.Costello – April 29, 2007
“Mis puutub analyytiku ettepanekusse lihtsalt õllekas joriseda ning netis uriseda…”

Kas need minu sissekanded on tõesti nii keerulised aru saada. Ma püüan küll enamasti suht lihtsalt väljenduda.
1. Ma ei teinud ETTEPANEKUT.
2. Ja veel vähem see oli see siis ettepanek LIHTALT joriseda ja uriseda.
3. See sulgudes lause, see väljendas siis minu EELISTUST. Ma eelistaksin tõepoolest rohkem reaalselt kõikvõimalikke asju arutada.

Tsitaat minu kirjutisest: “Seda asja võib vaadata ju ka lihtsalt ühe internetileheküljena…”
1. Peaks siis veelkord rõhutama sõna KA. No et on liikmed ja aktivistid, aga siis on KA teised inimesed, kes siin interneti teel kaasa löövad. Ütleme siis, et esialgu interneti teel.
2. Seda VÕIB VAADATA KA nii. Võib. Kuusjuures võib ka üritustel osaleda, ka siis kui liige ei ole. Ma olen vähemalt nii aru saanud.

mr.Costello: “…see on tüüpiline üritus midagi, millest aru ei saada kohe eos pisendada ja…”

Uh-uu! Kas Sa arvad tõesti et see natside ja fašistide bande, kes siin seda totaalset ja süstemaatilist mahatrampimimist korraldab ega pea paljuks iga päev oma aega äärmiselt küüniliste ja halvustavate sõnavõttude kirjutamisele kulutada – kas Sa tõesti arvad, et nad “ei saa aru”, millega siin tegeletakse ja millega nemad tegelevad.
Tead, nii lihtsameelne ei maksaks nüüd ka olla.

Ah-jaa. Kuidas nende küünaldega siis on, palju neid paistab?

141. analyytik - 29. aprill 2007

to: 139. mihkel – April 29, 2007

Hea küll. Uudise teeb ära ja laseb välja ka viie minutiga. Peaaegu.
Aga see ei muuda ju mitte midagi midagi.
Põhiline on see, et Ansip ja Aaviksoo valetasid rahvale! Valetasid otse näkku ja täiesti jultunult. Hea küll Ansip, aga Aaviksoo – endine rektor ja vist ka akadeemik?!?!

Kas Eesti rahvas saab üldse aru, mida see tähendab. Rootsis lõppes omal ajal ühe sots-dem naise poliitiline karjäär sisuliselt mingi paari sukkpükste pärast – kuna ta oli ostnud need mingi valitsuse krediitkaardiga. Kogu lugu. Ja Clintonit peedistati ka Selle Lewinski afääri ajal just sellega, et ta valetas.

Pagan võtaks, kas keegi paneb mind tõesti uskuma, et see paekivimüüritis võeti hoolikalt ja korralikult lahti mõne tunniga?!?! See on vale, vale ja veel kord vale!

142. roll - 29. aprill 2007

Analüütik, mine selle tõestamata väitega nüüd Öise Häbi foorumisse ja kihuta neid üles veel ägedamalt marodööritsema ning klaase sisse peksma.
sulle punafashistile selline asi ju meeldib, revolutsiooni hingust tunneb su närune kahjurõõmus hingeke.

Edit by Oudekki: isiklikke solvanguid ja tembeldamisi võiks püüda vältida

143. analyytik - 29. aprill 2007

Savisaar: vastuolud lähevad põranda alla
29.04.2007 15:11, Peeter Kuimet, Postimees
http://www.postimees.ee/290407/esileht/siseuudised/257865.php

“Samuti arvas Savisaar, et kaitseminister Jaak Aaviksoo valetas neljapäeval Tallinna linnavolikogus esinedes, kui Aaviksoo väitis, et ilmselt on pronkssõdur oma kohal ka 9. mail.
«Aaviksool sellel hetkel suu suitses. Demontaaž käis sellel hetkel täie hooga,» väitis Savisaar.”

Kui linnapea niimoodi ütles. Samuti näitavad seda elementaarsed arvutused ja mõningased teadmised ehitusest.
Muide, mis see marodööritsemine siia puutub?
Ja mis puutub siia üldse monument? Küsimus on selles, et valitsuse liikmed suure tõenäosusega valetavad.

144. analyytik - 29. aprill 2007

JUHAN KIVIRÄHK: Uue kolmikliidu verine algus
Eesti Päevaleht, 30. aprill 2007
http://www.epl.ee/arvamus/383936

“Kuid nende kuritegevuse vallandumisel on oma kindel põhjus. Nende kurjategijate “ämmaemandaks” on Eesti Vabariigi valitsus eesotsas peaminister Andrus Ansipiga.

Ma arvan, et ühiskonna sisemise stabiilsuse hävitamise ja Eesti rahvusvahelise maine kahjustamise pärast peaks peaminister Andrus Ansip ametist lahkuma!”

Muidugi hakkab siis nüüd jälle tulema kommentaare, et Kivirähk on loll. Ja Saar-Poll on samuti loll. Ja kaksteist professorit on lollid. Ja kõik on lollid. Lollid, lollid, lollid.

Võib-olla kuulaks nüüd natuke neid, kes asjadest üht-teist ikka teavad ka. Natukene. Tsipakene. Kui kahte teadlast ei jõua kuulata, siis kuulaks ehk ühte vähemalt.

145. Janek - 29. aprill 2007

“janek, segi süstisid end või? alkoholi ju ei müüda, muuga küll ei oska su segast juttu seletada.”

Ma ei tea küll, aga meile toodi siia kastitäis õllet. Kes tahab — see saab. Tõsi, kirjutamise hetkel võis olla ainult pohmell eelmisest päevast. Juttu sellegipoolest segaseks ei loe.

Mul on kindel veendumus, et KaMai tuumik elab sügava roosa mulli sees. Kui palju on teil kontakte rahutustes peksasaanutega? Näiteks just rääkisin ühega, kes tuli Tallinnasse möllama Ida-Virumaalt ja sai ka nuuti, et mida NEMAD asjast arvavad. Tembeldage valitsuse propagandaks kui tahate, aga konfliktid pole KAHE RAHVUSE vahelised ja poode rööviti ka õlg-õla kõrval. Okei, venelased karjusid “Rossija! Rossija!” ja eestlased olid vait. Politsei käest peksasaanu kinnitab isegi, et nad kohe kindlasti ei vihka eestlasi vaid asi piirdub konkreetselt Ansipiga, kes ei imponeeri mullegi. Ma toetaks isegi teid kui te poleks siin oma eelnevate postitustega end lolliks teinud (“eestlased on ikka jubedad fashistid” jne. vasakpoolne roosa-eurokommunismi ila).

146. analyytik - 29. aprill 2007

145. Janek – April 29, 2007
“…aga konfliktid pole KAHE RAHVUSE vahelised…”
“Politsei käest peksasaanu kinnitab isegi, et nad kohe kindlasti ei vihka eestlasi…

No ütle nüüd! Absoluutselt õige tähelepanek! Ma olen seda kogu aeg märganud ja ka rääkinud. Kui see õnnestuks kõikidele neile kommentaatoritele (eestlastele siis eelkõige) ka kuidagi selgeks teha, siis oleks ju lausa suurepärane. (St. ajalehtedes kommenteerijatele siis, ja Delfis, aga seal on kommenteerimine praegu kinni vist.)

“…asi piirdub konkreetselt Ansipiga, kes ei imponeeri mullegi.”

A milles siis probleem. Et võib-olla siis… Ühisel nõul ja jõul nagu öeldakse. Et saaks ehk olukorra paremaks. Ilma Ansipita siis.

“Kui palju on teil kontakte rahutustes peksasaanutega?”

Pärast “actionit” ei ole nagu eriti kontakte olnud. Minul isiklikult niisiis. Aga eks see eest sai nähtud küll, kuidas see peksmine algas. Ja veidi räägitud ka mõne inimesega. Ja “actionit” ennast sai nähtud ikka igast küljest. Ma ütleks, et piisavalt täiesti. Ja igaks juhuks veel natuke. Muide, ma isegi ei eeldanud seal Pärnu maanteel, et see olukord nii turvaline on juhuslike möödujate jaoks. See oli ikka päris normaalne tegelikult. Aga ega ma nüüd spetsiaalselt katsetama ka ei hakanud igaks juhuks – et kas on ikka absoluutselt turvaline. Seda ma tõesti ei proovinud.

147. analyytik - 30. aprill 2007

Janek: (”eestlased on ikka jubedad fashistid” jne. vasakpoolne roosa-eurokommunismi ila).

Prooviks siis veel kord selgitada: eestlane EI VÕRDU fašist.
Eestlene EI OLE sama mis fašist. (Mitu hüüumärki peaks panema, et tuleks selgeks?)

See ei ole sama asi. Ja kogu see natsi ja fašismi värk – vähemalt nii palju kui mina neid sõnu olen kasutanud.
Need EI OLE sõimusõnad. Need on täiesti konkreetsed, selged ja rahvusvaheliselt aktseteeritud TERMINID.
Ja paraku on Eesti poliitiliste jõudude hulgas selgelt näha niisuguste mõttevoolude olemasolu. Ja ka vastavat tegutsemist.

Näiteks praegune valitsus: sõnavabaduse piiramine, meeleavalduste piiramine, teisitimõtlejate ja eriti siis vasakpoolsete halvustamine jne.(võib olla vähe ja järk-järgult, aga see on olemas).
Ja see valituse viimane käik: korraldada provokatsioon, et saada ettekääne täieliku politseiriigi režiimi kehtestamiseks. See ON fašism. Natsismi sugemetega olulisel määral, kuna asja aetakse ikka suht palju nii öelda rahvusepõhiselt.

Mõned NEO-NATSID, ehk siis need pöetud peaga ja saabastega kodanikud, need on selle kõrval kökimöki. Joogu õlut ja karjugu seda – Horst Wessel – vist oli see laul, ega ma täpselt ei tea – aga karjugu seda palju tahes, see ei ole probleem. No kui nad just suvalisi inimesi kolkima ei hakka.

Ja siis veel see “vasakpoolne roosa-eurokommunismi ila”. Mis siis selle vastu on nii väga. Need inimesed ei tule ju kallale. Ikka eriti suure tõenäosusega ei tule. Erinevalt neo-natsidest, kes jälle päris suure tõenäosusega tulevad. Eriti Tartus, nagu kuulda on. Nii et nendega (eurokommunismiilaga) ei ole isegi mitte seda väikest probleemi, mis kiilaspeadega. No et võib molli saada. Järelikult ei ole ju üldse mingit probleemi.

148. Lee - 30. aprill 2007

Why don’t you get a job, analyytik? :D

Lihtsalt niisama:
http://www.epl.ee/arvamus/383939

149. araterl - 30. aprill 2007

“Janek, mina ei diskrimineeri sind, see on minu stiil armastust avaldada.”

Janek, meil on nüüd võimalus luua klassikaline vasak-glamuurne triangle d’amour.

150. tsikk - 30. aprill 2007

analyytik, loen teie kommentaare suure huviga. aga ärge kaotage huumorimeelt ning ärge hakake oma aatekaaslaseid tümitama.
aeg maha! http://lassie.wordpress.com/2007/04/29/pronkssodur-abiellus-russalkaga/

151. mõtleja - 30. aprill 2007

Ansip , kui riigimees peab teadma mis meid ootab ees mitte nädala vaid 10, 20 aasta pärast. Valimisvõidu joovastuses tundub ,et ta on reaalsuse kaotanud. Kivirähk kui sotsiaalse tunnetusega inimene teab mis meid oodata võib. See, et valitsus räägib juba sellist juttu, et see oleks juhtunud niikuinii, on ,aga täiesti vastutustundetu. Targad poliitikud teevad selliseid otsuseid mis annavad kogu rahvale turvatunde, praegu saavad oma rahulduse kätte ainult käredameelsemad rahvuslased. Lihtsalt me muutume uueks Ulsteriks. Kas me sellist Eestit siis tahtsimegi? Ma kutsun terve mõistusega inimesi mõtlema ja arutlema selle üle. Ajakirjanduse kaudu on seda raske teha, sest nii raadios, ajakirjanduses kui televisioonis valdab osa ajakirjanikest on valitsuse ringkonda soosiv ja juba pikka aega pimesi soosiv. Ajakirjanduse kätega Savisaart materdes ,saab valitsus vaba voli teha selliseid põhjapanevaid otsuseid mis meile kõigile lähevad väga kalliks maksma

152. am - 30. aprill 2007

http://www.epl.ee/arvamus/383939

Mis siis vasakpoolsed sellest arvavad? Minu arust v. tõsiseltvõetav ja hea artikkel Iivi massolt.

153. Vanavõitu - 30. aprill 2007

126. Indrekule
Jutt jummala õige. Ma ei pirtsuta, kõlbab Eesti Politsei oma ka. Tundub sellel hooajal trend olema. Ei ole parata, vene pätiga ei ole ühist keelt. Kui me ise ei ennast ei kaitse kes siis veel? Kandes praegu Armanit toetad Hugo Boss’i – 100% allahindlustega.

Umbes 15 aastat tagasi tegi relvastatud Riia OMON rünnakuid veel olematute balti riikide majanduspiiridele. Sealsetel meestel tulirelvi polnud või oli 1 püstol kordoni peale. Eestlastel vedas, said paar korda peksa ja soojak põletati maha. Leedus lasti 5 inimest maha. Kuskilt sealtmaalt sai mulle selgeks, et vajadusel tõmban selga Kaitseväe vormi. Põhimõtteliselt – ei jookse Rootsi, Soome vaid hakkan vastu kuidas saan. Tõenäolisel ei ela ma siis enam kaua. Totaalse massi vastu ei saa aga keegi ei saa enam öelda et see maa ilma ühegi pauguta ära anti.

Sellisel juhul (eeldan, et oled noor mees) ootab Sind ajateenistus vene armees. Mõtle selle oma Armanis. Mina hetkel eestlasena vene sõjaväes olla ei tahaks.

154. kosmo - 30. aprill 2007

Ei ole parata, vene pätiga ei ole ühist keelt.

Selge, eesti pätiga aga on.

See ongi fašism ja natslikud ilmingud, millest analyytik siin pidevalt räägib. See on lihtsalt sisse juurdunud, et sõna ‘pätt’ eesliide on automaatselt ‘vene’. Kurb.

155. Vanavõitu - 30. aprill 2007

154 kosmo.

Paraku on see täna ja praegu reaalsus. Aktsioonis on praegu ju puhtalt vene 5 kolonn. Loe ka minu kommi 61. Eest Politsei ei võrdu eestlased. Hetkel võib – olla parim näide vene – eesti koostööst
Ka see et ma fašist ja nats olen ei ole üllatav, juba 40 aastat tagasi kuulsin seda. Kurb ju.

156. rein - 30. aprill 2007

Tegelt saan ma alles praegu aru, et fashismis võis 40 aastat tagasi nii mõndagi eestlast täiesti põhjusega süüdistada. Aga kas pole kurb, et neid fashismimeelseid on iseseisvuse ajal nii palju tekkinud. Võiks ju alaväärsuskompleksist lahti saada ja uhkelt oma DEMOKRAATLIKKU riiki ehitada. Riiki, kus igal tema KODANIKUL on võrdsed õigused ja turvaline elada .

157. am - 30. aprill 2007

Milles see fashismis süüdistamise “täiesti põhjusega” siis 40 aastat tagasi (1967) oleks olnud? Siiralt huvitaks.

Minu arvates on Eesti kodanikel võrdsed õigused. Ükski seadus ei diskrimineeri kedagi nahavärvi, rahvuse, usutunnistuse või kasvõi ajaloonägemuse tõttu. Seadused kehtivad kõigile ühtemoodi.

158. Vanavõitu - 30. aprill 2007

156 rein
Õige! Seepärast kutsun üles toetama riiklikke stuktuureja käituma kodamikuna. Reaalselt.
Milles väljendus eeslaste natsism 1960- 1970 -1985!? Propa ülestõus? Nõus Sinuga Laulev Revolutsioon – jah paljudele oli ja on see siiani natsism.
Kuidas saab koolieelik olla nats? mõtle mees!

159. analyytik - 30. aprill 2007

JUHAN KIVIRÄHK: Uue kolmikliidu verine algus
http://www.epl.ee/arvamus/383936

“Jah, võib ju öelda, et tegijal juhtub ning Eesti politsei puutus selliste sündmustega kokku esmakordselt. Sellist siirast vabandust võiks isegi uskuma jääda. Võib-olla tõesti ei tundnud sündmuste käigu ennustajad masside käitumise põhitõdesid. Ent samas teatas siseminister Jüri Pihl teleintervjuus, et olukord Tallinnas olevat kontrolli all, ehkki tema jutu taustaks olid kaadrid Pärnu maanteel laamendavatest vene noorukitest, põlevatest kioskitest ja poeröövidest. Kui olukord oli Pihli arvates kontrolli all, siis järelikult tahetigi sellist olukorda tekitada. Aset leidnud segadustes tasub otsida kindlat plaani ja tagamõtet.”

Lugege siis veel kord. Hoolikalt. Eriti neid viimaseid lauseid.
See oli fabritseering! See oli lavastus! See oli Eesti Vabariigi Valitsuse poolt korraldatud! See tehti selgelt põhjusel, et näidata vene keelt kõnelevaid inimesi mingite pättide ja kurjategijatena.

Ma ei tea, kas inimesed siis pole tõesti mitte kunagi kuulnud näiteks niisugusest sündmusest, nagu “Riigipäevahoone süütamine”?
(Huuh! Mina ka hetkel detaile ei tea peast.)
Aga see oli sündmus, mis lavastati selleks, et Hitler saaks alustada ulatuslikke repressioone teisitimõtlejate vasti. See oli massiivses fašistliku terrori algus.

160. rein - 30. aprill 2007

Ma ei rääkinud eestlastest rahvusena. Loe:” fashismis võis 40 aastat tagasi nii mõndagi eestlast täiesti põhjusega süüdistada”. Ma räägin mõningatest isenditest , kes aru endale andmata inimesi halvustasid tema rahvuse pärast.
Konkreetselt tean lugu, kus väikeses maakoolis süüdistati pisikest tublit mustlastüdrukut automaatselt varastamises. Päris lihtsa uurimise käigus selgus, et varas polnud tema. Siin on see rahvuse alusel diskrimineerimine nii tugevalt sees, et pisikest püüdlikku last ei võtnudki keegi inimesena. Mustlane ja valmis, need ongi vargad!
Inimlikkus algabki sellest, et kõik inimesed on konkreetsed inimolendid.
Ja igasugune süüdistus konkreetses süüteos peab põhinema faktidel. Hüpoteesid võivad olla konkreetse uurija töömeetodid, kuid need ei tohi kunagi olla süüdistuse aluseks.

161. analyytik - 30. aprill 2007

160. rein – April 30, 2007
“Konkreetselt tean lugu, kus väikeses maakoolis süüdistati pisikest tublit mustlastüdrukut automaatselt varastamises…”

Täpselt sama lugu ju praegu. Valitsus süüdistab Pronkssõduri mahavõtmise vastu protesteerijaid, et nad on pätid. Et nad on kõi pätid ja ainult pätid. Elementaarne. Propagandistlik demagoogia. Tõmmake näiteks raadio käima, kuulete seda iga natukese aja tagant.

Aga kuidas oli tegelikkus? Palju oli inimesi Raamatukogu ees? 1500-2000. Ja palju oli märatsejaid? Kümneid? Seda küll. Aga kas sadu. Ma ütleks, et võib-olla isegi mitte nii palju. See tähendab aktiivseid lõhkujaid niisiis. Aga valitsus ütleb, et need kõik olid ainult pätid ja kaabakad. Ilmselge vale.

Või võtame need, kes täna linna peal tuututasid. Kas need olid jälle Eesti valitsuse meelest pätid? Kaua me peame seda valet kuulama?!

162. analyytik - 30. aprill 2007

Tiit Vähi: valitsus valetas rahvale
30.04.2007 08:27
http://www.postimees.ee/300407/esileht/siseuudised/257968.php

163. analyytik - 30. aprill 2007

Nädala nägu: Tundmatu vene pätt
28.04.2007 00:01
http://www.postimees.ee/280407/esileht/arvamus/257707.php

Tüübiline näide, kuidas hüsteeriat ja venelaste vihkamist üles köetakse. (Jah, muidugi oli see ka mulle algusest peale selge, aga praeguse kommentaari ajendas siiski äsja raadiost kuuldu, kus sellele spetsiaalselt tähelepanu juhiti.)

Lugege seda artiklit – venelaste halvustamine, mõnitamine ja alandamine – kui kõige tagasihoidlikumalt öelda. Kellele see kasulik on? Kes seda venelaste halvustamist meediasse suunab ja seda ära trükib? Millise eesmärgi nimel seda tehakse?

164. analyytik - 30. aprill 2007

Click to access alternatiivnr2.pdf

Lugege neid artikleid pisut, kes tahab aru saada, kuidas niisugust hirmu ja hüsteeria õhkkonda tekitatakse ja üles köetakse. Eriti siis just Howard Zinni ja Noam Chomsky lood. Aga ka teised.

Need lood käivad muidugi USA välispoliitika kohta valdavalt ja ei puuduta absoluutselt Eestit, aga käekiri on ikka üks ja sama. Nii nagu see kõikjal maailmas alati on olnud. See ei oole mingi uus ega üllatav asi.

Ehk nagu Juhan Kivirähk kirjutab:
“Ka Tallinnas ööl vastu eelmist reedet toimunud sündmused käisid otsekui õpikust õpikusse korduva krestomaatilise teksti järgi.”

165. analyytik - 30. aprill 2007

Ajalootundmise kasulikkusest ja terrorismivastasest sõjast
Howard Zinn:

… Ja ta küsis Göringi käest, kuidas juhtus, et Hitler ja natsid olid suutelised viima Saksa rahva nii kaugele, et inimesed niisuguse absurdse ja hävitava sõja- ja agressioonipoliitikaga kaasa läksid?

Ja Göring ütles: “Aga muidugi ei taha inimesed sõda. Miks peaks mingi vaene logard kusagil talus tahtma oma eluga sõjas riskida? Kuid siiski on riigijuhid need, kes poliitika määravad. Rahva saab alati panna juhtide korraldusi täitma. Kõik, mida tuleb teha, on öelda neile, et neid rünnatakse, ning tuleb häbimärgistada patsifiste patriotismi puudumise pärast. See töötab samamoodi igas riigis.”

Mulle pakkus huvi viimane lause: “See töötab samamoodi igas riigis.” Ma tahan siinkohal öelda, et need on natsid. See on fašistlik režiim. Meie oleme demokraatia. Aga see töötab samamoodi igas riigis, ükskõik, kuidas see ennast ka ei nimetaks. Kas nimetatakse ennast totalitaarseks riigiks või demokraatiaks, see töötab samamoodi, ja see tähendab, et riigijuhid on võimelised veenma ja sundima ja meelitama inimesi sõtta minema, neid hirmutades, öeldes neile, et nad on ohus ja ähvardades neid ja sundides neid, et kui nad kaasa ei lähe, siis peetakse neid ebapatriootilisteks. …

166. analyytik - 30. aprill 2007

Kasutades hirmu
Noam Chomsky:

Keerukatel ajaloosündmustel on alati palju põhjuseid. Üks oluline faktor on siin osav hirmuga manipuleerimine.

Seetõttu oli vaja “enesekaitseks” võtta tarvitusele erakorralised abinõud.

Me ei saa alahinnata terroriohtu ega võimumeeste küünilisust, kui nad püüdlevad nende endi, sageli põlastusväärsete sihtide poole, ega mõrvarlikku vägivalda, mida nad kasutavad abinõuna, kui hirmunud elanikkond neile selleks volitused annab.

167. analyytik - 30. aprill 2007

Erkki-Sven Tüür: Kuidas ületada viha?
30.04.2007 00:01
http://www.postimees.ee/300407/esileht/arvamus/257934.php

168. pronkssoda - 30. aprill 2007

analyytik: “Lugege seda artiklit – venelaste halvustamine, mõnitamine ja alandamine – kui kõige tagasihoidlikumalt öelda. Kellele see kasulik on? Kes seda venelaste halvustamist meediasse suunab ja seda ära trükib? Millise eesmärgi nimel seda tehakse?”

Nüüd ja praegu on aeg selliseid avaldusi rahulikult võtta. Venelastele nende artiklite pärast kaasa tunda pole enam mõtet. Mitte et nad oleksidki alaväärtuslikud nagu artikkel kirjutab, vaid et neil pole kaastunnet tarvis: niigi on kõigil näha, mis toimus, ning kes tegi, see ei kahetse. Enne olid sellised juhtkirjad võib-olla solvavad. Täna pole nad toimunu tõtta mitte õigemad, vaid *õõnsad, tühjad sõnad*.

Laamendamine, avalik rüüstamine ja varastamine näitas ju nimme, et neil on ükskõik, mida eesti ühiskond neist tol hetkel arvab – sest ega nende meelest enne midagi paremini polnud. Täna, peale pronkssõduri äraviimist ja neid aktsioone, pole vene kogukond sellistele tülgastavatele artiklitele, olgugi et need on tavaliste mittelaamendajatest venelaste jaoks ebaõiglased, enam murdosagi nii haavatav kui enne. Can take it, can dish it out.

169. analyytik - 30. aprill 2007

Lõhestaja number üks
30.04.2007 00:01
http://www.postimees.ee/300407/esileht/arvamus/257922.php

Hirmu ja hüsteeria üles kütmine Postimehe poolt jätkub täie hooga.
Vaenlase otsimine, süüdistused ja ähvardused – jõudu tööle Postimees. Aga jah. Paraku on see kõik läbinähtav. Täiesti läbinähtav. Kogu see armetu vale ja närune demagoogia.

170. mr.Costello - 30. aprill 2007

Või võtame need, kes täna linna peal tuututasid. Kas need olid jälle Eesti valitsuse meelest pätid? Kaua me peame seda valet kuulama?!

Valitsuse poolne vastus tuli kiiresti:

“Politsei teatas kommentaariks täna keskpäeval toimunud meeleavaldusele, et põhjendamatult aeglaselt sõitnud ning signaali andnud korrarikkujad võetakse vastutusele.”

http://www.epl.ee/artikkel/384021

171. mirri - 30. aprill 2007

Ma olen alati olnud naiivsevõitu. Usun alati lolluste süüdimatusse algesse. Ja nüüd on mu naiivsus analyytiku raudse loogikaga hävitatud.
Jah, pollitikud ei saa tõesti olla nii lollid, et nad seda kaost ette ei näinud. Nad tõesti planeerisid selle. Ja eriti imelik on, et leidub täiesti ajuvabasid kodanikke, kes on õnnest sillas Ansipi käitumisest. Sorry, ka nemad pole ajuvabad, tõeliselt demonstreerib igaüks neist oma maailmavaadet. Seega , hüvasti mõtted rahulikust , jõukat elu ehitavast Eestst. Meid ootavad karmid kodusõja aastad!

172. notsu - 30. aprill 2007

Ma pooldan ikka lihtsaimat seletust: never blame malice for what can be adequately blamed on stupidity. Niipalju siis vandenõuteooriatest.

173. sirje - 30. aprill 2007

Aga täitsa hea vandenõuteooria on see, et parim vandenõu on siis, kui kõigile jääb mulje, et keegi naiivne mõne jamaga kogemata hakkama sai.

174. Kiki - 30. aprill 2007

Vandenõuteooriatega on see mugav asi, et tegelikult ei tea ju kuni lõpuni keegi, mis siis ikkagi on tõsi ja mis mitte. Uskuda võib mida iganes, vastavalt oma rikutusele/naiivsusele. Vastu- ja pooltargumente on enamasti suht võrdselt ja igalühel on vaba võimalus fantaasialend lendama panna. Vahel sünnib selle tulemusel koprofaagide salaselts, aga sometimes a banana is just a banana. Kodusõjast oluliselt tõenäolisem on sõda Venemaaga, aga ka selle tõenäosus on üsna marginaalne. Nii et palun ilma paanikata.

P.S. Külla võivad kõik tulla, kes tahavad

175. analyytik - 30. aprill 2007

Mirri: Ma olen alati olnud naiivsevõitu.

Eks seda juhtub peaaegu iga inimesega. Aeg-ajalt.
Ma nimelt lahkusin Rahvusraamatukogu eest piisavalt varajases faasis. Oma arvates. Ehk siis enne, kui taganemistee kinni pannakse.

Minu naiivsus seisnes niisiis selles, et ma oletasin, et ilmselt siiski pannakse see taganemistee kinni. Ei pandud! Ei ühes ega ka mitte teises suunas! Rahvusraamatukogu ette oli võimalik vabalt pääseda ka pärast seda kui valituse poolt organiseeritud inimeste peksmine oli juba ca pool tundi aktiivsemalt või vähem aktiivsemalt toimunud! (tagant poolt niisiis, seda küll)

No nii. Ja mis siis pidi sellele järgnema. Järgnes täpselt see, mida oligi planeeritud. Ehk nagu Kivirähk on artiklis kirjutas: “Kui olukord oli Pihli arvates kontrolli all, siis järelikult tahetigi sellist olukorda tekitada.”

Hüva. Ja siis sai seda asja ka teiselt poolt vaadatud. Kino Kosmose poolt. Eks läks muidugi veidi aega, aga ma ei ole ju mingi helikopter, ma ei saa vaadata kõike kiiresti ja korraga.
Ühesõnaga. Seal kino Kosmose pool ei olnud MITTE ÜHTEGI politseinikku. Ja Pärnu maanteel ei olnud (kino Kosmos kuni Westmani äri). Ja Palace hotelli ees ei olnud. Ja Draamateatri kandis ei olnud. Ja Viru juures ei olnud. MITTE ÜHTEGI POLITSEINIKKU!

Mida Eesti võimud ootasid? Ma jõudsin kino Kosmose juurde näiteks siis, kui seal oli kõik juba rahulik. St. vähemalt pool või kolmveerand tundi pärast jama algust. Ja politseinikke ei olnud. Isegi mitte olukorda “vaatlemas”.

Jah. Eesti võimud ootasid, et asi saaks ikka piisavalt mõjukalt toimuda, et siis ei tekiks inimestele enam kahtlust, et massiivsed politseirepressioonid on igati õigustatud. Et politseiriik on igati õigustatud. Et venelased on pätid ja kaabakad, keda tuleb peksta. Kasvõi igaks juhuks. Aga miks ainult venelased? Kõik, kes ei mõtle nii nagu fašistlik hunta ette kirjutab, on riigi vaenlased. Mis te pakute, millal valitsus niisuguste lausungitega välja tuleb. Homme? Nädala pärast? Aga ta tuleb. Paratamatult. Kui Eesti rahvas ei võta kuulda teadlaste ja sotsioloogide ja teiste mõtlevate inimeste juttu.

176. analyytik - 30. aprill 2007

Kiki: “…tegelikult ei tea ju kuni lõpuni keegi, mis siis ikkagi on tõsi ja mis mitte. Uskuda võib mida iganes, vastavalt oma rikutusele/naiivsusele. Vastu- ja pooltargumente on enamasti suht võrdselt ja igalühel on vaba võimalus fantaasialend lendama panna.”

Kuidas võtta. Mõned inimesed ei tea eriti midagi, aga teised jälle teavad suhteliselt palju. Ja need vastu ja poolt argumendid EI OLE mitte võrdsed, need ei ole VÕRDSE kaaluga.

Kas keegi tõesti väidab, et professorite ja sotsiaalteadlaste väljaütlemised on VÕRDSED valitsuse poolt organiseeritud demagoogiakampaaniaga. Valitsuse propagandistlik vale kostab muidugi mõista kõvemini, aga kas see ka sama mõjukas on – kahtlen kõvasti. Vale jääb ju ikkagi valeks, lõppude lõpuks.

Eks ma seepärast viitasin ka nende ameeriklaste kirjutistele. Noam Chomsky (kes tunnistati maailma kõige mõjukamaks intellektuaaliks, vist 2005.) ja Howard Zinn (Ameerika üks tuntuimaid ajaloolasi) – kas nende inimeste arvamus ja Eesti valituse liikmete omakasupüüdlikud seisukohad – kas need on üldse kuidagi võrreldavad? Ei ole ilmselt. Taseme vahe on lihtsalt niivõrd mäekõrgune – teadlaste kasuks. Ning kui näiteks minu käest küsida, et kumma arvamusele ma toetuda julgeksin, siis ei ole ju mingit kahtlust. Mulle on alati meeldinud tarkade inimeste seisukohad.

177. Indrek - 30. aprill 2007

Kikike, kodusõda on alanud!

178. Janek - 30. aprill 2007

Noam Chomsky: “Seetõttu oli vaja “enesekaitseks” võtta tarvitusele erakorralised abinõud.”

Alanyytik, kui oled tähele pannud, siis valitsus on just vältinud sõjaväe ja ka kaitseliidu suures mahus tänavatele toomist kuigi rahva hulgas on need ideed küsitluste järgi kahjuks populaarsed. Jätke oma sügav paranoia!

Pealegi on Eesti osa Euroopa Liidust ja selliseid samme ei tolereeritaks seal.

179. Kiki - 30. aprill 2007

Professorid võivad olla igavesti tublid teoreetikud, aga ligipääsu kõigile faktidele neil vaevalt et on. Seda pidasin ma rohkem teadmise ja mitteteadmise all silmas. Aga jah, eks ütleb juba sõna vandenõuteoreetik, et faktidega on seal tihti vähe pistmist.

Muide, professoriks olemine ei tee by default veel head ja intelligentset inimest. Professoriks võib saada ka olles õigel ajal õiges kohas või õiget tagumikku suudeldes. Vastupidise arvamine kah omamoodi naiivsus.

180. Kiki - 30. aprill 2007

Innuke!
On ta jee! Ää olend siuke lödipüks.

181. analyytik - 30. aprill 2007

Sarkozy: I am no fascist (even if I sound like one)
By John Lichfield in Paris, Published: 30 April 2007
http://news.independent.co.uk/europe/article2496641.ece

Siin üks lugu, mis aitab ehk seda fašismi küsimust pisut selgitada. Vähemalt osaliselt. Artiklist on näha, kuidas seda terminit maailmas kasutatakse. See ei ole mingi venelaste sõimusõna eestlaste kohta, vaid väga selge ja konkreetne termin teatud poliitika kohta.

182. analyytik - 30. aprill 2007

to: Kiki
Inetu muidugi öelda, aga võib-olla pole nüüd ikka mõtet oma rumalust siin nii väga demonstreerida.

Et kas siis Chomsky teab vähem kui Ansip või? Et kas ta on siis tegelikult “vandenõuteoreetik” jah? Et tal ei ole ligipääsu faktidele? Ja maailma kõige mõjukam intellektuaal – ega see tiitel ei tee veel kellestki intelligentset inimest. Kas nii või?

Teate, jälgiks nüüd ikka levelit ka pisut ja need kes ei suuda elementaarsetest asjadest absoluutselt aru saada, ehk koliksite tõesti kuhugi “MUJA’le”.

183. Kiki - 30. aprill 2007

Halloo, analyytik, siin Maa. Ma julgen öelda, et Chomsky ei tea mitte muhvigi sellest, mis siin eelmisel nädalal toimus ja millised olid Ansipi ja teiste valitsusliikmete teod/ajendid selles. Ei ole ikka mõtet oma võimetust teiste öeldut mõttega lugeda siin demonstreerida aina uuesti ja uuesti. Jutt sai ju alguse sellest, et eelmise nädala sündmused üks Ansipi korraldet räpane vandenõu.

184. Vanavõitu - 30. aprill 2007

Analyytik, Mr. Costello, etc

Võtke hoogu maha. Eestlasena võin kinnitada, et teie elu vara ei ohusta miski.

Selliseid hirmunud inimesi kohtasin ka Eest riigi algpäevil. Oli terve hulk vanemaid vene inimesi kes tõsimeeli uskusid – nüüd antakse loomavagunid ette ja läheb sõiduks. Nende jaoks oli täiesti loomulik et riik on tõbras oma elanike suhtes. Oli tükk aega veenmist, et Stalin on ammu surnud, on aasta 1990, see ei ole lihtsat võimalik. Viimases muide eksisin, vene võimud olid selleks võimelised – grusiine kõlbas kaubalennukitesse toppida küll 2006.a!

Postimehe pilt on väga hea. Vanemad inimesed mainisid ka et nagu tuleb tuttav ette. Laena Nasi’telt kiiver, munder ja keep ja sinu ees seisab tüüpiline eesti sõdur-vabastaja. Vabastaja oma riigist, varast ja paljudel ka elust. Saksamaal on ta ka sõdur-vägistaja.
Ehmatav mis? Aga ära peeglit kiru kui lõust viltu on. Selline on ta olnud 1940. a saati.

Kordan veelkord, vanu patte ei nuhelda teie kaela. Pildi olev kutt saab oma vitsad ja elu läheb edasi.
Kui tõesti rahvuse pärast teie elu ohus on küsige 8.mailt aadress ja võtke ühendus. Saate peavarju ja Läti või Vene poole riigist välja kah vast. Tõsiselt

Aga olen sügavalt veendunud et teiga ei midagi juhtu. 1990 jäid ka vagunid tulemata

185. Kiki - 30. aprill 2007

The Independent: Don’t let Russia bully the Baltics
http://comment.independent.co.uk/leading_articles/article2496635.ece

186. analyytik - 30. aprill 2007

Tooks siis veel kord ära selle koha sealt Howard Zinni artiklist:

…Rahva saab alati panna juhtide korraldusi täitma. Kõik, mida tuleb teha, on öelda neile, et neid rünnatakse, ning tuleb häbimärgistada patsifiste patriotismi puudumise pärast. See töötab samamoodi igas riigis.”
Mulle pakkus huvi viimane lause: “See töötab samamoodi igas riigis.” …

Jälgige levelit! Ma rääkisin oma kirjutistes just nimelt sellest. Ehk siis nendest MEHHANISMIDEST, kuidas fašistlik hunta võimu haarab ja repressiivse režiimi kehtestab.

“See töötab samamoodi igas riigis.” Nagu ütles Riigimarssal Hermann Göring.

187. notsu - 30. aprill 2007

Aga rahutuste organiseerimisest teise kandi pealt kirjutab üks eestivenelasest naispolitseinik (kes vene keelt loeb):
http://lasterix.livejournal.com

188. Kiki - 30. aprill 2007

Juhid ütlesid rahvale, et nad püsiksid kodus ja ei alluks provokatsioonidele. Mida rõhuv enamus ka tegi. Igal pool liikusid üleskutsed mitte minna linna peale laiama ja “kätte maksma”. Ja neid järgiti. See ongi siis patsifismi häbimärgistamine või?

189. Karl - 30. aprill 2007

Kiki, mõtle ka natuke, enne kui ütled. Sa lubasid kuskil eespool, et lähed ära. Mine , sest muidu kulub tarkadel inimestel (ntx analyytik) sinutaoliste peale liiga palju vaimu. Aga sul PUUDUB VÕIME aru saada MILLEST RÄÄGITAKSE. Lepi sellega, piinilik, kui sa alatasa aiaaugust räägid kui teised on aiaga ametis. Loodan, et tead, mida see vanasõna tähendab.

190. Kiki - 30. aprill 2007

:D Oo, Karl, kas jagad inimesi tarkadeks ja rumalateks ja võtad vabaduse otsustada, kes mida teha võib?
Samas – on tõsi see, et ma tõesti üksvahe otsustasin oma nina siia enam mitte pista, kuid mingi masohhism sundis mind ümber mõtlema. Vaba maa. Analyytik ei ole kuidagi kohustatud mulle midagi tõestama ja oma aega minu peale raiskama. Me arvame, mis me arvame ja see on sügavalt kõigi inimeste enda asi. Sina arvad, et mina olen… noh igal juhul mitte nii tark kui analyytik ja mul on hea meel, et sa said selle südame pealt ära :)

191. analyytik - 30. aprill 2007

Nooh. Kuidas siis tänane saak on?
On ilmunud kirjutised üsna mõjukatelt inimestelt, kes valitsuse tegevust heaks ei kiida.

1. Juhan Kivirähk
http://www.epl.ee/arvamus/383936
Sotsioloog näitab väga veenvalt, kuidas ja mis eesmärgil valitsus need rahutused lavastas ning nõuab otse ja konkreetselt Andrus Ansipi tagasiastumist.

2. Tiit Vähi
http://www.postimees.ee/300407/esileht/siseuudised/257968.php
Endine peaminister ja praegune majandustegelene mõistab selgelt, et rahvale valetanud valitsus on oma usalduse kaotanud ning soovitab samamoodi Andrus Ansipil tagasi astuda.

3. Erkki-Sven Tüür
http://www.postimees.ee/300407/esileht/arvamus/257934.php

Helilooja näitab samuti, et ta mõistab tekkinud probleemide tagamaid, avaldab tekkinud olukorra pärast kahetsust ning kutsub üles dialoogile ja repressioonide lõpetamisele.
“Poliitiline retoorika kurjategijate karistamisest ei aita meid karvavõrdki, kui me tegelikke probleeme õigete nimedega ei julge nimetada.

Kas oleks kuidagi võimalik moodustada mingi Üksteise Mõistmise Foorum, kus oleksid esindatud nii eesti kui ka vene kogukonna arvamusliidrid…”

Nõnda. Aga siin on jälle üks probleem. Nimelt paistab, et siinsed arvamusliidrid ei näe ühte olulist käiku, kuidas oleks võimalik tekkinud olukorda lahendama asuda. See on ju nii lihtne. Kui ise ei suuda, võib ju alati abi paluda. Milleks siis on olemas EU ja ÜRO. Kas poleks siiski juba aeg, et kõik need teadlased, majandustegelased ja intellektuaalid, kes ilmselt Eesti maa ja rahva pärast sügavaltmuret tunnevad – kas neil poleks mitte aeg rahvusvaheliste instantside poole pöörduda? Võib-olla rahustaks see praeguse valitsuse pistrikke ja konflikti eskaleerijaid? Võib-olla aitaks see ära hoida stsenaariumi, et Eestis toimub fašistlik coup d’etat?

Loomulikult hakatakse sellele nüüd vastu vaidlema, aga kas pole see järsku siiski suhteliselt mõistlik variant. Milleks oodata ja oodata – kuni asi veelgi halvema pöörde võtab.

192. analyytik - 30. aprill 2007

Reet Aus poleks pronkssõdurit puutunud
30.04.2007 14:43
http://www.postimees.ee/300407/esileht/meelelahutus/258027.php

193. ants - 30. aprill 2007

kiki – sul ikka tahtmist :( Muide, see vene rahvusest naispolitseinik, keda notsu mainib, kirjutab tõesti hästi. Ja mis huvitav – väga paljud venelased toetavad teda oma kommentaarides, kena kui 8m ka tutvuks.

194. Indrek - 30. aprill 2007

Kallis Ants!
Sa oled korduvalt vihjanud, et pole enam noor. Loodan seega, et olid 1980. aastal juba mõistusega inimene. Kas sa mäletad neid noorterahutusi Tartus, mis miilitsa ja koertega jõhkralt maha suruti? Sellele loole viitas täna Eiki Berg oma Postimehe artiklis. Mul siin sõbrad väidavad, et selle miilitasopetarsiooni korraldas kompartei Tartu Linnakomitee sekretär Andrus Ansip. Kas see vastab tõele?

195. araterl - 30. aprill 2007

Andrus Ansip oli Tartu RAJOONIkomitee sekretär. Rajoonikomitee sekretär tegeles mingi jamaga nagu põllumeeste sotsialistlik võistlus jne.

Ansip võis ju olla karjäärikommunist aga selle totaka linnalegendi levitamisega võtke küll hoogu maha.

Oma sõnu oli Ansip kusagil väljasõidul ja kui linna jõudis, siis käis juba nuiadega vehkimine.

196. analyytik - 30. aprill 2007

Estonia unearths Soviet war dead
Last Updated: Monday, 30 April 2007, 14:59 GMT 15:59 UK
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6608053.stm

197. Indrek - 30. aprill 2007

Nojah, ma ju lihtsalt küsisin. Mis tähtsust sellel on, kus ta täpselt parteiboss oli. Ma ei usu, et Ansipi taoline mees puu otsas istus, kui pauk käis. Nagu ma sellest kadunud totalitaarsest riigist aru saan, olid rahutuste mahasurumisel kõik bossid ühe mütsi all koos. Mind huvitasid siiralt Antsu võimalikud mälestused, mille Araterli halvasti põhjendatud kaitsmine.

198. Jurgen - 30. aprill 2007

Minule analyytik meeldib eriliselt. Tema mótte selgus vaimustab. Sygav kummardus analyytikule! Oleks Eestimaal senisest rohkem analyytikuid. Mina tahan rahu! Mina tahan p´aikest. Olge s´brad. Terviseks!

199. Janek - 30. aprill 2007

Isegi Laar lükkas selle teooria enne valimisi ümber. Ansip oli karjäärikommunist, aga väga suure tõenäosusega ei teadnud ta asjast mitte kui midagi.

200. mr.Costello - 30. aprill 2007

Vanavõitu, su jutt oli väga segane. Sain ainult niipalju aru, et sa oled kuskilt välja lugenud nagu ma kardaksin oma vara pärast. Kulla mees, sa pole seni aru saanud, et ma olen vasakpoolne ka oma tegudes – ma olen elanud nii, et mul poleks mingit varanatukest, mille pärast väriseda. Mul ei ole vaja võistelda selle nimel, et surres oleks rohkem asju.

201. roll - 30. aprill 2007

Analüütik, sina oled ainus, kes arvab, et valitsus üritab siin fashistliku putshi läbi viia, märksa rohkem jätab asi Venemaa poolt mahitatava riigipöördekatse mulje.

Costello, tundub et oled elanud oma elu fashistide vastu võideldes :D
Edu sulle grafomaanluse raskel teel.

Üks hea uudis ka: kuni 11. maini on kõik koosolekud keelatud, aga noh äkki te kamaiidid siis toetate oma vendi ja õdesid tänavatel ja panete mõned ulmeraamatud apollo vastikute rõhujate käest pihta ja toote oma lemmiku Zinni omad asemele

202. roll - 30. aprill 2007

Natuke Zinni kriitikat ka siis, väga mõnusalt lõikav muide:
http://www.dissentmagazine.org/article/?article=385

203. roll - 30. aprill 2007

Analüütik, ainult üks küsimus: kumb riik on fahistlikum Venemaa või Eesti? Kumb meenutab rohkem Hitlerit: Putin või Ansip?
Kumb riik rõhub rohkem vähemusrahvusi?

204. analyytik - 30. aprill 2007

165. analyytik – April 30, 2007

1. http://www.punamust.org/alternatiivnr2.pdf
Ajalootundmise kasulikkusest ja terrorismivastasest sõjast
Howard Zinn:
“…see töötab samamoodi, ja see tähendab, et riigijuhid on võimelised veenma ja sundima ja meelitama inimesi sõtta minema, neid hirmutades, öeldes neile, et nad on ohus ja ähvardades neid ja sundides neid, et kui nad kaasa ei lähe, siis peetakse neid ebapatriootilisteks. …”

Nõnda siis. Ja nüüd võrdleks ehk seda Ameerika ajaloolase poolt ära toodud mõttekäiku ühe pisikese kirjutisega esmaspäevasest SL Õhtulehest.

2. Spassibo, Edgar!
30.04.2007
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227437&q=patriootlik
“…Ühiskonnas, kus käib enneolematu laamendamine, peaks valitsejad ühte hoidma. Sisepoliitiliste punktide kogumine ajal, kui riik ragiseb pingetest, pole patriootlik….”

Jah. Võiks öelda et isegi naljakas, kui täpselt need asjad kokku klapivad. Kuigi naljakaks ei saa seda vist nüüd enam tõesti nimetada. Paraku.

205. roll - 30. aprill 2007

Kule Analüütik, tundub, et poolakad on hullemad natsid kui eestlased :)
üldse kogu maailmas ongi vist võimul natsid ja sina vaeseke ei saa nende vastu isegi molotovi kokteile loopida? kahju kohe…

http://www.newsru.com/world/30apr2007/russ_pol.html

206. analyytik - 30. aprill 2007

Pronkssõdur avati taas rahvale vaatamiseks
30.04.2007 16:51, PM Online
http://www.postimees.ee/010507/esileht/siseuudised/258058.php

Nagu ma aru saan, on see monument nüüd seal, kuhu Andrus Ansip selle kavandas. Nii et kõik rahvuslased peaksid ülimalt rahul olema. Kogu tüli ja probleem on lahendatud nii, nagu ette nähtud. Ja ma ei saa nüüd tõepoolest aru, mida need tegelased siis enam siin sahmivad.

207. sirje - 30. aprill 2007

Roll, Sa ei ole meie blogi korralikult lugenud. Siin on artikkel ksenofoobiast venemaal. Võid asuda edetabelit koostama. Kui veel otsid leiad ka artikli euroopa ksenofoobiast.

See on hea, Roll, et Sulle Poola meeldib. See on riik, mille poliitika kiitjaid on kohe õige mitu.

Analyytik. Rahvas on lõplikult rahul, kui kõik need, kes julgesid Riigile Raskel Ajal valitsusvastast juttu ajada, on hukka mõistetud ja karistatud. Niikaua kuni seda pole juhtunud, annavad meie kommentaatorid pidevalt põhjust siin kirjutada.

208. roll - 30. aprill 2007

Sirje, with all due non-respect, ma ei küsinud sinu käest (mitte,et sa oleks vastanud), vaid selle hüsteerilise kommunisti käest, kes peaks nimetama end Anaal-Lüütikuks.

209. analyytik - 30. aprill 2007

to: Roll
Enam-vähem selle teema kohta kirjutasin ma selgituse kommentaaris 147. Umbes peaks sellele küsimusele vastama.

Ja keeda endale rahustavat teed ja vaata pilti Pronksmees Kalmistul. Asi on ju korras.

210. analyytik - 1. mai 2007

Avastasin Juhan Kivirähki loo kommentaaridest sihukese tüki. Ja kaks sellele kirjutatud lisa ka veel.

http://www.epl.ee/?arvamus=383936&kommentaarid=255#profiil

lauri00 30. aprill 2007 19:29:24
Olin juhuslikult Tõnismäel toimunu pealtnägijaks.
1.Kui politsei alustas rünnakut raamatukogu esisel territooriumil, surus ta rahva kokku raamatukogu sissepääsu juurde. Klaaside purunemise klirinale eelnes päris pikalt kumminuiade tegevus ja laskude muusika ning gaasipilved. Järgnes koerte haukumine ja politsei korraldused:” Võtke vigastatud kaasa ja lahkuge!” ning “Tulge välja raamatukogust!”
Ma ei usu, et keegi meist pärast kumminuia, gaasi ja veekahuri maitsmist, ning läbi klaaside jooksmist rahulikult valgete linade vahele magama läheks.
2.Pärast raamatukogu esise territooriumi puhastamist ei alustanud politsei pea tunni vältel käputäie demonstrantide laialiajamist Endla tänaval, raamatukogu kõrval. Ja kui alustati, siis hoopiski mitte nii otsustavalt kui raamatukogu ees.
3.Politsei ajas raamatukogu ees olnud rahvahulga mööda Tõnismäe tänavat Pärnu maanteele. Politsei kontrolli all oli ka Hariduse tänav, s.o. vahetult rüüstatud kioski läheduses. Pidevalt oli õhus helikopter. Ometi oli esimese öö videote populaarsuse tipus see, mis kajastas maradööritsemist Pärnu maanteel kinost Kosmos kuni Vabaduse väljakuni, ilma poltseiniketa, kas neil oli esinemiskeeld? Teise öö videotes esinesid maradöörid juba koos politseinikega ning see oli ilmselt rahuldav tulemus, sobilik näitamiseks eesti rahvale ja laiale maailmale.
4. Aga TV-3? TV-3 oskas oma bussi juba päeval, enne sündmuste algust ja territooriumi sulgemist, parkida Kaarli kiriku kõrval olevale parkimisplatsile, otsevaatega raamatukogu esisele. Buss viibis seal ka toimunud sündmuste ajal ja jäädvustas, eeldatavalt professioolse kaamerega, toimuvat. Teleris võis näha sellest ainult lühikest katkendit. Miks ei mahtunud kogu salvestus telerite ekraanidele, kas politsei ja rahvahulkade käitumine, tihedad lasud, klaaside klirin, koerte haukumine ja inemeste karjed s.t. täpselt fikseeritud toimunu nii ajas, pildis kui ka helis ei sobinud stsenaariumisse?
5. Selleks, et tuleks hea etendus on vaja kas head stsenaariumi või häid tegijaid, veel parem, kui mõlemad on head. Stsenaariumi headus on aga siiski küsitav. Kui meie lähedaste haudadel viina võetakse ja korda rikutakse ei kiirusta me ju oma lähedaste maiseid jäänuseid ümber matma, ka hr. Ansip ilmselt mitte. Sellelaadse argumendi stsenaariumis kasutamine kahandab muidugi mõnevõrra etenduse headust.

tramm 30. aprill 2007 19:48:22
Väga huvitav kommentaar, esimene, mis üldse kirjeldab seda, mis neljapäeva õhtul tegelikult Tõnismäel toimus. Selle kirjelduse põhjal jääb mulje, et tegemist oli tõesti suurejoonelise provokatsiooniga, mille stsenaariumi kuulus ka ühe mingi ekstrasündmus, näiteks kioski rüüstamine, kuid mingil hetkel ei suudetud enam sündmusi ohjata ja puhkes vandalism. Peelaegi ei klapi päriselt sündmuste ajaline järjestus, pildireas on palj auke.

progressiivne 30. aprill 2007 19:54:42
Suur tänu täpsete faktide eest. Ainult ausa tõe esitamisega on võimalik tahtlikust hulluse tupikust väljapääsu otsida.
Just neid sündmusi peaks Euroopa ajakirjanikud (loomulikult mitte Ansipi Eestis!) täpselt kajastama, nende faktide abil saab täpselt tõestada ajaliselt rüüstamise alguse ja faktid, et politseil oli keeld sekkuda rüüstamisse kolme tunni vältel, käsk oli hoida positsiooni.

Kopeerisin selle siia eelkõige põhjusel, et minu tähelepanu pälvisid just need kaks lisakommentaari. Kas ei selgu siit mitte tõsiasi, et inimestel ei olegi täpsemalt teada, mis siis ikka tegelikult toimus. No jah, selle peale ma ju ei tulnudki. Et enamik inimesi ju ei olnud kohal ja ei näinud seda värki pealt. No ja siis kommenteerivad internetis muudkui seda, mida neile ette söödetakse. Päris huvitav. Mõnes mõttes.
(Ainuke küsitav koht selles esimeses jutus on see koerte asi. Seda ei julge ma kinnitada. Aga järsku mingil etapil olid ka koerad. Või mis koerad seal üldse haukusid. Mõnedel pealtvaatajatel olid küll koerad kaasas, ehk hakkasid need paukude peale haukuma.)

211. ants - 1. mai 2007

Vabandan – ma ei vaadanud õhtul enam 8m. blogi. Indreku küsimus on õigesti vastatud araterli ja Janeki poolt, nii et lisada sellele midagi pole.
Rääkida aga tahtsin seekord millestki muust – vene duumadelegatsioonist.
On lauskummaline, et 21 sajandil tuleb ühelt maalt teisele maale delegatsioon eesmärgiga maha võtta selle teise maa peaminister, põhjusel et see on andnud käsu viia üks esimese maalaste poolt püsti pandud KUJU teise kohta !!! Vist isegi mitte isegi enam keskaeg ! Küll kujutan ette, kuidas eelajaloolisel ajal tulevad ühe suguharu saadikud teise suguharu juurde, nõuavad nende pealiku tapmist ning ähvardavad sõjaga, kui nende poolt kunagi püsti pandud KUJU ei viida tagasi endisele kohale. Jälgisin nonde saadikute nägusid filmi vaatamisel röövimistest Tallinnas, ja leidsin, et neil endil oli ka piinlik. Ja nii nad pressikonverntsile minna ei julgenudki. Kas siin ei ole mitte tegu mingi alaväärsuskompleksiga? Suutmata end väärikalt teostada otsitakse oma isiku tõestamiseks mõni teine viis. Minu arvates kannatab selle all enamus vägivallatsejaid, skinheade jms. Kas ei seleta see ka asjaolu, et ükski teine vähemusrahvus Eestimaal peale venelaste, isegi mitte juudid ja moslemid, ei tunne end diskrimineerituina

212. kalkar - 1. mai 2007

analyytik

Kõiksee eestimaalane kaifib Su teravmeelseid analyyse. Lase edasi!

Meil on veel lootust.

Ελπιδα εχομεν.

Saxte karakteristikuist rääkimata.

Või räägime veel?

213. Karl - 1. mai 2007
214. Jurgen - 1. mai 2007

No aina pónevamaks l´aheb, tubli analyytik tubli! Oleme kóik Teie veendunud fannid. Tubli Sirje Mirri Emingrant pronkssoda oleme nende mójukate inieeste fannid, teie peale śaab alati loota! Veel kord t´anusónad meie pisikeselt kollektiivilt teie panusele!

215. ants - 1. mai 2007

Viskasin täna hommikul korraks pilgu ka prantsuse ajalehtedela, et mis siis nemad ka ütlevad (ja kas see asi üldse neile korda läheb). Üllatuseks nägin, et neid sündmusi kajastavad piisava põhjalikkusega nii LeMonde kui LeFigaro. Kuna eriti viimase artiklit, mis meid toetab, oli meeldiv lugeda, toon siikohal ära selle koodi.
http://www.lefigaro.fr/international/20070428.FIG000000781_emeutes_en_estonie_autour_du_soldat_sovietique.html

216. Kiki - 1. mai 2007

28 õppejõudu ja teadlast avaldasid valitsusele toetust
http://www.postimees.ee/010507/esileht/siseuudised/258109.php

217. mirri - 1. mai 2007

Kopeerisin Postimehe kommentaaridest selle: “Siin on allakirjutanute nimekiri: Evhen Tsybulenko, Mait Talts, Katarina Pijetlovic, Kersti Linask, Tanel Kerikmäe, Peeter Müürsepp, Eve Müür, Carol Ojasoo, Kaja Kattel, Andrei Berestovski, Ülo Ennuste, Kersti Linask, Robert Pefferly, Anzelika Lensment, Ilzija Ahmet, Lauri Luiker, Riina Kuusik, Mall Kulasalu, Ivar Raig, Iiro Tainio, Jüri Sepp, Mart Helme, Sirle Bürkland, Liis Saks, Piret Levertand, Peeter Kross, Toomas Varrak ja Galina Eigi. Kui mitut keegi tunneb?”

Ka mina kahjuks ei tunne neist enamikku. Kas keegi on nii tark ja suudab kirjutada, millistes ülikoolides ja mis ametikohal need inimesed töötavad? Oleksin siiralt tänulik.

218. Lee - 1. mai 2007

Tere analyytik. Mina tahaksin teada, kas sa tead, kes oli Nim Chimsky?

:)

219. rein - 1. mai 2007

kui Ivar Raig ja Mart Helme ei ütle midagi, siis on väga intellektuaalselt huvitav, kui inimene peab end poliitikat jälgivaks inimeseks

220. mirri - 1. mai 2007

Need nimed ütlevad midagi küll, aga mitte seda, et nad automaatselt teadlased või õppejõud oleksid. Aktiivne arvamuse avaldaja ei pruugi ju teadlane olla, isegi siis, kui need arvamised on teravmeelsed. Avaliku elu tegelastel lihtsalt polegi aega teadusega tegelda. Teadus nõuab inimeselt teatavasti kõik 24 tundi. :) See, et keegi on populaarne või ebapopulaarne, ei maksa teaduses midagi. Loevad tööd rahvusvaheliselt tunnustatud teadusajakirjades. Kui ei usu, küsige Aaviksoolt.

221. priitp - 1. mai 2007

Mis laadi poliitikaga Ivar Raig viimasel ajal tegeleb? Isand Helme on jah, kuidas seda nüüd õeldagi… tuttav. Kes on ülejäänud avaldusele alla kirjutanud inimesed?

222. analyytik - 1. mai 2007

Tõnis Saarts: Kui teadsite, siis — miks?
http://www.DELFI.ee, 1. mai 2007 5:48
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=15729156

223. analyytik - 1. mai 2007

Savisaar: Venemaa hoiab Ansipit üleval
http://www.DELFI.ee, 1. mai 2007 11:14
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=15736192

“Tallinna linnapea ametit pidav Savisaar toob selgituseks Vene riigiduuma saadikute mõnevõrra absurdset avaldused, kus nõutakse teise riigi peaministri tagasiastumist. “Sellega tegid nad tegelikult Ansipi väljavahetamise mõneks ajaks võimatuks, sest milline eestlane taluks niisugust ettekirjutust ühest teisest riigist,” nendib Savisaar.
Sellist avaldust võis vaja olla ainult selleks, et keegi ei mõtlekski Ansipi väljavahetamisest, täheldab Savisaar. “See aga tähendab, et konflikt püsib ning lõkkesse visatakse halgusid juurde. Mis võiks rohkem meeldida Venemaa „pistrikele”!””

Muidugi kõlab see “vandenõuteooria” moodi. Aga kas ainult?
Loomulikult on keset seda möllu üsna raske asjadest adekvaatset pilti saada, aga see duumasaadikute avaldus oli selgelt “kummaline”. Kas seda nüüd nii tõlgendada, nagu Savisaar teeb, see on muidugi iseküsimus. Tegemist võis olla ka lihtsalt libastumisega – kuigi jah – duumasaadikute delegatsioon ikkagi. Kas niisugusel puhul see ikka päris mõeldav oleks, et juhtus lihtsalt “kogemata”?

224. analyytik - 1. mai 2007

Paet ei toeta elamislubade tühistamist
http://www.DELFI.ee, 30. aprill 2007 19:19
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=15724164

Kui kedagi huvitavad tehnilised küsimused, siis see avaldus on näide, kuidas püütakse pingeid maha saada. St.: venelased ärge kartke, teid ei ähvarda deporteerimise oht.

Kuigi jah. Päevalehe algses versioonis http://www.epl.ee/artikkel/384081 oli üks lause veel:

““Eesti on õigusriik,” ütles Paet Aktuaalsele kaamerale. “Elamisloa tühistamine ja riigist väljasaatmine on karistus,” ütles ta ning lisas, et otsuse karistuse üle langetab kohus. Paeti sõnul on vahistatute seas vaid üks Vene kodanik.”

See on jälle nagu tagasi pööramine – st. deporteerime ainult kohtu otsusega. Nojah. Aga niimoodi ju sõnum oma eesmärki ei täida. Kas valitsus siis tõesti EI OSKA asju nii ajada, et need ka korda saaksid?

225. hei - 1. mai 2007

Tõnis Saartsi teksti oli meeldiv lugeda. Annab lootust, et terve mõistus ja julgus oma arvamust avaldada pole veel kadunud. Kui ma eile tööl oma kolleegidega asja arutasin olid kõik tulivihased Ansipi peale. Aga kõik leidsid, et “pole mingit mõtet avalikkuse ees rääkida, sest keegi otsustajatest niikuinii ei kuula ja riigi rahad jaotatakse veel halvemini, kui seni”.

226. analyytik - 1. mai 2007

Harjumaal keelati avalikud kogunemised
http://www.DELFI.ee, 30. aprill 2007 21:00
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=15726534

Hüvasti Põhiseadus! Hüvasti vabadused! Nii paljukest kui neid veel viimase aasta jooksul üldse järele oli jäänud.

227. analyytik - 1. mai 2007

Siiani olen ma ajaloole viidates toonud sageli näiteid välismaalt. Aga vaataks nüüd ehk korraks, milliseid õppetunde võib leida Eesti ajaloost. (ENE, nr. 2, Tallinn, 1970, lk 81-82.)


Suurenes Eesti sõltuvus väliskapitalist, eriti 1927. a. välislaenu tagajärjel.

1929.-1933. a. majanduskriis tabas rängalt ka Eestit.

73000 talu (50% üldarvust) oli võlgades.

Kriisiaastail kasvas töötajate rahulolematus kehtiva korraga; kodanlike rühmituste omavaheline tervanev võitlus avaldus sagedastes valitsuskriisides (1932-1933 oli 6 valitsust). Tekkis valitsemissüsteemi kriis.

Väikekodanlike hulkade rahulolematust püüdsid Riigikogu kodanlikud parteid kasutada põhiseaduse reformimiseks ja täidesaatva võimu tugevdamiseks, vapsid (…) aga fašistliku diktatuuri kehtestamiseks.

Välispoliitiliselt orianteerusid vapsid fašistlikule Saksamaale, Riigikogu kodanlikud parteid Suurbritanniale. Viimaste esindajad K.Päts ja J.Laidoner korraldasid 12.III 1934 demokraatia kaitsmise sildi all riigipöörde, haarasid võimu enda kätte ning asusid ise kehtestama fašistlikku režiimi. Sügisel 1934 saadeti parlament laiali, 1935 suleti senised parteid.

Piirati kodanlik-dem. vabadusi, algas nn. vaikiv olek. Kohalikest tingimustest sõltuvalt (finantskapitali suhteline nõrkus jms.) ei omandanud fašism Eestis äärmuslikku iseloomu, valitsemismeetoditelt erines ta oluliselt Saksa tüüpi fašismist ning mõnevõrra isegi Läti vastavast režiimist.

Oo-Jaa. Teeks nüüd ehk siiski korraks nii, et ei hakkaks närima selle kallal, millistele allikatele on siin viidatud ja millist sõnastust on seal kasutatud ja millise suhtumisega on see jutt omal ajal kirja pandud. Võtaks asja rahulikult ja vaataks korraks, millised on need ajaloos toimunud sündmused ja mida me ehk sealt õppida võiksime.

228. Janek - 1. mai 2007

Vaikiva ajastu postiivne külg oli tegelikult see, et nii hoiti ära fashistide võimuletulek Eestis. Suuremal või vähemal määral kaldusid enamik tollaseid riike autoritaarsusesse, aga põhimõtteliselt kirud siin seda, et meil ei tulnud kohalikud pisihitlerid demokraatlikul teel võimule? :D

229. analyytik - 1. mai 2007

Ma ei “kiru” midagi.
Palun väga. Minu tekst on siinsamas. Ja minu poolt tsiteeritu on siinsamas. (Jah, ma ei kirjutanud siia entsüklopeediat täielikult ümber, aga igaüks võib ise vaadata põhjalikumalt.) Kus see minu poolne “kirumine” on? Võiks siis ehk näidata.

230. analyytik - 1. mai 2007

Veel!
Janek, 228.
Esimene lause on hinnang, ei oskagi hetkel kohe öelda, kas ma sellega nõustun, aga otseselt vastu kohe ei vaidle. See järgnev lause on aga muidugi selge ja fakt.
(“Suuremal või vähemal määral kaldusid enamik tollaseid riike autoritaarsusesse…”)
See tähendab siis et Euroopas oli tõesti palju niisuguseid riike.

231. Kiki - 1. mai 2007

Kommunistlike mälestusmärkide tulevik on ka Poolas tume
http://www.postimees.ee/010507/esileht/siseuudised/258136.php

232. mirri - 1. mai 2007

Olen Varssavis elanud ja tean väga hästi poolakate suhtumist kommunismi. Põhiline kommunismiga seotud sümbol ja irvitamise objekt oli see Varssavi kesklinnas asuv suur NSVL poolt kingitud nn kultuuritempel. See on suur veidi Lomonossovi Ülikooli hoonet Moskvas meenutav maja. Mingit NSVL sõjaväega seotud skulptuuri, mis mingile osale poola kodanikest kallis oleks ja mida jälle teised tahaksid kõrvaldada, ma küll ei tea seal olevat. Aga see maja on kole ka ei sobi sinna kus ta on. Võib-olla on ta praeguseks juba kõrvaldatud, sest poolakate seas oli küll suur soov see “kultuuritempel” õhku lasta. Kui ma viimati Poolas käisin oli see veel alles.

233. Kiki - 1. mai 2007

Nii tuleb meelt avaldada, mitte röökida ja märatseda, ptüi!

234. analyytik - 1. mai 2007

Leidsin paar blogi, kus on juttu… jah, millest siis – viimaste päevade sündmustest … seda ka. Aga midagi veel … mida pole vist mõtet kommenteerida. Ja ega seda ei saakski ju teha. Õigupoolest.

http://aegiseendaga.blogspot.com/

http://peeterliiv.blogspot.com/

235. Sterea - 1. mai 2007

Ma ei tea, kas keegi teist on selle juba siia postitanud – hetkel ei jõudnud eelnevat lugeda. See on nüüd siis lõpptulemus kogu sellele asjale…

http://si.kongress.ee/?a=page&page=42eff598e1514827c8104&subpage=463593348396e518e7617

236. Indrek - 1. mai 2007

Vabandust, kas see on mingi poistekamba narr fantaasia või on seal taga midagi tõsist? Kas keegi on varem sellisest ühendusest kuulnud?

237. roll - 1. mai 2007

heh
täielik bullshit. hirmutamiseks väljamõeldud.

238. miki - 1. mai 2007

Venelaste arvamus jõudis meie teadvusesse eelkõige tänu kauba hävimisele ja kioskite lõhkumisele.

239. Vanavõitu - 1. mai 2007

200. mr.Costello
Võimalik jah. Reaalne elu tahab ka elamist ja ma tõesti ei viitsi süvene antifašistliku võitluse iga nüanssi. Lihtsalt Sinu ja Analyytiku kommid jätsid veidi paanilise mulje. Seega lihtsalt rahustav sõnum:
Arvan, et venelaste elu ja vara ei ohusta miski.

240. Vanavõitu - 1. mai 2007

Käisin täna . ru saititel. Jube pilt. Vaata kuidas tahad aga kisub putšiks. Vene kodanikud teadmata kadunud, eesti politsei peksab lapsi, 9. on oodata rahvaülestõusu (just nii -rahvaülestõusu).
Ilmest plaaniti 9. suure mässuga võimuhaaramist, aga läks nihu. Sellist kampaaniat päris salaja teha ei saa aga Eesti alahinnati tugevalt. Niiöelda, tahtsime parimat aga välja tuli nagu alati. Sellepärast võttes puusliku enne maha enne 9. sai eesti jämeda otsa enda kätte ja putš jookseb vaikselt tühjaks. Aga hõisata on veel vara.
See vene riik on valmis kõigeks, naiste – laste tapmine kaasas arvatud.

241. Vanavõitu - 1. mai 2007

kurat, ongi nii

Välisminister Paet: Venemaa ründab Euroopa Liitu

242. analyytik - 1. mai 2007

241. Vanavõitu – May 1, 2007
“kurat, ongi nii
Välisminister Paet: Venemaa ründab Euroopa Liitu”

Kas see viimane rida on mingi uudise pealkiri? Kus? Mis? Kes?
Paluks siis linke ka. Korrektne viitamine härrased!

243. Vanavõitu - 1. mai 2007
244. sirje - 1. mai 2007

Vanavõitu. See haigus, mis sind ja paljusid teisi mu kaasmaalaseid vaevab, selle nimi on russofoobia. Seletan, mis on russofoobia. See on selline haigus, kus inimesele tundub, et nii venemaa, venelased, vene keel, venemaa poliitika kui kõik, mis venepärasega seondub, tekitab tas hirmu ja mitte ainult siis, kui venelane tal nuga kõril hoiab, vaid suvalisel juhul, kui venepärasega kokkupuude toimub, või tundub, et on toimunud.

Julm on see, kuidas konservatiivsed eesti poliitikud seda eestlaste hulgas levinumat haigust ekspluateerivad. Sellise hirmu juurde doseerimine mõjub haigusele süvendavalt.

Kodanikud, mõelge palun iga kord järgi kui tekib tahtmine halba ilma, liiklusummikuid või maavärinat millegi süüks ajada, äkki oleks sobiv Venemaad süüdistada. Eriti palju põhjendusi pole vaja, inimesed jäävad kergelt uskuma. Kuid tangot EI tantsita üksinda.

PS! Selle kommetaariga ei tahtnud ma öelda, et Venemaa üldse viimaste päevade jamasse ei puutuks, sootuks vastupidi, aga ega see ei tähenda, et peab hakkama päris imelikku juttu ajama.

245. analyytik - 1. mai 2007

TIIT VÄHI: Eesti ei saa “Venemaad ära keelata”
Eesti Päevaleht, 02. mai 2007
http://www.epl.ee/arvamus/384172

“Praegune Eesti peaminister on eriti lihtsa mõtlemisega.”

Nojah. Mida selle kohta öelda? Polegi nagu midagi lisada tegelikult. Nii et tooks ainult välja veel mõned märkimisväärsemad lõigud kunagise peaministri kirjutisest:

“Kindlasti leidub Eestis rahvuslasi, kes peavad tekkinud olukorda ideaalseks ning peaministrit tõeliseks rahvuskangelaseks. Olen aga kindel ja tean, et Eesti majandusringkondades saab päev-päevalt üha selgemaks sellise poliitika lühinägelikkus ja kahjulikkus. Rahvani jõuab selline arusaam loomulikult alles mõne aja pärast ning rahakoti kaudu.

Eesti on leidnud eeskuju ja toetajad praegu Poolas võimul olevaist kaksikvendadest, kellesse ülejäänud Euroopa suhtub aga kui ohtlikusse kurioosumisse.

Toompea ümber olevad politseiahelikud ja okastraat, millega praegu kaitstakse peaministrit ja parlamenti venekeelsete koolitüdrukute eest, tuleb ju lõpuks ikkagi maha võtta.”

246. kalake - 1. mai 2007

Nonii, millega siis siin on vahepeal tegeldud…
Suht mitte millegagi tundub. Eriti viimase aja sündmuste taustal. Tühitähi, pisiasjade kallal vaidlemine. Blogirobot Analyytik täidab ruumi. Ja nii see sumbubki. Võibolla mõni vaidleja saabke enda jaoks midagi selgemaks, hea seegi.
Vaatasin oma väikese asula akendel küünlad üle. 0
8. mail jääb te üritus ilmselt ära ka. Ma mitte kahjurõõmust. Kogunemised on keelatud ja pealegi pole seda nn. hauatähist enam seal. Sõltuvalt olukorrast võib kogunemine lõppeda trahviga organiseerijatele või halvemal juhul kriminaalkaristust nõudva süüdistusega. Paremal juhul saate lisaks vene telekanalites ohtralt poseerida. Alternatiivi pole 8mai pakkunud.
Millega tegeleb 8mai?

247. Janek - 1. mai 2007

“See haigus, mis sind ja paljusid teisi mu kaasmaalaseid vaevab, selle nimi on russofoobia.”

Sirjel on sel juhul haigus, mil nimeks “kaugelearenenud russofiilia”. Tegu on äärmiselt ohtliku haigusega kuid õnneks pole aeroobse levikuga. Võib lõppeda Vares-Barbaruse sündroomiga.

248. analyytik - 2. mai 2007

Tallinn põleb
Sunday, April 29, 2007
http://itaever.blogspot.com/2007/04/kodumaa-kaitsjad.html

249. Jurgen - 2. mai 2007

Ka me avaldame toetamist sirje ja analyytiku selgeid seisukohti eestlaste olemusest. Ansip tuleb kutsuda vaibale. Liiga k´ara pole vaja. Vaja on rahu. Tallinn póleb.

250. analyytik - 2. mai 2007

165. analyytik – April 30, 2007
Ja Göring ütles: “… Rahva saab alati panna juhtide korraldusi täitma. KÕIK, MIDA TULEB TEHA, ON ÖELDA NEILE, ET NEID RÜNNATAKSE, ning tuleb häbimärgistada patsifiste patriotismi puudumise pärast. See töötab samamoodi igas riigis.”

241. Vanavõitu – May 1, 2007
“Välisminister Paet: Venemaa RÜNDAB Euroopa Liitu”

Kokkulangevused on täiesti ilmsed.

251. mr.Costello - 2. mai 2007

226. analyytik – May 1, 2007
Harjumaal keelati avalikud kogunemised

[…]

Hüvasti Põhiseadus! Hüvasti vabadused! Nii paljukest kui neid veel viimase aasta jooksul üldse järele oli jäänud.

Kas sellisel käitumisel on üldse seaduslikku alust? Kas tõesti võib suvaline politseiprefekt oma suva järgi inimeste põhiseaduslikud õigused keelata?

Oleme isekeskis juba ammu arutanud, et vajaksime oma ridadesse ühte juristi. Eriti hea oleks, kui tegemist oleks spetsialistiga inimõiguste alal. On meie lugejate hulgas mõni selliste teadmistega inimene, kes tahaks meid toetada?

252. roll - 2. mai 2007

Jube, milline idioodikari eesotsas analüütikuga. Kas te süüdistate vägistatavat ka alati provotseerimises?
Kindlasti olnuks teiesugustele ka Poola osaline mobilisatsioon päev enne Saksamaa kallaletungi fashistlik ja agressiivne käitumine. Sellest on muide eesti keeles hea raamat ilmund, vene ajal, nimi ei meenu.
Kusjuures Saksa käitumine enne kallaletungi oli väga sarnane Vene omale praegu. Viienda kolonni ärakasutamine, röökimine et saksa vähemust kiusatakse jõhkralt taga jne.

PS: ma ei arva, et praegu Vene kallaletugi on oodata…veel mitte.

253. analyytik - 2. mai 2007

244. sirje – May 1, 2007
“Vanavõitu. See haigus, mis sind ja paljusid teisi mu kaasmaalaseid vaevab, selle nimi on russofoobia.”

Russofoobia? Jah, ilmselt seda kahtluse alla seda pole mingit põhjust.

Aga kui küsida, et mis haigus see eestlasi hetkel kõige hullemini vaevab, siis veidi järele mõeldes tundub, et võib-olla ei ole see siiski mitte russofoobia. Mitte ainult russofoobia. Kas pole see mitte hoopis natsionalism? Täiesti haiglaselt äärmuslik ja ülimalt kitsarinnaline natsionalism. Kusjuures kõige hullem mõju ongi Eesti rahvale selle natsionalismiga kaasnev piiratus – tohutult piiratud arusaam, maailmast, poliitikast, teistest rahvastest/rahvustest/rassidest ja kultuuridest.

Ja paistab, et mingitel mulle veel mitte arusaadavatel põhjustel püütakse seda piiratust mitte vähendada, vaid pigem visalt ja järjekindlat süvendada. Milleks seda tehakse? Et Eesti inimestest saaksid lihtsalt mitte midagi mõtlevad usinad tööorjad, kes valitsevale klikele vastu vaidlemata kasumit kokku kannavad? Võib-olla? Kuigi muidugi on võimalikud ka teised põhjused.

Ehk on asi ka selles, et Eestit hetkel valitsev seltskond on tõepoolest “eriti lihtsa mõtlemisega” – nagu Tiit Vähi oma artiklis kirjutas. Ning kuna valitsejad eeldavad, et nad peaksid valitsetavatest oma teadmiste poolest vähemalt ühe astme võrra kõrgemal olema, siis tuleb muidugi teha kõik selleks, et nii öelda lihtsatel kodanikel mingit mõtlemisvõimet ei tekiskski.

(Eh! Kommentaariumi On-Line süsteemis mingit kultuurifilosoofiat ja ühiskonnateooriat arendada on ikka veidi küsitav vist. Aga teisest küljest – miks ka mitte. Nii et kas mõnel lugejal on ülalmainituga seoses omapoolseid hüpoteese?)

254. analyytik - 2. mai 2007

Professorid ju hoiatasid
Urmi Reinde, Kesknädal, 02. MAI
http://www.kesknadal.ee/index.php?aid=8779

255. analyytik - 2. mai 2007

Göring ütles: “… Rahva saab alati panna juhtide korraldusi täitma. KÕIK, MIDA TULEB TEHA, ON ÖELDA NEILE, ET NEID RÜNNATAKSE…”

Ansip: oleme tugeva rünnaku all
EPL, 02. mai 2007 kl 14:31
http://www.epl.ee/uudised/384306

256. analyytik - 2. mai 2007

Rajut otteet
1.5.2007 23:19
Saksalainen isä ja poika kertovat kauhun hetkistään Tallinnan poliisin huostassa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705016054874_uu.shtml

“- Joukossa oli myös paljon vanhoja ja sairaita ihmisiä, heidät oli kai helpointa ottaa kiinni. Koko porukasta alle puolet oli todellisia mellakoitsijoita. Useimmat oli otettu kiinni kadulta ilman selityksiä tai syytä. Ihmiset olivat hyvin peloissaan.”

Mida värki? Mis toimub?
Eesti politsei (ja valitsuse) tõeline pale alles hakkab selguma.

257. Indrek - 2. mai 2007

Mina olen Lõuna – Eestist ja ei saa Soome keelest aru. Kas keegi halastab ja tõlgib?

258. mr.Costello - 2. mai 2007

Tõlge: Kinnivõetute hulgas oli muu hulgas palju vanu ja haigeid inimesi, ju siis neid oli lihtsam püüda. Alla poole kogu kambast olid tõelised märatsejad. Enamus oli tänaval ilma seletusteta või põhjusteta kinni võetud. Inimesed olid väga hirmul.

259. Lee - 2. mai 2007

Analyytik, kas sa oled juba välja uurinud, kes oli Nim Chimsky? :P

260. MB - 2. mai 2007

Eestis elavad sakslased, isa-poega, topiti sadama kandis koduteel tänava pealt kongi, olgugi et ühtegi märatsejat kusagil näha polnud ja nad ei teadnudki, mis toimub. Nad viidi D-terminali ja hoiti seal 8-10 tundi kinni, koheldi neid seal nii nagu piltidelt näha. Olla kole olnud, paljud inimesed olid eakad ja samamoodi tänavalt kinni võetud, neile ei antud juua ega lastud peldikusse, rääkimise või suitsetamise eest anti peksa. Politseinikud olla peksnud kinnipeetavaid lihtsalt lõbu pärast.

Stanfordi vanglaeksperimendi stiilis ühesõnaga.

261. analyytik - 2. mai 2007

to: Lee
Mida Sa sellega öelda tahad?

262. analyytik - 2. mai 2007

Pealtnägija: kuidas lahkus pronkssõdur Tõnismäelt
01.05.2007 17:10, Peeter Kuimet, Postimees
http://www.postimees.ee/010507/esileht/siseuudised/258147.php

Tõepoolest. Pronksist kuju TEISALDATI aga monumendi kiviosa lihtsalt LÕHUTI. Kisti tükkideks ja tükid auto peale.

Järelikult: Argument, et “bolševikud omal ajal lõhkusid monumente, aga meie ei lõhu” – see argument ei ole enam pädev. Eesti valitsus on näidanud ennast samasuguse barbari ja vandaalina nagu need, kes Estis ca 60 a tagasi mälestussambaid hävitasid.

263. analyytik - 2. mai 2007

Ilvese pöördumine Venemaa poole: püüdke jääda tsiviliseerituks
02.05.2007 13:13
http://www.postimees.ee/020507/esileht/siseuudised/258298.php

Toomas Hendrik Ilves:
“Eesti on vaba ja demokraatlik maa. Eesti valitsuse otsuseid võib alati kritiseerida…”

Väga hea. Vähemalt üks kõrge riigiametnik siin maal saaba aru, et kui soovitakse olla demokraatlik maa, siis peavad olema ka demokraatlikud vabadused.

264. Vanavõitu - 2. mai 2007

253. analyytik

Braavo! Milline sügavus, milline tase! Kas paneme kohe 25 + 5?

Kui oma pere, maa, kodu ja vabaduse kaitsmine on natsism siis olen nats jah.
Paha on ainult see et minust sai nats ammu enne Eesti vabariiki., jama natuke, polnud suuri juhte võtta.
Proovi ette kujutada et mõned inimesed suudavad ise mõelda, Inimesel peab endal pea otsas ja süda paigas olema.
Ära püüa sellest aru saada – ainult lugemisoskusest siin ei piisa.

“Täiesti haiglaselt äärmuslik ja ülimalt kitsarinnaline natsionalism. Kusjuures kõige hullem mõju ongi Eesti rahvale selle natsionalismiga kaasnev piiratus – tohutult piiratud arusaam, maailmast, poliitikast, teistest rahvastest/rahvustest/rassidest ja kultuuridest.”

Mees see käib ju Su enda kohta, see tohutu piiratus! Sa ei ole ju võimeline isegi sellest aru saama!

Aga jäta need koltunud paberid ja ürita oma peaga kah midagi mõelda. Algul võib valus olla aga proovi vähemalt.

265. analyytik - 2. mai 2007

Repliik: Eestlane olla on uhke ja hää?
Jelena Tamberg, http://www.DELFI.ee, 2. mai 2007 5:48
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=15748050

266. MM - 2. mai 2007

Minul on tunne, et analyytik on tegelikult üks tõeline 8mai vastaline, kes on siia tulnud, et kamailasi tõsiselt diskrediteerida. Mõistlikud said üsna varsti aru. Lihtsameelsemad tellisid talt koguni kaastöid, viimased ja kõige lihtsameelsemad, ei saa veel siiamaani aru ja püüavad temaga ühes paadis olla, saamata aru, et tema üle-vindi-keeratud jutt on provokatsioon.

267. analyytik - 2. mai 2007

Natsionalismi probleemist veel veidi.
Mõned reageeringud kommentaarile 253 on kuidagi väga tormilised. Võib-olla tõesti ei peaks käsitlema kõiki teemasid läbisegi, sellega ma olen nõus. Aga mõneti oli see ajendatud jälle Sirje russofoobia jutust, nii et jah.

Ühesõnaga. Loeks ehk pisut hoolikamalt ja rahulikumalt seda, niivõrd kui see praeguses situatsioonis võimalik. Ja püüaks pisut aru saada, millele ma tähelepanu juhtisin.
Probleem selles, et natsionalismiga kaasneb suletus ja see suletus muudab arusaama maailmast väga piiratuks. Ja kõik see hakkab kahjustama kultuuri, ühiskonda ja lõppude lõpuks ka riigi toimimist. See ei ole aga Eesti maa ja rahva seisukohast kindlasti mitte hea.

Näiteks võtame praeguse olukorra. Mul jääb neid kõikvõimalikke kommentaare lugedes mingi veider mulje, et eestlased nagu arvavad, et … pagan teab, ma ei oskagi öelda, mida nad täpselt arvavad.

Aga meie valitus ei ole ajanud päris tarka poliitikat. Sellest on tekkinud ikka tohutult palju tüli. On solvatud tohutult paljusid inimesi ja nii öelda meist ida poole jäävates piirkondades oleme me saanud massiliselt inimesi, kes meie riigi tegevuse hukka mõistavad. Ning kahtlemata on neid inimesi ka lääne pool. Tunduvalt rohkem kui me ehk arvata sooviksime. Võib olla on lääne pool neid inimesi koguni rohkem kui idas. Sest seal elab lihtsalt rohkem rahvast.

Küsigem endalt nüüd, kas Euroopa inimesed ikka soovivad niisugust riidu ja pahandust? Kas pole mitte lihtsalt aja küsimus kui Eesti riiki hakatakse nägema kui tülitekitajat. Kusjuures see tüli tekitati ikka üsna asja eest teist taga. Jah, küllap on eestlaste hulgas palju neid, kes ütlevad et “meil on ju õigus”. Võib-olla ongi. Aga lihtne inimene kusagil Pariisi kohvikus, mida tema arvab? Kas ta tahab sellist konflikti EU-s, kuhu ka tema riiki kuulub? Või lihtne sakslane, kes tahab Putinilt gaasi osta? Milleks talle need sekeldused?

Ja siis võibki väga kergelt juhtuda, et ühel hetkel nad ütlevad, et aitab. Et meile ei meeldi niisugune jama. Neid niimoodi ütlejaid on juba praegugi piisavalt.

No nii. Ja see natsionalismi teema, see oligi siis antud kontekstis see üks põhjus – et meie oleme eestlased ja järelikult on meil “õigus”. Et aetakse muudkui oma jonni ja kellegi teise arvamus ei huvita. Siin maal suudetakse seda muidugi kõval häälel raiuda, aga kui ma istuksin Pariisi tänavakohvikus, mis siis? Võib-olla ütleksin ma juba homme, et minge tegelege oma jamadega kusagil mujal, mind see ei huvita lihtsalt.

268. ants - 2. mai 2007

Kus on Oudekki? Praegu on 8.m peadirigendiks saanud analyytik.

269. roll - 2. mai 2007

ma enam ei viitsi. selle grafomaanist fanaatiku ANAALÜÜTIKU vastu ei aita ei mõnitamine ega asjalik kriitika. Tüübi paradigma on, et eesti valitseb fashistlik rezhiim/klikk, kõik tööandjad on värdjad jne, “revolutsioon” marödööritsemise näol on super jne. võõrsõnu on õppinud ja stereotüübid endale pähe ajanud, aga vastaspoolest arusaamine absoluutselt puudub. asjalikke analüüse toimuvast siin ka enam pole, nüüd alles saan aru et Alandi oli ikka kuradi asjalik vend (respekt) , võrreldes siin võimu haarand tüübiga, kellele sekundeerivad sama haiged piiratud fanatid Costello ja Sirje.
Käige põrgu kamaiidid – ANAALüüsige edasi juba inimestega kes teie peput lakuvad. edu.

270. Vanavõitu - 2. mai 2007

Ega viitsi jah

271. Indrek - 2. mai 2007

Minu meelest on analyytiku arutelusid küll huvitav lugeda. Ja ega tema ega keegi teinegi siin blogis ju oota, et partner lausa jah, jah peaks kogu aeg hüüdma. Aga ka Ei, Ei pole ju arukam. Tegelikult on selle teisitimõtlemise absoluutne eitamine tingitud vist lihsast tõsiasjast, et teise inimese ärakuulamine on tegelikult ohtlik. Sest kui kuulata ja kaasa mõtelda võib juhtuda, et sa hakkad asju äkki ka teise nurga alt nägema. Ja seda ju ei tohi. See on sama asi nagu korralik tütarlaps ei jää mingeid mesikeelsei mehi kuulama ja astub püstipai ja ülbelt nendest mööda. Mul on selline hästi kasvatatud vanatüdrukust tädi. Sapine teine ja me hoiame tast eelmale.

272. mirri - 2. mai 2007

Loe: USA asevälisminister manitses mõlemat poolt mõistlikkusele.
http://www.postimees.ee/020507/esileht/siseuudised/viimased_sundmused/258402.php

Eks see on ju seesama, mida minu meelest vist ka 8 mai liikumine taotleb: kuulakem üksteist ära ja nähkem ka teise probleeme!
Otsigem koos lahendusi.

273. Jurgen - 2. mai 2007

Nunuu, roll ja vanaviisi, kuidas sedasi? Selle vastu mina loen austatud analyytiku kirjutisi suurima róómuga, soovitades teile a vähem tegelda oralyysiga! Aitäh Oudekkki Loone ja 8 mai liikumine selgete kosutavate mótteavalduste eest. Tublid poisid!

274. analyytik - 2. mai 2007

ÜKS KOER HAUGUB KUUD, ÜLEJÄÄNUD HAUGUVAD HAUKUMIST
VALTER RULL, Eesti Laskurkorpuse sõdur
http://www.kesknadal.ee/index.php?aid=8793

Üks versioon, millest pole enne midagi kuulda olnud.

275. analyytik - 2. mai 2007

MIDA TEHA VENEMAAGA?
RAIVO J. RAAVE
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli filosoofia ja sotsioloogia lektor
http://www.kesknadal.ee/index.php?aid=8785

Veel üks üsna huvipakkuv lugu. Ja üllatav. Ei teadnudki, et Raivo J. Raave Venemaa ja geopoliitika huviline on

276. kaupo - 3. mai 2007

rotid. piiksute siin praegu, et te enam ei viitsi. ju siis kapo teile praegu ei maksa. aga kui siin jälle midagi süüa on (mõni uus artikkel), siis küll olete tagasi. rotid.

277. analyytik - 3. mai 2007

Click to access alternatiivnr2.pdf

Ajalootundmise kasulikkusest ja terrorismivastasest sõjast
Howard Zinn:

“Kuid küsimus on selles, kuidas nad sellega hakkama said? Mida teeb press? Mida teeb meedia? Kas see pole mitte pressi ülesanne ja meedia ülesanne ja ajakirjanduse ülesanne valgustada seda, mida valitsused teevad? Kas ajakirjanikud pole õppinud I.F.Stone sõnadest, kes ütles: “Pidage meeles ainult kaks sõna”, ütles ta noortele, kes õppisid ajakirjandust, “Pidage meeles ainult kaks sõna: valitsused valetavad”?

Kui te teate ajalugu, siis teate te, et valitsused valetavad, nagu ütles I.F.Stone. Valitsused valetavad kogu aeg. Hüva, mitte ainult Ameerika valitsus. See on lihtsalt valitsuste loomuses. Nad peavad valetama. Ma tahan sellega öelda, et üldjuhul ei esinda valitsused nende ühiskondade inimesi, keda nad valitsevad. Ning kuna nad ei esinda rahvast ja kuna nad tegutsevad rahva huvide vastu, siis ainus viis, kuidas nad saavad võimu säilitada, on see, kui nad rahvale valetavad. Kui nad rahvale tõtt räägiksid, siis ei püsiks nad eriti kaua. Niisiis aitab ajalugu pettusest aru saada ja olla skeptiline ja võimaldab mitte tormata omaks võtma seda, mida valitsus räägib.”

Päris naljakas tegelikult kui palju kokkulangevusi. Üks kirjutis, mis pole pealegi veel mitte eriti pikk, ja nii palju analoogiaid, nii palju selgust. Jah, kõik toimub vastavalt teatud seaduspärasustele. Detailid muidugi on erinevad, aga need on kõigest detailid.
Nii et jah – lugege (st. lugege seda kirjutist tervikuna) ja teil on võimalik aru saada, mis tegelikult toimus/toimub. Ja see, et Howard Zinn räägib Ameerikast, see ei oma tegelikult tähtsust. Need on ainult näited. Näited selle kohta, kuidas toimivad fundamentaalsed seaduspärasused. Selgitamine näidete abil, nagu öeldakse.


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: