jump to navigation

Tolerantsipäev: aga ärgu mu silme alla ronigu! 16. november 2007

Posted by Manjana in diskrimineerimine, iroonia.
trackback

nooredTolerantsiga on meie maal kuidas kunagi – vahest nagu oleks ja mõnikord on halvemast halvem. Igatahes on meil põhiseaduslikult täiesti tolerantne riik ja kui keegi välismaalt tuleb ja hakkab virisema, et tehke nii ja tehke naa, siis on need tüübid alati Venemaa agendid.

Ja üldse – enne kui rääkida, et meil Eestis on väike hulk neid, kes teistsuguste elu põnevaks teevad, peaks ikka minema ja vaatama seda, kui jube on olukord Venemaal. Meil on heal juhul sada aktiivset fašisti, Venemaal ootavad nad oma ohvreid igal tänavanurgal. Kuidas saab meie peaministrit fašistiks kutsuda, kui Putin on tõeline diktaator! Kas meil on mõni mustanahaline mättasse löödud? Ei ole, aga Venemaal saavad nad pidevalt kolki ja surnuid ei jõua varsti enam üle lugeda. On ju nii?

Aga noorsugu on meil küll hukas ja see peaks meid muretsema panema. Pole neil noortel enam ei austust ega viisakust! Koolitundides käib möll nagu ameerika filmis ja õpetaja on täiesti võimetu, et midagi ette võtta, sest meil on nii tolerantne maa ja füüsiliselt ei või isegi enam oma last karistada, rääkimata siis veel võõrast lapsest. Ime siis, et sellistest massuurikatest kasvavad teismelised, kes tänaval mustanahalisele järgi hõikavad.

Ja kuidas need noored veel välja näevad! Noored poisid käivad pükstega, mis ripuvad ei tea mis imetrikiga kuskil natuke üleval pool põlvi. Mis mood see on, kui aluspüksid paistavad välja? Muidugi võib ka olla, et püksid on seepärast nii madalale vajunud, et taskus on midagi rasket. Noh püstol näiteks. Või narkootikumid või hoopis pudel alkohooli.

Vot noorte joomist peaks ikka küll piirama! Jube kuidas lehtedes kirjutatakse, et noored käisid kuskil peenes motellis ja jõid ning laaberdasid seal. Hirmus lugeda kohe. Suured inimesed peaks ikka targemad pead kokku kutsuma ja omavahel arutama, kuidas sellele jubedale noorte joomisharjumusele piiri panna. Noh ja konverentsi lõpuks peaks täiskasvanud ikka ka tähistama ka kui edukalt sai arutatud laste joomise probleeme. Täiskasvanud inimestel ju ometigi seda va liigtarvitamise probleemi ei ole.

No tegelikult on muidugi ka täiskasvanud inimesi, kes liiga palju joovad, aga mis inimesed need on! Need on ju asotsiaalid ja nad joovad lõhnaõli. Korralikud inimesed sellistega üldse tegemist ei tee!

Kõige õudsamad inimesed üldse on narkomaanid. Noh tavaliselt pole need eestlased. Telekast näitas, et sellistele taheti mingit rehabilitatsiooni keskust teha. Kohalikud elanikud võitlesid linnavalitsuse kohutava plaani vastu ja käskisid oma reha-asja kuskil mujal teha. Loomulik ka, tulevad ja viskavad meie laste liivakasti veel süstlaid. Kuhu ma siis oma koera pissitama lähen, kui liivakast on süstlaid täis?! Äkki saab koer veel AIDSi?

AIDSist rääkides tulevad mulle alati homod meelde. Vot see on siuke asi, mida vanasti ikka üldse polnud, aga nüüd on. Ja käivad ja räägivad oma asjadest igal pool. Olgu rahul sellega, et neid tolereeritakse, on neil vaja veel marssida? Istugu vaikselt kapis ja ärgu liputagu oma sugueluga, selline asi on ju nakkav! No kuidas sa muidu põhjendad, et enne ei olnud ja nüüd on neid kõik kohad täis?

No keda me veel tolereerime? Tegelikult praegu ei tulegi meelde, kõiki nagu tolereeriks, peaasi, et nad oma erisusega kuskile barrikaadidele ei roni ja eesti keele ilusti ära õpivad.

16. november on UNESCO poolt kuulutatud Tolerantsipäevaks.

Kommentaarid

1. Henrik - 16. november 2007

Miks küll ja kuidas veel kirjutab siinne kõige ebatolerantsem blogipostitaja?

2. Hubbil - 17. november 2007

Sirje, ma votan su huumorit mustana.

Isiklikult eelistan valgeid musta peaga naisi. Neid on Eestis muidugi raske kohata. Tunnen kuidagi, et see eelistus oleks Eestis samuti vastuoluline.

3. sirje - 17. november 2007

Ma millegi pärast eeldasin, et sellele jutule ei tule kommentaare ja seepärast ma ka ei tea, kuidas neile olemasolevatele vastata :)


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: