jump to navigation

Osalusühiskond tegutseb: päästke Eesti metsad! 8. mai 2008

Posted by Manjana in poliitika, roheline, tegemistest.
Tags:
trackback

UrvadSel aastal otsustas kodanikuliikumine “Päästke Eesti metsad” korraldada 8. mail kell 18.00 maailmas nimega flashmob tuntud aktsiooni. See on plaanitud kolmeteistkümnesse Eesti linna kohtadesse, kus on kõige aktiivsem inimeste liikumine. Lähemalt loe siit.

Eestis toimuva flashmobi idee on lihtne:

 • Võta kaasa midagi, millest algab elu – käbi, kastan, tammetõru, kartul.
 • Kell 18:00 kükitame kõik 15 sekundiks ja asetame maha kaasa toodud elu alge. Seejärel tõuseme püsti ning läheme oma teed.
 • Kaheksanda Mai Liikumise aktivistid ja meie sõbrad otsustasid sama ürituse korraldada koos ja keskkonnas, kus “elu algel” on ka lootust tõelisele elule ärgata – kuna me tähistame ka sel aastal Kadrioru pargis piknikuga Teise Maailmasõja lõppu Euroopas. Linnainimesele ongi ju metsa asendajaks park. Kuid metsad on meile kõigile ühtviisi olulised. Päästke Eesti metsad organiseerus seoses Valitsuse metsaseaduse muutmise plaanidega.

  Kaheksanda Mai Liikumine toetab erinevaid kodanikealgatusi, mis aitavad nii meil endil kui ka kõigil teistel eestimaalastel elada riigis, kus on austatud nii inimõigused kui ka osalusühiskonna printsiibid. Kui põlise maainimesena tuntud eestlased ei väärtusta looduskeskkonda on vähe lootust ka inimühiskonna väärtustamisele.

  Ootame piknikule meie sõpru, kelledega koos osaleda “päästke Eesti metsad” aktsioonil ja sellele järgneval arutelul ühiskonnaarengu teemadel.

  PS! Tegemist ei ole avaliku koosolekuga Avaliku koosoleku seaduse mõistes.

  Täiendatud kell: 21.29

  Foto tänaõhtusest piknikust, kus Kadriorgu parki sai istutatud mõned küüslaugud.

  Küüslauku istutamas

  Kommentaarid

  1. njahh - 15. mai 2008

  Eesti metsad on vahvad küll, ma väga selle poolt, et need kasvaksid ja mühiseksid.

  Aga mis asi see “liikumine” on ? Olgu siis “8.mai liikumine” või “liikumine päästke Eesti metsad” ? Kui ma võtan 2 sõpra kampa ja liigun õlleka poole, kas see on siis ka näiteks vastaval kuupärval “21. mai liikumine” ? “Divizenije autovaba päeva toetuseks jalgsi” ?

  2. unistustefond » Blog Archive » eesti metsad jms. - 1. juuni 2008

  […] kas oleks väga silmakirjalik viia “Päästke Eesti metsad” aktsioonile lusikatäis hernesuppi? Või keedetud kartul? Või keedetud […]

  3. Kaheksanda mai piknik « Kaheksanda Mai Liikumine - 5. mai 2009

  […] Osalusühiskond tegutseb: päästke Eesti metsad! 8. Mai 2008 […]


  Sorry comments are closed for this entry

  %d bloggers like this: