jump to navigation

Autasustamine ja asjad 22. mai 2007

Posted by Manjana in tegemistest.
trackback

Costello ja Oudekki kruusidega

Teisipäeva õhtul said Kadunud kontinendis kokku mina, Andreas, Oudekki, Priit, Peep ja Martin. Menüü varieerus õlust piima ja praadideni. Sarnaselt lai oli ka teemade valik, millest me kahe tunni jooksul rääkida jõudsime. Alguses oli pidulik osa, kuna meie ajaveeb saavutas ajaveebide võistlusel poliitblogide kategoorias esikoha ja auhinnad vajasid jagamist. Kolm enim postitanud liiget oleme mina, Oudekki Sirje pusagaja Costello. Oudekki ütles, et pusa värv pole tema värv ja seepärast sain selle mina, Oudekki ja Costello said kruusid.

Asjalikest asjadest oli juttu meie sõduritest välismaal ja nende kangelastegudest. Rääkisime kuulsatest kirjanikest ja kirjandusõpetajatest, transporditöötajate raskest elust. Poliitikutest oli juttu vaid pisut ja seda tasakaalustatult nii heast kui halvast küljest. Me isegi helistasime ühele, et Riigikogu siseelust täpsemat teavet saada. Nii see aeg läbi saigi ja plaanid peetud.

Ilmselt on võimalik meid sel aastal nii tänavatel lippudega liikumas näha, kui ka kirjutamas ja kaebamas, kus elu kaeblemist vajab. Ajaveebile teeme ka uue kujunduse, ilmselt saavad siin olema linnud, aga päris kindel pole, kas pildid läbivad hea maitse komisjoni või ei.

Kommentaarid

1. mr.Costello - 23. mai 2007

Kustutasin mittteasjakohased kommentaarid. Teemat saab jätkata siin.
Kõik kustutatud kommentaarid on meilitud Sirjele.

2. Janek - 23. mai 2007

Oudekki, see temaatika sobib siia väga hästi. Räägime Sirje rohelisest pusast ve?

Näib, et jälle proovivad kamaiidid vastamisest kõrvale põigelda. Tendentslik.

1. 8. mai liikumine tähistab nö “võitu fashismi üle”
2. Fashismi ei ole senimaani veel võidetud. Samahästi võime rääkida võidust alkoholismi üle.
3. Võit fashismi üle on oluline eelkõige Lääne-Euroopa kontekstis, sest Ida-Euroopa jaoks tähendas see pikka okupatsiooniaega
4. Vene Föderatsioonis vohav fashism ei häiri neid

Ehk välismaal toimuva olulisus on jällegi selektiivne. Lääne pool on oluline, aga Ida ei huvita. Aiaiai!

3. mr.Costello - 23. mai 2007

Janek, kas tõesti peab iga artikli juures sama plaati ketrama?

1. Võit fašistliku Saksamaa üle on ajaooline fakt.
2. See, et meid Venemaal toimuv ei häiri, on lausvale. Oleme mitmeid kordi selgitanud, et kuna oleme Eesti kodanikud, siis tegeleme eelkõige Eesti asjadega. Sellest hoolimata on siin ajaveebis ilmunud kaks Venemaad puudutavat artiklit: Venemaa ja N-Liidu teemal,
Ksenofoobiast Venemaal.
3. Samas on Lääne pool toimuv meile loomulikult olulisem, kui ida pool toimuv, sest lisaks sellele, et oleme Eesti kodanikud, oleme me ka Euroopa Liidu, mitte aga SRÜ kodanikud.

4. ants - 23. mai 2007

Costello! Kas kõik kommid, mis kritseerivad Sirje eilset intervjuud TV3-le kustutatakse põhjusel et nad kalduvad antud teemast kõrvale?

Costello vastab: Jah. Sirje eilne intervjuu polnud kuidagi seotud Kaheksanda Mai Liikumisega. Sirje esindas seal Eesti Vasakparteid. Ülalpool on välja pakutud link, kus sellel teemal arutlemist jätkata saab. Lisan ka lingi Eesti Vasakpartei koduleheküljele: http://www.esdtp.ee/

5. sirje - 23. mai 2007

Minu blogis on sellekohane sissekanne, kus on minu arvamus asjast ja seda pole keegi kommenteerinud, ju siis teema käsitlus pole huvitav. Tegelikult peaks selle probleemiga tegelema hoopis roheline erakond. Siin nende link: http://roheline.erakond.ee

6. Janek - 23. mai 2007

Siit võime järeldada, et oluline on millise organisatsiooni nimel Sirje või keegi teine midagi ütleb. Põhimõtteliselt võib Sirje siis olla samaegselt nii homofoobikute kui ka homofiilide organisatsioonis ja ajada ristivastupidist juttu. Probleemi pole.
EU Roheline erakond on täiesti erinev sellest Rohelisest erakonnast, mis meil Eestis on. Kriitika veeretamine ERE kaela on paras demagoogia.

Sirje selgitab veel 1 kord: Kallis Janek, see uudis rääkis roheliste fraktsioonist europarlamendis. Kuna tv3 jagab europarlamendi fraktsioonidest sama palju kui sina, siis küsis ta millegipärast minult, kes ma üldse asjasse ei puutunud. Kust mina pidin teadma, et nemad ei tea. Ning roheliste fraktsioonis on ida-euroopast AINULT väga parempoolsed erakonnad.

Costello lisab: Infopartisan on teinud sel teemal korraliku ülevaate – kes millises fraktsioonis on ning kes keda esindab: http://infopartisan.blogspot.com/2007/05/kes-on-kes-euroopa-parlamendis.html

7. Oudekki - 23. mai 2007

Mina lisaks veel selle, et Venemaal toimuvate fašistlike, natsionalistlike ja muidu ebademokraatlike ilmingutega on kõige mõistuspärasem tegeleda koostöös Euroopa Liiduga. Seega me võiksime eelkõige oma lepingupartneritega olulistes väärtustes ja tulevikustrateegiates kokkuleppele jõuda.

8. MM - 23. mai 2007

Costello: Mitteasjakohane kommentaar kustutatud. Küsimusi Sirjele kui Vasakpartei esimehele saab esitada ülaltoodud lingil või Vasakpartei meiliaadressil, mille leiate Vasakpartei koduleheküljelt.

9. ants - 23. mai 2007

Kas siin blogis oleks ehk võimalik teada saada kamaiidide, või mõne nende esindaja (Costello?) arvamust Sirje eilses intervjuus esitatud seisukoha suhtes, et Eurparlament ei peaks Eestit toetama? Ega teie arvamus ometi ju saladus ei ole!? Saate vist isegi aru, et vastusest kõrvalepõiklemine väitega, et küsimus pole teemakohane ei ole põhjendatud. Palun ka märku anda, kui te selle kommi kustutate!

Sirje. KAS minu arvamus ka loeb? MINA EI OLE ÖELNUD; et EuroParlament EI PEAKS TOETAMA EESTIT. Seda ütles ajakirjanik ja sellise uudise kirjutas delfi tsiteerides tv3 ajakirjanikku. Mitu korda ma seda kordama pean? Ma olen EESTLANE, jõuab juba mõnele kohale vä?

10. ants - 23. mai 2007

Costello: Mitteasjakohane kommentaar kustutatud. Ühtlasi oli see ka viimane hoiatus kommentaator Antsule asjasse mittepuutumatute kommentaaride teemal.

11. Indrek - 23. mai 2007

Janek, sa peaksid ju teadma, et 8.mai liikumine _pole partei_ .

Osalemine selles ei võta inimeselt ära õigust rääkida oma partei liikmena, ükskõik missuguses parteis see inimene ka ei juhtuks olema (sotsiaaldemokraat, vasakpoolne, IRL, reformikas või roheline, kristlik demokraat vms). Ja kui keegi neist peaks olema Paljulastelisete Perede Liidu liige, ei keelaks keegi tal oma liidu nimel tegutseda. Nii lihtne see ongi. Loodan, et suudad selle elementaarsuse meeles pidada.

12. araterl - 24. mai 2007

Tundub, et kamaiidid on asunud ka muul viisil sigatsema ehk siis valesüüdistuste alusel teisi blogisid sulgema.

Aus ülestunnistus kergendab karistust. Mis te siis süüdistuseks välja mõtlesite?

13. lo - 24. mai 2007

Araterl, mis blogisulgemisest jutt?
Kaheksandat maid õnnitlen igatahes auhinna puhul. Samas – nii mina kui mu tuttavad klikivad siia üsna tihti just lugemaks teie väiteid vaheldumisi araterli ja teiste teie poolt ebasobivaiks peetute vastuste ja küsimustega. Ilma araterlita oleks teie blogi nagu kesknädal, mida vahel küll kiikan, aga tüütu-tüütu ja teadaasi ja nomidaikka.

Costello vastab:

Io, ei mingit nalja. Kui siia blogisse hakati massiliselt postitama Kaheksanda Mai Liikumisega mitteseotud küsimusi, laimu ja sõimu, siis suunasin inimesed küsimustele vastuseid saama algallika juurde. Millegipärast ei tahtnud osad kommentaatorid kohe kuidagi sellest viisakst palvest aru saada ning seepärast tuli nende kommentaarid suunata modereerimisse, mis on paljude blogide puhul väga levinud süsteem teemaväliste kommentaaride ärahoidmiseks. Kahjuks võtsid noodsamad kommentaatorid seda isikliku solvamisena ning pole seepeale kirjutanud enam ühtegi kommentaari, millest on iseenesest kahju. Samuti ei kippunud nad suunatud kohta küsimusi esitama minema, mis sest, et Sirje seal kenasti asjakohastele ning sõimu ja laimu mittesisaldavatele küsimustele vastanud on. Minu arvates näitab see seda, et tegelikult polnud neil inimestel mingit tahtmist oma küsimustele vastuseid saada, vaid kogu tegevus oligi ajendatud laimamise ja sõimamise soovist.

Õnnesoovide eest aitäh!

P.S. Selline kommentaaridele vastamise viis ei ole ikka vist väga hea – kustutasin siin kopides ja pastedes kogemata su kommi alguse. :(

14. miilu - 24. mai 2007

?? Suur uudishimu! Mis blogi sulgemine? Kes? Kas mingi peen kyberrynnak? Kohtu abil tehtud otsus? Või käib jutt hoopis portaalist “Rate”?

15. lo - 24. mai 2007

Sa mitte ainult ei kustutanud mu kommentaari algust, Costello, sa ka jätsid sellele vastamata. Ma saan suurepäraselt aru neist, kes oma küsimused Sirjele esitasid siin kuna tema enda blogis on välja hõigatud, et kustutatakse m i t t e m e e l d i v a d kommentaarid (04.05.2007), siin on Sirje kahetsenud, et ei saa inimesi pikalt saata nagu oma blogis saab. Kaalu võimalust, et nii lootusetusse kohta küsimuste esitamisse ei panustatagi ja see ei näita huvipuudust.

Costello vastab: Vastasin küll. Aga ma ei hakka Sirje personaalküsimust siin pikemalt arutama. Kui tema blogis asjassepuutuvate küsimuste esitamisesse panustada ei taha, siis kirjuta Vasakpartei blogisse või pane ajalehte kuulutus. Aga Kaheksanda Mai Liikumise blogi pole nende küsimuste küsimise koht, sest nagu ülalpool kirjas, ei esinda me ühtegi parteid.

16. luize - 24. mai 2007

muide, mina isiklikult ei oleks siinsele esikohta andnud. peamiselt sellepärast, et need, kellel ka midagi asjalikku öelda oleks, ei ole siia pikalt miskit kirjutanud, isegi kommentaare mitte. nende endi isiklikud blogid on palju huvitavamad.
aga nagu juuresolevatelt piltidelt näha, mõlemad blogijad on rahul ja pesu ning sööginõud leidsid omanikud.

17. MM - 24. mai 2007

Tegelikult laimu ja sõimu vist ikka polnud või kuidas… Praegu jääb mulje nagu oleks paljud kustutatud kommentaaride autorid sõimanud. Tegelikult lihtsalt üks esinemine tekitas küsimusi. Muud mitte midagi. Mitte midagi isiklikku.

Costello vastab: Kõigepealt olid asjassepuutumatud küsimused. Nende ärakustutamisel ja viite peale minna küsimusi adressaadi juurde küsima, hakkas tulema laimu ja sõimu. Ning muidki aktsioone.

18. Indrek - 24. mai 2007

Näib, et Eesti president on ka _kamaiit_, sest järgnev üleskutse ongi seesama, mida siin selles blogis kogu aeg on rõhutatud! Nimelt:
“Europarlament tervitab Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese üleskutset, kes rõhutas,

et NSV Liidu ajal Eestisse tulnud inimesed, kes nüüd elavad Eesti Vabariigis, ning nende lapsed ja lapselapsed, on kõik eestimaalased ja sõltumata päritolust on kõikidel eestimaalastel omad ajaloolised ülimalt valusad kogemused elust möödunud sajandi kolme järjestikuse okupatsiooni all, samuti seda, et tuleb osata näha ja mõista teiste tragöödiaid, ning tuletas kõigile osalistele meelde vajadust seepärast tõhustada Eesti-sisest dialoogi, et ületada olemasolevaid lõhesid eri kogukondade vahel ja luua uusi võimalusi vene keelt kõnelevate eestimaalaste integreerimiseks;”
Mul on hea meel!

19. mr.Costello - 24. mai 2007

Aitäh heade soovide eest, Luize. ;-) Hääletajad arvasid siiski, et meil on poliitilistel teemadel rohkem öelda kui teistel. Ja õnneks ei jätnud nad ka meie häid sõpru tunnustuseta, lihtsalt nemad said tunnustuse teistes kategooriates.

20. araterl - 24. mai 2007

Indrek:

Huvitav leid THI kohta aga sellisel viisil ei ole kamai ennast ei blogipostides ega kommentaarides väljendanud. Kamaiitide põhiseisukohad tunduvad olevat

– stalinism võitis fašismi ja natsismi ja see on hea sest kommunism on parem
– eestlastest on “paljud” või “enamus” paremäärmuslased ja fašistid, kindlasti on fašistlikud Reformierakond ja IRL
– rahvused ja rahvustunne on asi mis võiks olemata olla
– Eesti venelastele tuleks kinkida kodakondsus, mitte nõuda nendelt eesti keele oskust, rääkida nendega soovitavalt vene keeles, unustada, vaikida maha Eesti tegelik ajalugu, vaikides taluda nende “rahvuslikke eripärasid”

Kõikides nendes punktides räägib THI peaaegu rist-vastupidist juttu.

21. mr.Costello - 24. mai 2007

Araterl, ära tõlgenda ja ära pane meile sõnu suhu. “Tunduvad olevat” ei ole seesama, mis “on”. Me pole kusagil midagi sellist öelnud. Palun konkreetseid viiteid.
Ja meie “põhiseisukohad” on kirjas manifestis.

22. streicher - 6. november 2008

transporditöötajate raskest elust.
————–
————-
Et nagu peavad raskeid asju tassima?Kas on ka vôimalik saada sellist transporditööd,kus saab kergeid asju tassida?Selliseid pisikesi asju,mida saab taskusse toppida ja siis ühest kohast teise viia.


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: