jump to navigation

Kui kõrget müüri oleks vaja? 2. mai 2007

Posted by Manjana in monument.
trackback

Sõdur Filtri teel Sõdur seisab nüüd Filtri teel ja antifašism on Eestis hetkel selline asi, millega avalikult julgevad veel vaid vene rahvuslased tegeleda. Kahekõned kuluaarides on täis erinevaid versioone, vandenõuteooriaid ja salaplaane, mida enda ümber ringi vaadates üksteisele räägitakse.

Kas pronkssõdur saeti tükkideks, on populaarne küsimus Venemaal. Kui seda skulptuuri selja tagant vaadata, siis seal on tõesti õmblusjälg, aga samas tundub see jälg olevat piisavalt vana välimusega, et uskuda, nagu see võiks eile tehtud olla. On hulk küsimusi, milledele oleks vastused olemas, kui eelmisel nädalal toimunud sündmused oleksid olnud algusest peale selgelt sõnastatud ja kõigile nähtavalt teostatud.

Film, mis oleks näidanud kuidas ja kes võtsid sõduri maha ja kuhu ta siis viidi ja mis edasi sai, oleks praegu päris hea müügiartikkel, aga seda pole meil kuskilt enam võtta. Või on? Miks ei näidatud üheski videos enne seda, kui kirikumehed oma jutluse seal telgis tegid, telki seest tervikuna, näidati vaid kummalisi ribasid ja öeldi, et sõdur on läinud?

Teine küsimus, millele ilmselt kunagi vastust ei saa, on see, et miks alustati väljakaevamisi ja telgiehitust just enne esimest ja üheksandat maid, kui igal pool maailmas aktiviseeruvad just erinevad vasakpoolsed liikumised, mida Eestis sisuliselt peaaegu ei eksisteeri. Rahvale kõlab loogiliselt, et kui tänaval hakkasid märatsemised, siis päästa polnud enam midagi ja parim võimalus oli sõdur ära viia.

Üks linnalegende kõlab nii, et valitsus teadis, et 9. mail läheb niikuinii jamaks, sest Liim oli terveks päevaks Tõnismäe broneerinud. Valitsus lihtsalt tegi asja kiirelt varem ära, et mitte sõjalõpupäevale liigset tähelepanu tõmmata. Nagu ma täna raadiost kuulsin, siis Liim viib oma ürituse ikka läbi, kui talle just kirjalikku keeldu postiga ei saadeta.

Teine kummaline linnalegend räägib sellest, kuidas USA on huvitatud Euroopa Liidu ja Ida-Euroopa vahelistest jamadest, sest siis on Euroopa Liit nõrgem ning USA oleks kaheldamatult maailma vägevaim. Hoolimata sellest, et Friedmani preemia ei viinud Laari peaministriks, üritavad nad ikka ja jälle seda, et Eesti isoleeruks ülejäänud Euroopast, sest mitte üks mõistlik suurriik ei hakka toetama Eestit, kui on tegemist Venemaaga. Lihtsam on Eesti lihtsalt omaette jätta. Kui meiega on samal meelel erinevad Ida-Euroopa riigid, on USA plaan täitunud veelgi täiuslikumalt.

Jah, ma tean, et need küsimused on antud hetkel päevakorrast maas ja olulisem on hoopis see, et Eesti saatkonnas on jama ning tapetud mees oli tegelikult oma taskutesse võõrast vara toppinud. “Eesti on hädaohus!” Sellises situatsioonis pole aeg analüüsiks vaid tuleb tegeleda riigikaitsega. Aga kui selline situatsioon jätkub aastaid, mis siis?

Üks isiklik arvamus veel. Minu arust pole sõdurile vaja jälle müüri selja taha ehitada. Ta tundub praegu hoopis inimlikum, kui siis kui ta Tõnismäel oli.

Kommentaarid

1. araterl - 2. mai 2007

Ikka antifašism ja vandenõuteooriad.

Aga tundub, et ma olen siia üksi jäänud. Kõik ülejäänud naudivad uut Eesti Vabariiki.

Muuseas, olin vist esimene eestlane (peale sambapüstitajate), kes Filtri teel teda vaatamas käis.

Pean ütlema, et väga ilus on.

See müüri puudumine justkui rõhutab ühe väsinud võitleja väetisust selle maailma vägevate käes. Aga minu pärast ehitagu see müür sinna.

Kas 8m plaanib ka reedesele lepituskonverentsile minna ja ka näiteks sõna võtta?

Aga muidu, kaisukallid teile Sirje ja Oudekki!

2. Janek - 2. mai 2007

Nüüd viitan analyytiku moodi, sest ega muud pole öelda. Kasulikud idioodid nutavad, aga rong läheb edasi. ;)

Üks unenägu

3. roman - 3. mai 2007

Mis lepituskonverents? Kas midagi arvastatavat on oodata? Mina olen selle küll tähelepanuta jätnud. Araterli tekstist loen välja ainult irooniat võimaliku lepituse suhtes. Ta on himu küll noori naisi kallistada aga meelsasti on ta IGAVESTI LEPPIMATU. Veider vanapapi see Araterl.

4. hei - 3. mai 2007

Lugege üht rahulikult arutavat inimest. Tore on, et leidub julgeid inimesi, kes mitte ainult mõtlevad, vaid julgevad ka välja ütelda oma mõtteid. Sest teisitimõtlemine (st mitte võimu ülistamine) toob Eestis kaasa sõimu ja poriloopimise. Sest dialoogivõimelisi on meil kahjuks kurvalt vähe.

5. hei - 3. mai 2007

http://www.postimees.ee/030507/esileht/arvamus/258418.php
See on link, mis pidi asuma minu eelmise postituse juures. Viide professor Veidemanni kirjutisele.

6. ants - 3. mai 2007

Kummaline, kuidas see kõik hakkab meenutama 1940 aastat koos Ilmjärve raamatuga “Hääletu alistumine.”

7. sirje - 3. mai 2007

Mulle meenutab hoopis 1934ndat, kui vapsid tahtsid võimu saada

8. Jurgen - 3. mai 2007

Sirje tabab naela pea vastu. Tóepoolest, Antifaśism on Eestis selline asi, millega avalikult julgevad veel vaid vene rahvuslased tegeleda. Eesti rahvuslased ei julge seda, nemad on t´ana kakad. Kóik juba n´aevad, et Eestis kehtib rahvuslik lóhe.

9. luize - 3. mai 2007

Poleks oodanudki, et Sirje veel 1934 aasta sündmusi mäletab.

Mis müüri puutub, siis minu isiklik arvamus on, et kuju näeb ilma selleta palju parem välja. Lausa kena.

10. luize - 3. mai 2007

Ja antagu mulle andeks, kui ma ei pea antifashistiks seda, kes pudel käes “Rossija! Rossija!” karjudes mööda tänavat läheb.

11. Jurgen - 3. mai 2007

Kóik lihtne ja loogiline. “Rossija! Rossija!” karjumine on vene rahvuslaste omadus. Vene rahvas nagu teame vóitis faśismi. Vene rahvas on “genuiinne” antifaśistlik rahvas. Aityma Sirje seda meenutama!

12. araterl - 3. mai 2007

roman:

“Araterli tekstist loen välja ainult irooniat võimaliku lepituse suhtes. Ta on himu küll noori naisi kallistada aga meelsasti on ta IGAVESTI LEPPIMATU. Veider vanapapi see Araterl.”

Ma olen Sirje eakaaslane. Nii, et ära solva Sirjet!

Kahtlemata ma olen skeptiline aga mis teha – dubito ergo sum.

Miks Sa arvad, et ma olen igavesti leppimatu? Mõnedest oma seisukohtadest ma tõesti, et vaevalt taganen aga arutada võib ju kõige üle?

13. MB - 3. mai 2007

Konservatiivse poliitiku kohta ÜLLATAVALT hea artikkel Mihhail Lotmanilt:

http://www.postimees.ee/020507/esileht/arvamus/258198.php

14. Rummu Jüri - 3. mai 2007

Kahjuks on aprilli lõpu sündmuste tagajärjel tänavatel ja netis ja valitsuses ja linnavalitsuses ja piiri taga räuskamas kahte tüüpi fašistid: Eesti fašistid ja Vene fašistid. Antifašistid ei paista üldse välja. :-(

15. psyhhoanalyytik - 3. mai 2007

Valitsus sätestas kaitseliidu relvakasutuse

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=15793515

Fašism tõstab pead.

16. kalake - 3. mai 2007

Antifashism on nõme vastandumine tagajärgedele ja nende vastu võitlemisele.

Sattusin kuulama Andrei Hvostovi Kuku raadios (raadio mõtlevale inimesele)
Ta tõmbas paralleeli hoopiski 1938 aasta tshehhoslovakkiaga, kus hitler kasutas ära sudeedi sakslasi tshehhi valitsuse nurka surumiseks.
Kuid pikemalt lugege artiklit ekspressist.

17. Tq - 3. mai 2007

Kas te selle paljukiidetud vene rahvusluse seest kohe üldse fašismi ei märka? Või lihtsalt ei taha näha?

18. juhuslik - 3. mai 2007

Tegelikult oli nii, et Puuslik lõigati tükkideks, võeti jupid seest välja ja siis liimiti jälle kokku tagasi. Jupid praeti ära ja söödeti Tuumameestele.

19. Jurgen - 3. mai 2007

Vene rahvuslus ei ole faśism aga naśism, selles on vahe! Nu ja 8. mai liiikumine suudab seda vahet n´aha.

20. analyytik - 3. mai 2007

Jep. Jälle hakkab see fašismi jutt.
Kuidas nüüd selle fašismiga ikka on?
Võib-olla peaks siiski vaatama veidi põhjalikumalt?
Võib-olla otsiks igasuguseid teooriaid ja selgitusi selle kohta? Kasvõi internetist. Ja korrektsed viited paluks, kui keegi leiab.

Eks sellest ole juttu ka olnud ja olen kirjutanud ka sel teemal.
Üks uuem mõte, mis mul läbi pea käis, oli niisugune: jah – ühel või teisel INIMESEL võivad muidugi olla fašistlikud vaated, seda küll. Aga fašism on ka termin, mida kasutatakse ÜHISKONNA kohta.

No ja kui näide tuua, siis omaaegne Saksamaa vastas küll fašistliku režiimi kriteeriumidele, aga see ei tähenda kindlasti seda, et “sakslane võrdub fasist”. Kuigi paljujd sakslased seda ilmselt olid ja seda režiimi toetasid.

Vot ei ole lihtne see asi. Seda ma tahan öelda. Kas Venemaal ja Ameerikas on ka fašistlikule režiimile omaseid tunnuseid? No ilmselt on. Vähemalt paljud ameeriklased arvavad küll nii, et USA-s on..
Nii et jah – võib-olla saaks kõigepealt siis üle sellest rumalusest, et terminit fašism vaadeldakse kui lihtsalt mingit sõimusõna.

21. Jurgen - 3. mai 2007

Vot ongi. Faśism ei ole sóimusóna aga reaalsus. Faśismi tókestamist kasutavad k´asik´aes kóige effektsemalt 8. mai liikumine ja vene rahvuslased. Muide, liigutaval kombel eestotsas asuvad lihtsad eesti neiud!

22. sirje - 3. mai 2007

Jurgen, kuna su viimane lause ei vasta tõele, siis on ka kommi esimene ots vale. Kust kohast on tulnud idee, et 8 mai liikumisel on eesti naissoost juhid? Ilmselt pole sa lugenud paar päeva tagasi tehtud sissekannet, kus on lühidalt liikumise toimise põhimõtted
Aga kompliment, et me oleme efektiivsed olnud, on küll kirjanduslik liialdus, rääkimata sellest, et meile mõne rahvuse rahvuslased rohkem meeldiksid kui mõne teise.

23. valker - 3. mai 2007

Kuna süllogism lõpeb emmiga, ei saa see essiga alata.

Tublid olete!

24. analyytik - 3. mai 2007

AAVO KOKK: kas Ansip peab põlve maha panema?
Eesti Päevaleht, 03. mai 2007 kl 13:46
http://www.epl.ee/arvamus/384476

“Siiski ei saa Ansipist kunagi lepitajat. Ta on jäika pannud, aga lepitajad ei saa endale sellist asja lubada.”

Jah. Üks asi millele ma ikka mitu korda olen mõelnud, aga mida on ikka tõeliselt raske selgitada. Aga prooviks järsku nii.
Kas keegi vaatas eilset Foorumi saadet? Paeti ja Aaviksood? Ansipi esinemist on ilmselt nähtud viimastel päevadel niigi piisavalt.

Kui nüüd konstrueerida kaks rida:
1. Ansip, Paet, Aaviksoo
2. Laar, Savisaar, Pihl

See teine rida on võetud juhuslikult, lihtsalt võrdlusrühmaks. Mis on nende kahte rühma kuuluvate inimeste erinevus. Mõelge pisut ning püüdge tajuda ja tunda. Vaadake nende nägu, kuulake hääletooni, jälgige kehahoiakut etc.

On olnud juttu niisugusest asjast nagu Emotsionaalne Intelligentsus. EQ. Vist oli nii. Ja mingi raamat on ka. Pole küll ise lugenud.
Kuidas on selle EQ-ga nende kahe rühma puhul? Pihl ikka naeratab vähemalt. Ja Laar naera(ta)b ehk liigagi palju. Savisaar on pisut teist tüüpi, natuke ironiseeriv, aga see on pigem stiili küsimus.

Aga esimene rühm. Kuidas neil selle EQ-ga on? Ega ei julge vist öelda, et kuidagi hästi oleks. Mitu emotsiooni neil kolmel kokku kuu aja jooksul esineb? Pakuks välja, et üks koma kolm. Keskmiselt.

On sihuke psühhoanalüütik nagu Alice Miller. Šveitsist. On kirjutanud igasugustest ajaloolistest figuuridest. Hitlerist ja Stalinist muuseas ka. Ja tuleb ikka välja, et neil kahel olid ikka üsna selged tundeelu häired. Millega see kõik lõppes, on juba üldiselt teada.

Ja nüüd juhivad meie riiki inimesed, kellel on samuti need. Ilmselged tundeelu häired. Panevad jäika, nagu Aavo Kokk ütleb.
Jah. Tõsised küsimused. Ja vastuseid ja lahendusi leida on kahtlemata keeruline. Aga mulle tundub siiski, et praegune kombinatsioon ei ole ehk mitte kõige parem. Pisut liiga riskantne, et mitte hullemini öelda.
Kuidas nende tegelaste elulood ka on? Mida sealt leida võib? Järsku keegi teab?

25. Janek - 3. mai 2007

Praeguses olukorras on keskpärased kivikujud kasulikud. Ansipi õnn ja õnnetus seisneb selles, et ta suudab rääkida tuumakatastroofi järel ka sama rahulikult nagu piirivalvurite uutest lipsudest.

26. analyytik - 3. mai 2007

1. mail Eestimaal
Maaleht, 03.05.2007
Viio Aitsam, Erika Klaats, Rein Raudvere, Merike Pitk, Kadri Pulk, Peeter Ernits
http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=8471

Vaadake pilti! Pisut väike on, aga siiski. Ja ehk on kellelgi ka paberleht olemas.
Sirje, vaata Sina näiteks. Sa peaksid nende asjadega ehk kõige paremini kursis olema. Vaata hoolega! Mis on nendel piltidel “teistmoodi”?
They did it!

27. Indrek - 3. mai 2007

Paetist ei tea ma mitte midagi. Aga Ansipil ja Aaviksool on midagi väga ühist. Nad on lõpetanud Tartu Ülikooli Füüsika-Keemiateaduskonna . Ansip on keemik ja Aaviksoo füüsik. Reaalteadlased on alati kehvad poliitikategijad olnud. Sest reaalteadlase jaoks on olemas üks tõde, mida otsitakse. Poliitikas tavaliselt üht tõde ei ole. Hea poliitiku tunnus on oma eesmärgi saavutamiseks vaimustavalt andekaid kokkuleppeid teha. Reaalteadlase haridus paneb aga inimesele soovi oma tõde kõikide vahenditega kuulutada, kasvõi üle laipade. Kui reaalteadlane oma _vähese poliitilise harituse_ taustal, kasutades oma formaalloogiliselt treenitud aju, jõuab mingi enda meelest absoluutse tõeni, siis ta seda tõde ka kuulutab ja ei kuula kedagi. sest TEMAL ON TÕE MONOPOL.
Aaviksoo ei kuulanud kedagi, olles Tartu Ülikooli rektor ja ta on viinud ülikooli kriisi.
Mina olen arvamusel, et ainult reaalteadlase taust on poliitikule sobimatu. Eriti kui ka kogu tema elukogemus on pärit akadeemilise sfääri juhtimisest.

28. priitp - 3. mai 2007

“Kui reaalteadlane oma _vähese poliitilise harituse_ taustal,…”

See vähene poliitiline haritus ei ole reaalteadlaste privileeg. Pigem on see omane kõigile Nõukogude Liidus koolihariduse saanud inimestele. Mõni on sellest defitsiidist üle saanud, mõne “vaimuinimese” ilmavaatelist rosoljet ei suuda aga siiani ära imestada.

29. sirje - 3. mai 2007

Maalehest.
Ma tean, kes on Mišin. Ta on mees, kes käib rahvusvahelistel ortodoksete kommunistide kogunemistel ja räägib, et tema on Eesti Kom Parteist. Üldjuhul kuuluvad sinna seltskonda sellised erakonnad, kes on nn. Venemaa sõbralikud või siis ka teisisõnu stalinistid. Seal seltskonnas on ka päris edukaid kommuniste ja üldjuhul on nende üheks tegevuse suunaks Euroopa Vasakpartei vastane tegevus. Teine tegevus on vist seotud Venemaa võimutsooni suurendamisega India ookeanini vms.
Pilt ise on seadusekuuleks – sirpi ja vasarat pole.

Aga ma kordan veel – tangot tantsitakse kahekesi.

30. anonymous - 3. mai 2007
31. analyytik - 3. mai 2007

to: Sirje
Oh küll!
Sa kirjutasid terve pika lõigu, aga õnneks jõudsid lõpuks siiski ka kõige olulisema asjani. Ehkki kogu juttu lugedes paistab, et seda pointi Sa siiski hästi ei tabanud, millele ma viitasin.

LIPUD! Just nimelt lipud! Kogu selle nn. “ebasobiva” sümboolika seaduseelnõu (blä-blä-blää) võib valitsus edaspidi peldikusse visata. Küsimus on juba lahendatud ning valitsusele ja teatud poliitilistele jõududele on koht perfektse võttega kätte näidatud.

32. analyytik - 3. mai 2007

Tunnen end vägistatuna
Olev Remsu, kirjanik
SLÕL, 03.05.2007
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227828

33. Oudekki - 3. mai 2007

Jätaks need sildistamised, et “reaalteadlased” ja “nõukogudeaegne haridus”. See on alusetu üldistamine ja diskrimineerimine :P

Muide huvitav, millised need asjalikud teadlased on – sotsiaalteadlased on kommud, humanitaarteadlased sinisilmsed ja reaal- ja loodusteadlased /füüsika ja keemia on ju loodusteadused/ ühe tõega jäigad….

34. analyytik - 3. mai 2007

27. Indrek – May 3, 2007

Selles kommentaaris nr. 27. on niisiis “ametlik” elulugu. Kool, töö jne. A mis enne oli. Millised olid ema ja isa suhted? Millal lõpetas ema imetamise? Kas isa oli väga autoritaarne ja nõudis sõnakuulekust? Kas perekonnas esines alkoholismi? Kitsarinnalist usklikkust? Vaimuhaigusi? Depressiooni? Kas ema oli tundekülm? Kas isa oli vägivaldne? Või oli isa järsku kogu aeg tööl? Või hoopis – kas perekond ja olud ja asjaolud olid nii, et kõik oli väga “korralik”?

See kõik ei ole lihtsalt mõistetav. Ma lugesin kunagi kusagilt ajalehest, et see Slobodan Milosevits. Millal ta sündinud oligi täpselt? Aga tema vanemad mõlemad olla sooritanud enesetapu. Üks umbes 1962 ja teine 1972. (Vabandust, ma küll lehest lugesin, aga need on kontrollimata andmed.) Ühesõnaga, vanemad sooritasid enesatapu siis kui ta oli vist midagi 20-30 aastane umbes. Karm värk. Ja pärast läks see mees mingite sõjakuritegude eest kohtu alla.

Hitleri isa oli ka jõhkard olnud. Ja väidetavalt juudi päritolu. Ja olla väikese Adolfiga halvasti käitunud. Ja mingi sugulane oli vaimuhaige. Pärast pidid kõik juudid ja vaimuhaiged selle eest oma eluga maksma. Ja vanemate haudadele tegi Adolf sõjaväe polügoni.

Staliniga sama rida umbes. Et vasak käsi oli kuidagi kärbunud või viga saanud. Mida see tähendab, kui on ebamäärase päritoluga vigastus vasakul küljel? Pidi olema nii, et kui vanem jõhkralt lööb. Parema käega üldjuhul. Siis vigastus jääb vasakule küljele. Ja kuna see on nö. piinlik juhtum, siis võib olla, et arsti poole ei taheta nagu pöörduda, ja siis vigastus jääb ravimata ja luu kasvab valesti kokku või umbes nii.

Selline lugu siis. Nii et kui inimene ei naerata, siis tuleks olla ettevaatlik. Mitte et kohe mingi jama oleks, aga igaks juhuks. Sellest siis ka see ülalmainitud näide. Aga Ansipil muide tundub empaatiavõime ikka täiesti puuduvat. Paneb niisiis jäika peamiselt. Umbes nii et teda ei huvita, mida teised tunnevad. Teate keda iseloomustab niisugune omadus? Psühhopaate. See ei ole jälle sõimusõna vaid termin. Ja ega mina ei tea. Psühhiaatrid räägivad. Ja psühhopaatidel pidid põhinema enamik õudusfilme. Selline värk siis.
Eks lugege Alice Millerit. Nii ta kirjutab umbes.

35. Indrek - 4. mai 2007

Oudekkil on loomulikult õigus, et seda haridusejuttu ei tohi diskrimineerivalt esitada. Ega ma nii mõtelnudki, ma lihtsalt tahtsin pöörata tähelepanu sellele, et sageli satuvad juhipositsioonile inimesed, kes pole pädevad seda tööd tegema. Nad on haritud teistsuguse tegevuse jaoks. Mitte et nad rumalad või pahad oleksid oma hariduse tõttu, vaid et nende haridus ei toeta neid nende tegevuses. Ja loomulikult ei tapa reaalteadused empaatiavõimet aga nad ei arenda seda ka kuidagi.
Aga sedasorti uurimistöö, millele analüütik praegu üles kutsub kommentaaris 24, on mulle vastumeelt. Ma võin küll automaatselt olla ettevaatlik mittenaeratava inimese suhtes, aga olla eelarvamustega inimese suhtes, kelle isa oli vägivaldne on küll jõle.jne

36. Mirri - 4. mai 2007

Oudekkil on õigus:” Muide huvitav, millised need asjalikud teadlased on – sotsiaalteadlased on kommud, humanitaarteadlased sinisilmsed ja reaal- ja loodusteadlased /füüsika ja keemia on ju loodusteadused/ ühe tõega jäigad….”
Ja tõsi on ka see, et paljude konkreetsete teadlaste juures paistavad need jooned silma. Aga mina meenutaks siin hoopis Agatha Christiet, kes on rohkem kui üks kord ütelnud, et _tark inimene küsib nõu spetsialistilt_” .
Seega _tark_ inimene, olgu tema haridus ükskõik milline, teab, et tal ei saa olla kõiketeadja. Poliitiku tarkus seisneb tema oskuses valida asjalikud nõuandjad ja kuulata neid. Mõistlik oleks, kui nõuandjad oleksid temast endast erineva taustaga. Ja alati tasub ära kuulata ka opositsiooni arvamus. Sest nemad teevad tasuta kriitilist analüüsi. Ja ära kuulamine ei tähenda kunagi kuuletumist vaid tööd oma poliitika kujundamisel.
Tarkust jäi nii Ansipil kui ka Aaviksool puudu. Miks küll, selle üle võib spekuleerida. Kindlasti oli selles kehvas meeskonnatöös palju põhjusi.

37. aarne veedla - 4. mai 2007

Tüse duumasaadik -kindral hoides pronksõdurit tagumikust kisendab kalmistul südantlõhestavalt vene ajakirjanikele : “Vaat siit on ta lõhkilõigatud, otse keskelt !!!”

http://krishtafovitsh.livejournal.com/132914.html?thread=2729266#t2729266

38. sirje - 4. mai 2007

Aarne, sinu viimane kommentaar selgitab väga täpselt seda tegevust, mida tihtipeale saab siin blogis (või ka minu omas) näha saab. Keegi kommetaator tuleb, kellele ei meeldi see idee, mis siin parasjagu kirjas on. Siis haarab ta kinni mingist asjast, mida ei saa eriti tõestada ja karjub kõva häälega, et näe valetate.

Nii nagu Aarne ei tule siia blogisse ideega, et meile tunnustust avaldada, ei tulnud ka Venemaa saadikud selle eesmärgiga Eestisse. Eesti poliitikud võivad neile kas või balletti tantsida, ikka nad on valelt või petmiselt sündmuskohal tabatud.

NSVL õpetas inimesi omadeks ja võõrasteks jagama ja “võõraid”, neid me peksta oskame, sest see kasvatab ühtsustunnet “omades.”

39. MB - 4. mai 2007

sirjel on õigus… aga sellel käitumisel on ka reaalne põhjus olemas: usaldamatus.

40. mari - 4. mai 2007

Sirje, loodan , et sa tead , et liputajad saavad orgasmi, kui neiud nende organit nähes kiljatavad. Minu ema õpetas mind neist rahulikult mööduma ja mitte neid tähele panema. Eks igatsugu provokaatorid oota ka kiljatusi. Pole mõtet neile orgasmi kinkida.

41. sirje - 4. mai 2007

Mul tekib tavaliselt liputajat nähes uudishimu, et kui suur tal on :)

42. analyytik - 4. mai 2007

Nüüd on see siis ikkagi juhtunud
Kalle Käsper, kirjanik
SLÕL, 03.05.2007
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=227827

43. analyytik - 4. mai 2007

Mõtestatud tegevuse algus
Krista Kodres
Sirp, Ilmunud: reede, 04 mai 2007
http://www.sirp.ee/index.php?option=content&task=view&id=5542&Itemid=2

44. analyytik - 4. mai 2007

Kuidas mitte muutuda nendesarnaseks
Valle-Sten Maiste
Sirp, Ilmunud: reede, 04 mai 2007
http://www.sirp.ee/index.php?option=content&task=view&id=5543&Itemid=2

45. analyytik - 4. mai 2007

Bildt arvosteli Viron patsassiirtoa
4.5.2007 14:51
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1363143

Bildt kritiseerib pronksmehe teisaldamist
http://www.DELFI.ee, 4. mai 2007 15:25
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=15811776

46. Jurgen - 4. mai 2007

Avaldan t´anu analyytiku sirje ja oudekki seisukohale, kahtlemata lipud! ónneks kysimus on juba lahendatud, valitsus ja teatud poliitiline jóud said perfektse vóttega koha k´atte. Suurim huvi teenib mind 8. mai puhul vahest valgustate, asjatundjad, m is hakkab toimuma? Kell 18 midagi?

47. analyytik - 4. mai 2007

Kodurahu foorumile kogunes mitusada inimest
04.05.2007 15:53, PM Online
http://www.postimees.ee/040507/esileht/siseuudised/tallinn/258771.php

Politoloog Anu Toots nägi juhtunus totalitarismi väljendust ning leidis, et poliitikud ja ametnikud on kriitika suhtes allergilised. Inimõiguste Infokeskuse esindaja Aleksei Semjonov tundis muret miitingute ja avalike koosolekute keelu pärast, mis läheb vastuollu kodanike põhiõigustega.

Foorumi teisel sessioonil esinenud sotsioloog Iiris Pettai leidis, et oleme saanud tõsise õppetunni. Oleme rahvusküsimuste suhtes elanud illusoorses maailmas, tajumata, et vene kogukond pole nõus kõige sellega, mida neile peale surutakse.
Pettai tunnistas, et kaudselt on venekeelse elanikkonna diskrimineerimine olemas, kahjuks on vene kogukonna nõrk külg see, et läbirääkimised usaldatakse äärmuslikele liidritele. Üha enam tuleb minna läbirääkimiste ja kompromisside teed.

Kultuuriteadlane Linnar Priimägi leidis, et valitsus alustas kodusõda, küsimus on selles, kas see kogub jõudu või raugeb. Kodusõja lõpetamiseks tuleb võidelda fanatismi ilmingutega ning sõda tuleb lõplikult võita aastaks 2011, muidu ei vääri Tallinn Euroopa Kultuuripealinna nime.

Kodurahu foorum koguneb taas mai teisel poolel
04.05.2007 18:21
http://www.postimees.ee/040507/esileht/siseuudised/tallinn/258837.php

Kodurahu Foorumil võeti vastu ka ühispöördumine:

Nädalataguste sündmusteni viis pikk, jõupositsioonilt peetud monoloog. Me mõistame hukka nii lugupidamatu poliitilise jõudemonstratsiooni Teise maailmasõja mälestusmärgi teisaldamisel Tõnismäelt kui ka kaks ööd kestnud vandalismi. Iga klaasikild neil rahututel öödel oli kild meie kõikide südames.

Meie, Kodurahu Foorumist osavõtjad, soovime üles ehitada uue dialoogi. Me seisame selle eest, et meil kõigil oleks õigus oma mõtetele ja tunnetele. Ühistöö aluseks ei saa olla erinevate arvamuste naeruvääristamine, rääkimata lõhede süvendamisest rahvuste vahel.
Meie Eesti riigi kohus on kaitsta kõigi inimeste õigusi ja vabadusi!

48. analyytik - 4. mai 2007

Jelena Melnikova-Grigorjeva ja Anna Oršanskaja: Venelased ja Eesti
EPL, 05. mai 2007
http://www.epl.ee/arvamus/384666

49. araterl - 4. mai 2007

Liiga hea et endale hoida.

50. analyytik - 4. mai 2007

49. araterl – May 4, 2007

Päris lahe. Mul põlesid kõlarid ära. Ausalt. Nii et teksti ei kuulnud. Aga õnneks olid subtiitrid. Muuseas, kutt “viskas kaare” viimastel sekunditel, kui tähele panete. Nii et päris “originaalne”, nagu öeldakse.

51. Jurgen - 5. mai 2007

8. mai liikumisele tuleb ylimeeldiv toetus Slovakkia otsusest móista hukka eesti valitsuse otsus monumendi teisaldimisest. Bulgaaria vóimud ka kinnitati, et Plovdivis asuv 17-meetrilise Aljośa jääb omale kohale igaveseks!

52. araterl - 5. mai 2007

Alles praegu tuli meelde, et küsida, Oudekki, et kui palju Sa selle videos oleva onu nihon-go-st aru said?

53. jake - 5. mai 2007

Jurgen, valetad. See on lihtsalt ühe Slovaki rahvasaadiku isiklik arvamus.
http://en.rian.ru/world/20070503/64859380.html

54. juhuslik - 5. mai 2007

Lugege
http://siesta-ekspress.blogspot.com/
See on ühe mittepoliitikust itaallase arvamus meie olukorrast.
Ja nii arvavad Euroopas väga paljud, sest kellel on siis aega mingeid süvauuringuid teha. Otsus tehakse ikka oma kogemuse baasil ja seda oleksid meie kallid poliitikud võinud ette näha. Maine tähendab ka midagi.

55. analyytik - 5. mai 2007

Kättemaksu magus, ohtlik ja viljatu tee
Posted by Tom on May 5th, 2007
http://tomp.wordpress.com

56. analyytik - 5. mai 2007

Economist: Eesti väärib eksimisest hoolimata sõprade toetust
05. mai 2007 kl 13:19
http://www.epl.ee/uudised/384725

57. analyytik - 5. mai 2007

President Ilves ja linnapea Savisaar otsisid kodurahu eri seltskondades
EPL, 05. mai 2007, Autor: Holger Roonemaa
http://www.epl.ee/artikkel/384668

“Natuke hiljem lausus politoloog Anu Toots, et Eestis levib totalitaarne mõtteviis. “Seda legitimeeritakse väga kõrgel tasemel. Mitte midagi kriitilist ei tohi enam valitsuse kohta öelda. Kes ütleb, see on kohe rahva vaenlane.””

Kui ikka üks ühiskonnauurija teise järel hoiatab totalitarismi leviku eest, siis kas ei tuleks seda hoiatust hakata ükskord juba tõsiselt võtma? 12 professorit ka hoiatasid. Seda ignoreeriti ja mis on tulemus? See ei ole mingi niisama jutt, ehkki tundub, et paljud inimesed ei saa üldse aru, et sellise mõtteviisi levik kuidagi ohtlik või probleeme tekitav oleks.

Pealegi: totalitarism, fašism, natsism – mis neil nüüd õigupoolest nii väga vahet on, peamiselt sõnavaliku küsimus. Ja ega ükski potentsiaalselt tekkida võiv totalitaarne režiizm ei mahu ju niikuinii täpselt mingite olemasolevate definitsioonide raamidesse. See saab alati olema uus nähtus – kas siis tüüpiline või vähem tüüpiline, kas rohkem või vähem mõne ajaloolise analoogiga kokku sobiv.

58. analyytik - 5. mai 2007

Üks lugu, mis jõudis ilmuda vahetult enne sündmuste algust:

Raul Kalev: Kättemaks Eesti moodi? (173)
26.04.2007 16:57
http://www.postimees.ee/260407/esileht/arvamus/257397.php

59. Emigrant - 5. mai 2007

to juhuslik: “Maine tähendab ka midagi.”
Enam ei tundu, et tàhendab. Pealegi jààvad Eesti enda lollused jàrgnenud rahvusvahelise propa-sòja varju. Minu postituse mòte seisnes selles, et kui vaadata asja distantsilt, s.t. kohalikke olusid tàpselt teadmata, siis saab vàga hàsti aru, mis toimub, kui làhedalt vaadata, siis saab aru miks keegi midagi teeb.

Mees kellest juttu oli ei kasutanud oma kogemusi elust, sest kui Milaanos hiinlased pàrast jàrjepidevat ahistamist tànavale tulid ja hiina lippe lehvitasid ning ajalehed ajasid sarnast mòla nagu praegu eestis, siis ta vaevalt mòistis,miks ja kuidas. Loogilist mòtlemist/elementaarset intelligentsi ilma kohaliku sentimentaalse hysteeriata kasutades mòistis ta aga vàga hàsti, et kasuks Eesti valitsuse kàitumine kuidagi ei tule ja pole ka imestada, et inimesed lòhuvad tànavatel.

60. ants - 5. mai 2007

Hakkasin täna sirvima neid blogisid, mis mulle alati on meeldinud ning sattusin Triinu omale 2. maist (karratumma.blogg.com) pealkirjaga “Impeerium ja siil”. Parimat ning selgemat seisukohavõttu ‘Tallinna rahutuste* kohta ma vist mitte kusagil pole näinud. Palju tänu Sulle, Triin

61. sirje - 5. mai 2007

Ants, kas sul oma blogi ka on? See viimane tänuavaldus siin on juba pisut kummaline. Triin elab lõuna-eestis ja arvab, et Tallinnas märatsesid venelased. Kuigi on ju teada, et poodide röövimistega tegelesid ka eestlased.

Kummaline ongi see, et paljud, kes ise midagi ei näinud ja asja ainult läbi teleka nägid, võtavad seisukoha, mis vastab sellele, mida telekas ette räägib. Samas kui sotsiaalteadlane, kes teab ka millest räägib, oma arvamuse välja ütleb ja see arvamus ei meeldi inimesele, kel vastavat haridust pole ja kui sotsiaalteadlase arvamus valitsuse poolt ette dikteerituga kokku ei lähe, siis need, kes muhvigi ei jaga, arvavad, et sotsiaalteadlane peaks töölt lahti lastama, siis on see maailm täiega pea peale pööratud.

62. ants - 5. mai 2007

Sirje – Sul oma seisukoht, mul oma !!!

63. marge - 5. mai 2007

Ants; ma arvan ka, et siin pole koht Triinule tänu avaldamiseks. Tänu peaks ju Triinuni jõudma, seega tee seda Triinu blogis. Tõenäoselt on sellel Triinul blogis ka kommenteerimise võimalus.

64. Rudolf - 5. mai 2007

Miks arvate, et sotsiaalteadlane teab alati millest räägib? Sotsiaalteadlased paistavad (nagu ka semiootikud) silma eeskätt sellega, et kipuvad teispoole oma komptenetsuse läve. Sagedamini kui enamus teiste elualade esindajaid. Väga mugav on kabinetis kritiseerida ja hinnanguid anda ja esseistikat toota paberil või blogosfääris. Kui ei pea millegi eest vastutama ega ühtegi probleemi praktiliselt lahendama. Minu soovitus: Minge arendage dialoogi nendega, kes Eesti riigist midagi kuulda ei taha. Pakkuge välja lahendusi, mida teised pole pakkunud ja lõpetage irisemine.
Tallinnas märatsesid tõepoolest venelased. Seda jama pole mõtet mulle ajada. Tootsi käest aga küsige, kuidas tal dialoogi arendamine Salmes õnnestus ja kuidas tema arvates üritus välja kukkus?

65. sirje - 5. mai 2007

Rudolf, kas sinu tõde on viimane, või saab siin veel väidelda?

66. Vanavõitu - 5. mai 2007

Sirje
Kui Sa oled rahvas pettunud saadaks vast rahva laiali ja valiks uue?
Rahvas tahab ennast kaitsta – järelikult fašistid .

Tallinna tänavatel klopiti mõningatest kodanikest välja suurvene šovinismi, just sedasama mille eest Lenin omal ajal hoiatas. Sellel nähtusel oli isegi oma nimi – mustsadalased.
Seega on tegu rahvusvahelise imperialismiga, 8mai muidugi ju võitleb sellega?

Lõunaosariiklasena võin kinnitata, et midagi ei muutunud. Meie venelased, ukrainlased, juudid, jne. on elu ja tervise juures ja ei tundu küll rohkem põdevat kui eestlased.
Mingeid jälgi muidugi on. Tartu Maxima kassatibi hääldab lausa koolilapseliku korralikkusega rahanumbreid. Mina kah püüan taset hoida – palun, tänan käib ette ja taga.
Mingil hetkel vaatame üksteisele otsa – ja muigame mõlemad.

Nutt ja hala lõhest eestlaste ja venelaste vahel on paljus jama. Loomulikult on erinevusi – eri rahvused ju aga, et nüüd mingi suur lõhe tekkis on jabur. Või kui siis Tallinna eestlaste ja venelaste vahel – see ei ole veel eesti.

Mida on pahad eesti fašistid teinud Tallinnas teiste rahvusgruppidega? Aserid, tatarlased, grusiinid, lätlased, leedulased, rootslased, soomlased, jne. – nende häält pole üldse kuulda?
Nad nagu ei kippunud andma venelastele internatsionaalset abi võitluses fašistliku vabariigi vastu.

Aga ma kah lõuna eestist seega ilmselt ei jaga matsu. Aga ma saadan oma postituse läbi Milaano serveri, sealt tuleb jumalikku tõde.

67. analyytik - 5. mai 2007

Economist: Eesti väärib eksimisest hoolimata sõprade toetust
EPL, 05. mai 2007 kl 13:19
http://www.epl.ee/uudised/384725

http://www.edwardlucas.blogspot.com/

68. analyytik - 5. mai 2007

Fascist America, in 10 easy steps
http://www.guardian.co.uk/usa/story/0,,2064157,00.html

69. analyytik - 6. mai 2007

70. marge - 6. mai 2007

Kulla Vanavõitu, sina pole siiski eestlaste hääletoru. Mina ka olen ja mina leian, et eestlased ei vaja mingit sedasorti kaitset nagu see tsirkus kuju teisaldamisega. Ka mina olen Lõuna -Eestsi ja praktiliselt kõik minu töökaaslased leiavad, et seda vastuseisu ei oleks tohtinud eskaleerida.
Loomulikult naeratame venelastega praegu püüdlikult, sest enamusel meist on juhtunu pärast piinlik.
Eile Rimis kuulsin pealt, kui üks eestlane ilmselt oma tuttava venelase käest vabandust palus ja ütles, et ega poliitikud ju ei tea, mida nad teevad.
Nii, et arvamusi on seinast seina ja igas on oma tõde olema. Ma ei usu, et see viimane poliitiline akt meie valitsuse poolt Eesti rahva kestmisele juurde annab. Ebastabiilses riigis ei taheta ju elada.

71. am - 6. mai 2007

Huvitav on kui erinevas keskkonnas inimesed liiguvad. Minagi olen Lõunast ja valdav enamus minu töökaaslasi (1 teadusasutus) leiab, et valitsus käitus normaalselt. Miks keegi peaks venelaste ees vabandama. Et pätte korrale kutsuti? Armastatud pronkssõdur (osadele langenute mälestussammas, osadele vallutatud ala tähis), on kenasti kalmistul püsti. Huvitav oleks ka teada, kui palju on siinsete venelaste hulgas ikkagi neid kelle arvates Eesti Vabariik on mingi ajutine arusaaamatu nähtus vene kubermangu koha peal. Nende viimatega mul pole mingit ideed dialoogiks.

72. Vanavõitu - 6. mai 2007

marge
Esindan ainult enda seisukohta.
Kahtlemata olen mina rahu poolt aga ilmselt oleks varem hiljem ikka mäsuks läinud. Tundub küll et 9.maiks oli mingeid üllatusi planeeritud.

Aga õhk sai puhtamaks. Ja vaata, nüüd on tekkinud meil palju toredaid kodanikke ja vast saab tulevikus rahulikult asju aetud.

73. mirri - 6. mai 2007

Minu arvates on vabandamine mõtekas ainult siis , kui vabandaja TAHAB seda teha. Ja ma pole kunagi aru saanud sellest, kui keegi NÕUAB vabandamist. Sa võid kellelegi soovitada vabandamist, kui on arvata, et inimene tahaks seda teha, aga pole selle peale tulnud. Aga nõuda…See pole ju enam vabandamine.
Ja kui keegi on üliempaatiline ja on nõus igale teisele inimesele tekitatud ebamugavuse peale vabandama, siis on see alati kena. Mulle õpetati küll lapsena, et alati tuleb vabandada, kui keegi sulle otsa jookseb või müksab. Sest sina oled tema jaoks vales kohas.
Muuseas, Poolas töötas see vabandamine väga hästi. Sest ka poolakad on temperamentsed ja kui ma siis hoopis vabandasin ette ja taha asjade eest, mille eest nad teist sõimama hakkasid, siis suhtusid nemad minusse ülilugupidavalt.
Hiljem ütles mulle mu poolakast sõber, et poolakad mäletavad veel, kuidas käitub aadel ja mina käituvat alati aadellikult. HM.

74. sirje - 6. mai 2007

Vanavõitu, ma ei saa aru, mida Sa selle minule adresseeritud kommiga öelda tahtsid. Rahva laiali saatmine toimub meil juba mitu aastat. Keegi pole viitsinud isegi üle lugeda, palju meil neid siit jalga on lasknud. Suhtkoht kindel, et viimasel nädalal toimunud vägivallaüritused panevad veel paljusid mõtlema, et äkki oleks kuskil mujal turvalisem elada ja võibolla ka soojem või midagi. Vaevalt et keegi seda eriti kõva häälega deklareerib, selliseid naljanurre nagu Madisson, kes lasi oma majaotsingud Kreekas filmiks vormistada, meil eriti palju ei ole.

Aga selle rahva laiali saatmisega selguvad jällegi tõsiasjad, et kõik inimesed ei saa ära minna. Kui juba praegu eesti rikkurid ei kasuta ei Eesti arstiabi, ega osta siit peale piima-leiva suurt midagi, siis samamoodi on ka ära minemisega. Kõigil ei ole raha ega ettevõtlikust, et jalga lasta.

Loomulikult kõik ka ei taha ära minna ja minu arvates on nende kohustus, kes siin elada tahavad, võtta sõna kui neile tundub, et Valitsejad valitsevad enda tarbeks, mitte rahvale mõeldes. Ja eesti rahvas siin riigis ei ole kõik etnilised eestlased. Kui me ei austa 1/3 oma rahvast ja arvame, et nemad on vähemväärtuslikud, ei saa meie riigist never asja.

See, et meil pole valitsuses ühtegi venelast, on ilmne ahistamine. Ning jutt, et venelased ei saanud ju valimistel piisaval arvul hääli, väljendab vaid seda, et meie valimissüsteem on ebademokraatlik.

75. hei - 6. mai 2007

Eile vestlesin pikalt ühe eestlasega, kes lahkus Eestist 1992. Ta elab New-Yorgis ja armastab oma Eestit, ent tagasi siia ei tule kunagi. Lihtsalt elukäik on niisugune.
Tema avaldas suurt imestust selle üle, et me oma venelasi tõrjume. Ta väitis, et NYs on alati meeldiv venelast kohata, sest “tegelikult oleme nendega ju väga sarnased”. Jutuks tulid lapsepõlve multikad ja toidusedel. Ta ütles, et kui tuleb igatsus Eesti toidu järele, läheb ta venelaste poodi ja ostab sealt igasugust vanast ajast tuttavat träni nagu hapukapsas, kurk, suitsuliha ja muud seesugust.
Selles NY multikultuurses maailmas on ju venelased ja eestlased väga lähedased. Mu vestluskaaslane ütles, et kuna Eestis on töökätest puudus, siis hakkab seda tulema kasvõi Türgist. Ja iga tulija ootab, et tema kultuuri arvestataks. Ilmselt on venelaste arvestamine märgatavalt lihtsam kui ntx tõsimeelsete islamiusuliste arvestamine. Aga arvestada nendega, kes siin elavad ju tuleb. Mida rohkem meil elavaid inimesi lahkub, seda rohkem peame uusi võõraid vastu võtma, et meie majandus toimiks.

76. Jurgen - 6. mai 2007

A miks venelased ei saanud piisaval arvul h´a´ali? Sirje, saad muuta valimiste systeem? See on spetsiaalne uurimise teema!

77. am - 6. mai 2007

Oota Sirje , valimissüsteemi demokraatlikust näitab see kui hästi venelaste (või venekeelsete muulaste) proportsioon kodanike hulgas korreleerub nende osakaaluga riigikogus?! Siin ei oske küll enam midagi muud öelda, et tule taevas appi…

Aga tõsiselt, Eesti omariikluse mõte on minu jaoks põhiseaduses kirjas, üsna alguse otsas. Kes seda ei tunnusta, nendega ühist keelt mul olla ei saa. Olgu ta mis rahvusest tahes.
Eks ajalugu näitab, võibolla on Sirjel õigus ja eestlust ja eesti keelt tähtsaimaks pidavast riigist ei saa asja. Kahju oleks, aga teistsuguse riigiga pole jälle mul mingit erilist sidet, ega tahtmist selle heaks midagi teha.

78. luize - 7. mai 2007

Sirje, kas Tiit Madisson kasutab ajutiselt varjunime Liim? Sest just Madisson oli see, kes Kreekas maja ostis. Või õigemini tahtis seda teha.
Selline väike parandus. Aga mis puutub venelaste arvu valitsuses, siis otsene paralleel valimissüsteemi kohta on vähe vägivaldne. Kandideerimine ei ole ju keelatud ja vist on igas parteis mitteeestlastest esindajaid. Kusagil varem väitsid sa, et meedia on ebaõiglane, kuna kõik parteid ei saanud võrdselt sõna. Sa ajad kaks asja sujuvalt segi, reklaami ja nö väitlusvõimaluse. Mitte ükski piimamüüja ei anna sulle tasuta piima, sest sa tahad parlamenti saada. Ja kristlikel demokraatidel pold sest reklaamist ka tuhkagi kasu. Aga rohelised?

See viimane läheb teemast küll kõrvale, vabandust.

79. mirri - 7. mai 2007

am ütleb:”Eks ajalugu näitab, võibolla on Sirjel õigus ja eestlust ja eesti keelt tähtsaimaks pidavast riigist ei saa asja. Kahju oleks, aga teistsuguse riigiga pole jälle mul mingit erilist sidet, ega tahtmist selle heaks midagi teha.”
Aga ma usun, et ta seda ei mõtle. Kui ta oleks ütelnud : “tähtsaks”, mitte “tähtsaimaks” oleksin ma temaga 100% ühel meelel.
Sest tähtsaima puhul võiks ju tõesti need teisitimõtlejad…ahju ajada.

Minu arvates on ikka kõige tähtsam _inimõiguste austamine_, demokraatia printsiipidest kinnipidamine ja kõigi kodanike heaolu eest seismine. Sest riik on ikka kodanike tarvis, mitte kodanikud selleks, et mingit _SUURT IDEED_ kanda. Olgu selleks ideeks siis valitud rahvus, kommunism, islami võit või hästi tõuaretatud üliinimene.

80. luize - 7. mai 2007

Siin on eelnevalt kõvasti artiklitele viidatud, vahelduseks ja asja tasakaalustamiseks ka selline viide:
http://www.postimees.ee/070507/esileht/arvamus/259102.php

81. sirje - 7. mai 2007

Luize, minu näpukas oli näpukas. sinu tähelepanujuhtimine oli aga meelega irooniline, kas pole?

Eks ta tõsi ole, et Eestis ei ole mõtet rääkida vaenust eestlaste ja venelaste vahel, kui mulle, kes ma olen eestlane, on hädasti vaja näpuka eest torgata, mitte sõbralikult tähelepanu juhtida.

Luize, valgeid tulpisid sulle ja passi peale, et teinekord tühjast tüli ei tõstaks.

Ma näiteks pean küll eesti keelt tähtsaks. Seepärast ma ei saagi aru, miks on meil täiesti normaalne, kui eesti keele üle saavutab ülemvõimu inglise keel, mis Tallinna tänavapildis on kohati rohkem esindatud kui eesti keel. Meenub jutt, kuidas praegune kaitseminister rektorina tahtis ülikoolis doktoriõppes eesti keele ära kaotada ja inglise keelele üle minna…

Aga mis asi on eestlus, vot sellest ma ei saa aru. Mul on näiteks kapis triibuline seelik Kas ma kannan eestlust, kui ma rahvariietes õues käin? Või peaksin ma sööma ainult mulgikapsaid ja kama? Mis asi on eestlus? Kuidas seda ise teha saab?

82. luize - 7. mai 2007

Sirje, minu tähelepanujuhtimine ei pidanud üldse irooniline olema. Kahju et sa sellest nii aru said. Sinu vastus mu tähelepanujuhtimisele on aga lihtsalt abstraktne mögin.

Eestlus triibuseeliku kandmises väljendub küll. Võibolla ka kapsasöömises, aga kui seda esimest teen ma rõõmuga, siis kapsast ma tervislikel põhjustel ei söö. Ei maitse ka muide, nagu verivorstki.

Ükskord sõbraga Tallinna vanalinnas hakkasime kõrva teritama, et kui palju erinevaid keeli kuuleb. Ma ei mäleta enam, mis numbri kokku arvasime (või kui palju seal üldse eristada oskasime), aga lõpuks leppisime kokku, et enamasti kõlas saksa keel. Arvestades, kui palju vanalinnas turiste kõnnib, oleks ka veider oodata, et need kõik eesti keeles räägiksid.

83. sirje - 7. mai 2007

Luise, nõus, see ei olnud irooniline.

84. analyytik - 7. mai 2007

81. sirje – May 7, 2007
“Aga mis asi on eestlus, vot sellest ma ei saa aru.”

Tõesti, tõesti. Eks see küsimus on siin kommentaariumides enne ka üles kerkinud, aga suured eestluse eestvõitlejad pole millegipärast soovinud (suutnud?) selle kohta midagi märkimisväärset öelda.

85. Jurgen - 7. mai 2007

Sirje ja analyytik tóstavad teravusega yles suure probleemi. N´aiteks Mina eestlane aga kas ma olen eestlus. Kauge sellest!

86. pronkssoda - 8. mai 2007

Ärge igaks juhuks laiade rahvamasside käest küsima minge, rahvuslased oskavad kindlasti vastata misasi see eestlus on, kusjuures antud definitsioon kasutab tõenäoliselt sõna “judeo-bolševism” jms. :X

87. Jake - 8. mai 2007

Pronkssoda, muide, mis puutub judeobolshevismi, siis Jüri Lina “Skorpioni märgi all” on üsna põhjalik, väga paljude faktiviidetega teos. Ei teeks üldse paha, kui peale Zinni ja Chomsky paranoiade ka Lina omasid lugeda.

88. water temperature atlantis - 7. august 2007

honduran money [url=http://www.evolavia.cn/duran.html]honduran money[/url] http://www.evolavia.cn/duran.html composet propelers [url=http://www.chen-elkabetz.cn/prop.html]composet propelers[/url] http://www.chen-elkabetz.cn/prop.html http://www.timesheet.titan.com [url=http://www.chen-elkabetz.cn/sheet.html]www.timesheet.titan.com[/url] http://www.chen-elkabetz.cn/sheet.html crazymoneygamees.com [url=http://www.fsves.cn/crazy.html]crazymoneygamees.com[/url] http://www.fsves.cn/crazy.html ps2 cheats silent hill 4 the room [url=http://www.bestcolondetox.cn/cheats.html]ps2 cheats silent hill 4 the room[/url] http://www.bestcolondetox.cn/cheats.html corn and black beans [url=http://www.arrowfinder.cn/beans.html]corn and black beans[/url] http://www.arrowfinder.cn/beans.html siros restaurant saratoga springs [url=http://www.hy-socks.cn/rings.html]siros restaurant saratoga springs[/url] http://www.hy-socks.cn/rings.html london time zones [url=http://www.tvcurling.cn/london.html]london time zones[/url] http://www.tvcurling.cn/london.html scoring little league baseball [url=http://www.iwturkey.cn/base.html]scoring little league baseball[/url] http://www.iwturkey.cn/base.html bob baker designer [url=http://www.logicaldragon.cn/baker.html]bob baker designer[/url] http://www.logicaldragon.cn/baker.html dewalt drill [url=http://www.fealaztecs.cn/drill.html]dewalt drill[/url] http://www.fealaztecs.cn/drill.html cocker spanial habitat [url=http://www.bestcolondetox.cn/cocker.html]cocker spanial habitat[/url] http://www.bestcolondetox.cn/cocker.html link-a-lock charms [url=http://www.mjwurst.cn/charm.html]link-a-lock charms[/url] http://www.mjwurst.cn/charm.html wordreference.com [url=http://www.logicaldragon.cn/reference.html]wordreference.com[/url] http://www.logicaldragon.cn/reference.html outside led signs [url=http://www.hy-socks.cn/outside.html]outside led signs[/url] http://www.hy-socks.cn/outside.html doge durango repair [url=http://www.air-frenchband.cn/duran.html]doge durango repair[/url] http://www.air-frenchband.cn/duran.html false results in pregnancey test [url=http://www.westbankweather.cn/false.html]false results in pregnancey test[/url] http://www.westbankweather.cn/false.html penworth.com [url=http://www.iwturkey.cn/worth.html]penworth.com[/url] http://www.iwturkey.cn/worth.html lost favorite places when updating [url=http://www.tvcurling.cn/when.html]lost favorite places when updating[/url] http://www.tvcurling.cn/when.html michael jordans baseball number [url=http://www.mjwurst.cn/jordan.html]michael jordans baseball number[/url] http://www.mjwurst.cn/jordan.html VdSZJqCDhyWRrfAKle4g


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: