jump to navigation

Kuidas me toimime 28. aprill 2007

Posted by mr.Costello in tegemistest.
trackback

Seoses eile ja üleeile tehtud väljaastumisavaldustega (Arni Alandi, Katrin Kurik, N. K) Kaheksanda Mai Liikumisest otsustasime oma eilsel koosolekul, et on vajalik veelkord selgitada meie toimimispõhimõtteid.

Kaheksanda Mai Liikumine on spontaanselt tekkinud kodanike ühendus, keda seob ühine soov näha Eesti tulevikku euroopalikest väärtushinnangutest lähtuva demokraatliku riigina. Meie liikumine ei ole poliitiline partei ega ka registreeritud juriidiline ühing.

Juba esimestel koosistumistel leppisime kokku, et me ei moodusta ühtegi juhtorganit, vaid toimime põhimõttel, kus otsuseid langetavad aktiivsed, kohaletulnud liikmed. Kõik otsused langetatakse konsensuslikust põhimõttest lähtuvalt, see tähendab, et ei võeta vastu ühtegi otsust ega avaldust, millega kõik kohalolijad nõus pole.

Kaheksanda Mai Liikumisega saavad liikuda kõik, kes nõustuvad meie manifestiga ning kelle liikmeks võtmise suhtes pole põhjendatud vastuväiteid ühelgi koosolekul osaleval liikmel. Samamoodi on kõikidel meie liikmetel vaba voli igal ajal liikumisest lahkuda, olgu põhjused selleks missugused tahes.

Täname Arni Alandit, Katrin Kurikut ja N. K-d meie liikumise heaks tehtud töö eest ning lubaduste eest meid edaspidigi toetada. Samuti tervitame kõiki, kes soovivad nende alustatud üritust jätkata ning soovivad meiega liituda. Ja aitäh kõigile selle blogi külastajatele meie mõtete vastu jätkuva huvitundmise eest!

Tere tulemast!

Seonduvad lingid:

Kommentaarid

1. Ulmeguru - 28. aprill 2007

Ja miks te ei võta oma nimekirjast maha väljaastunud liikmeid?

2. mr.Costello - 28. aprill 2007

Väljaastunud liikmed on meie nimekirjast maha võetud.
Kui sa pead silmas veergu “Autorid”, siis sealt nimede eemaldamisega on hetkel tehniline probleem – ainuke inimene, kes seda teha saab ei oma hetkel Internetile ligipääsu. Nagu me juba varem öelnud oleme, siis ei istu me kogu aeg netis vaid ajame oma asja pidevalt ka “päriselus”. :)

3. Ulmeguru - 28. aprill 2007

Jah, veergu «Autorid» ma silmas pidasingi… tänud seletuse eest.

4. aarne veedla - 28. aprill 2007

Mis siis nüüd juhtus?

ehk seletate?

5. aarne veedla - 28. aprill 2007

Jah, leidsin lõpuks.

Väljaastumine 8.Mai Liikumisest Thursday, Apr 26 2007
hingamispäev inimese jaoks Punane Hanrahan 9:42 pm

Jälgides sündmuste arengut Tõnismäel ning vägivalla puhkemist, tundub meile, et hetkel on igasugused avaldused II Maailmasõjas langenute monumendi paigalejätmise poolt või vastu, ainult õli juurdevalamine lahvatanud vägivallaleeki.

Loodame jätkuvalt, et meie valitsus ei langeta otsuseid emotsioonidest lähtudes, vaid kuulab ära kõik osapooled ning üritab leida mõistlikku kompromisslahendust. Et jätkatakse läbirääkimisi Pronkssõduri ümarlauaga ning võetakse arvesse professorite pöördumist. Kuid parimad tingimused, milles tekkinud kriis veel positiivse ja tsiviliseeritud lahenduseni jõuda võiks, on rahu ja vaikus.

Sellest tulenevalt arvame meie, et neil pingelisil aprillilõpu ja mai alguse päevil, ei peaks tegema avaldusi ega korraldama üritusi, mis kutsuvad üles Pronkssõduri teisaldamise poolt või vastu. Meie arusaama kohaselt pooldab 8.Mai Liikumise enamus Pronkssõduri teisaldamise vastaste avalduste ja ürituste jätkumist. Me mõistame, et 8.Mai Liikumise liikmed käituvad oma südametunnistuse kohaselt ja parima äranägemise järgi. Samas ei saa me käituda oma südametunnistuse vastu.

Me arvame, et olles ülejäänud 8.Mai Liikumisega vastupidisel seisukohal väga olulises küsimuses, ei ole meil kahjuks võimalik selles liikumises jätkata. Sellest ei sünniks kasu kummalegi poolele. Pigem kuluks suur osa meie kõigi energiast tekkinud lahkarvamuste selgitamiseks ning mõlema poole seisukohtade pidevaks ülekordamiseks, mis kahtlemata oleks kahjuks 8.Mai Liikumise edasisele tegevusele.

Sellest tulenevalt oleme otsustanud 8.Mai Liikumisest välja astuda. Seoses sellega palume end välja arvata ka 8.Mai Liikumise meililistist ning bloginimekirjast, samuti blogi autorite hulgast.

Meie väljaastumine ei tähenda mingil juhul eitust 8.Mai Liikumise tegevuse suhtes. Me hindame väga 8.Mai Liikumise humanistlikku ja diskrimineerimisvastast tegevust. Neis valdkonnis oleme inimeste ja kodanikena valmis 8.Mai Liikumist toetama, niivõrd, kui see on meie võimuses ja niivõrd, kui seda vajalikuks peetakse.

Eelnenud jutu paneme me üles ka oma ajaveebidesse, et meie lugejaile oleks selged meie seisukohad ja arusaamad kõnealusis küsimusis, et vältida üldise segaduse tekkimist.

Kõigi 8.Mai Liikumise liikmetega oli väga meeldiv koos töötada. Me täname kõiki 8.Mai Liikumise liikmeid ja loodame, et meie vahel jätkub ka tulevikus viljakas koostöö.

Parimate soovidega

Arni Alandi

Katrin Kurik

P.S. Et me mõlemad peame väga lugu kõigist 8.Mai Liikumise liikmeist, siis palun selle sissekande kommentaaridesse mitte postitada 8.Mai Liikumise liikmeid mõnitavaid, halvustavaid või muul viisil solvavaid sissekandeid. Oleme täiesti veendunud 8.Mai Liikumise liikmete siiruses ja heas tahtes.

6. aarne veedla - 28. aprill 2007

Ilmselt Vasakpartei ja Keskerakonna liit Savisaare juhtimisel Pronkssõduri toetuseks osutus isegi vasakpoolsetele inimestele ideloogiliselt ülejõukäivaks.

7. Kati - 28. aprill 2007

austatud härra veedla,

ma olen teile varem mitu korda kinnitanud, et 8. mai liikumine ei toimi kellegi tellimusel, juhtimisel ega raha eest. ei vene saatkonna, ei eesti parteide. see oli ja on spontaanselt sündinud kodanikeliikumine.

ma palun, et te loeksite meie avaldusest, mida äsja tsiteerisite, välja just seda, mis seal kirjas on, mitte ei kasutaks seda mingite vandenõuteooriate kultiveerimiseks, sest need ei ole tõsi.

ma usun, te mõistate isegi, et teile kui auväärsele riigiametnikule ei sobi levitada laimu.

8. sirje - 29. aprill 2007

Ma ei ole elu sees Savisaarega isegi mitte rääkinud, kui need korrad välja jätta, kui tema on telekas ja mina sõiman oma kodus teleka ees.

Niipalju kui mina tean, on 8 mai liikmete hulgas rohkem inimesi, kes kuuluvad SDEsse kui neid, kes kuuluvad Eesti Vasakparteisse, aga see pole kellegi asi, kuhu parteisse keegi kuulub.

9. valker - 29. aprill 2007

Kui Te järgmine kord uuele katsele tulete, soovitan alljärgnevast mõõtu võtta :

See töötab rohkem kui misiganes manivestid ja meele(tuse)avaldused.

Kõike ääd ning ilusat!

10. Metsavend - 29. aprill 2007

Vast ei olegi siis vaja psühhiaatrilist ravi Arnile ja Katrinile võimaldada. Tore, et nad näitavad välja sedagi mõistust.

Nüüd oleks tore, kui ka Reps, sm.Savisaar, ja sm.Seppik endid Eesti rahvale ebameeldivast unistuste maailmast vabastaksid.

11. sirje - 29. aprill 2007

Varsti pole ilmselt vaja enam kellelegi tasuta mittemingisugust ravi võimaldada, sest valitsusele ei meeldi see.

12. CH - 3. mai 2007

Kuidas on võimalik liikumisega liituda? Ei leidnudki sellist kohta siin.

13. sirje - 3. mai 2007

Siin lehe üleval servas on link “manifest” ja selle lehekülje all on link “kliki siia”


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: