jump to navigation

Pildistame KAPOt 10. oktoober 2008

Posted by Manjana in tegemistest.
trackback
Büroohoone

Büroohoone

11. oktoobril kell 14:00 toimub rahvusvahelise jälgimisühiskonna vastase päeva raames Tallinnas Kaitsepolitsei peahoone pildistamine. Hoone asub Rahvusraamatukogu vastas Toompuiestee 3.

Osalema on oodatud kõik, kes pidevalt intensiivsemaks muutuva riigipoolse jälgimise suhtes kriitilised on. Aktsiooniga protesteeritakse riigi ürituse vastu saada aina suurem ja suurem kontroll oma kodanike üle. See peegeldaks päris ilmekalt ka praegust olukorda, kus mõned organid rahvast jälgivad, ise reeglina märkamatuks jäädes. Inimeste privaatsus on järk-järgult vähenemas.

Kaasa võiks võtta fotoka, mis ei pea töökorras olema. Pildistavad telefonid jms sobib samuti.

PS! Tegemist ei ole 8. Mai Liikumise organiseeritud üritusega, olen vaid sõnumitooja. Kui panete kommentaaridesse linke oma vastavateemalisele 11. oktoobril pildistatud hoonele, saame sealt koos parimaid kaadreid välja valida.

Kommentaarid

1. ¤¤ - 10. oktoober 2008

kahju, et ma linnas pole. muidu meeleldi pildistaks jälgimisühiskonnavastase seltskonna ilusti üles.

2. sirje - 10. oktoober 2008

Ega totalitaarühiskonna igatsejatest pole Eestis niipea pääsu :) ENSVs oli ju jälgimine kõrgeimal tasemel.

3. lugeja - 11. oktoober 2008

Ma ei tea, minu jaoks on kapo ikka nagu kuidagi lähedasem kui teie. Kapo töötab ka minu kui maksumaksja raha eest ja jälgib kahtlasi tüüpe, on mitmeid korru asju paljastanud. Selles midagi totalitaarset näha, eks igaüks oma rikutuse tasemel.

4. sirje - 11. oktoober 2008

mulle on kah kapo lähedasem kui lugeja. ma isiklikult eelistaksin lugejat :)

5. Virgo Kruve - 11. oktoober 2008

Mis sellest majast ikka pildistada. Ega tal jalgu all pole, et ära läheb. Väga mõttetu on laupäeval midagi pildistada, sest riik jälgib ju vaid inimesi ning mitte nende elamuid.
Aktsioonil on idee olemas, kuid pildistama peaks tööpäeval vahemikus 7.45 kuni 10.30 et saada pildi peale kõik seal majas töötajad. Vaataks neid lausa huviga. Ühte teame kõik, see on Kanal 2 Rentsli Reporteri saates olev noor mees, kelle nimi oli vist Sven Raudsepp (vabandan kui eksin nimega) ja kelle leivateema on Öise vahtkonna liikmete provotseerimine. See sama, kes visati Tartu mnt büroost jõuga välja.

6. sirje - 11. oktoober 2008

Mingi hea fotograafia tava näeb ette, et tegelikult ei tohi võõraid inimesi ilma luba küsimata pildistada. Vähemalt mitte mingeid kenasid portreevõtteid. Kuna KAPO tihtipeale just seda teeb ja üldjuhul seoses mingi poliitilise aktsiooniga, siis KAPO inimeste pildistamine nende dokumenteerimise eesmärgil peaks olema vist vastuolus mingi jälitusseaduse vms-ga. KAPO ametnikke pildistades oleks pildistaja samal tasemel KAPO ametnike tegevusega, mis tihtipeale on ebaseaduslik.

Majade pildistamine ei ole ebaseaduslik.

7. Virgo Kruve - 11. oktoober 2008

Nõustun: KAPO ametnikke pildistades oleks pildistaja samal tasemel KAPO ametnike tegevusega, mis tihtipeale on ebaseaduslik.
Kuid: tänaval avalikult pildistamine ei tohiks minu teada keelatud olla. Samuti ei ole tegemist seaduse mõistes jälitustegevusega, sest ma ei käi tal järel, kuula telefoni pealt, jälgi tema kodu või küsi pangaväljavõtteid. Rääkimata elektroonilise liikluse jälgmisest (Öise vahtkonna liikmetel kadus möödunud kevadel kodudest ka Elioni internett).

8. Siim Vatalin - 11. oktoober 2008

Tasub-ei-tasu pildistada? No aga juba pildistasid ja neiu Kristiina pidi äärepealt jaoskonda toimetatama, sest teda ei veenud tema isikut tõendava dokumenti küsiud konstaabli huvi legitiimsus.

Uudise tegid ETV ja Kalev Sport, eks vaadake ise.

9. Gallacher - 12. oktoober 2008

Kas pilte ka saaks?

10. sirje - 12. oktoober 2008

mina leidsin pisikese uudisjupi aint ETV venekeelsetest uudistest: http://uudised.err.ee/external/iframeplayer/etv24iframe_uudised.php?playmode=startvideo&vid=17037 (8-9 minuti vahel).

Ma ei tea, kas võib linkida, aga 1 pilt on siin: kaamerad ja 2 siin: autod

11. ärge kurvastage - 19. oktoober 2008

uudise tegi sellest ka ülikõva maardu telekanal tvn ,mis pronksöö ajal edastas zarenkovi teadet et sündmustesse sekkub ka sõjavägi ja kõigile on lahingupadrunid kätte jagatud.eelmine nädal oli tvnis saade idavirumaast mida kiideti ja sellest et naabriks on sõbarlik venemaa,ja kuskil ei saada eesti keelest aru ametiasutustes.
Virgo Kruve on äkki nii kena ja nimetab need dozoori liikmed ja nende aadressid ning teenusepakkujad, kel nett kadus ja esitab tõendid et selle võttis just kapo.ka mul on nett aegajalt kadunud kuna on jagatud võrk ja naabripoiss kisub torrentitest,helistagu järgmine kord helpdeski aga ärgu ajagu mingit tiitmadissoni tasemel paranoia jura et kui keegi nats rohkem netti/arvutit kasutada oskab ja dumbuser pole on kohe salapolitseist

.siia sobib see video-

12. analyytik - 21. oktoober 2008

Monday, October 20, 2008 by CommonDreams.org
The Revolution Has Arrived
by Jeanmarie Simpson

http://www.commondreams.org/view/2008/10/20-3

13. Uviline - 22. oktoober 2008

Aga minul on lihtne küsimus:
kumb neidistest vihkab Eestit ja eestlasi rohkem, kas Sirje või Oudekki?

Sirje: Mina olen eestlane ja ei vihka ei ennast ega teisi eestlasi. Juhul kui ma vihkaks, siis ma ei tunneks selle vastu huvi, et Eestist politseiriiki teha üritatakse. Huvitavam küsimus oleks: Miks mõni inimene hoolimist vihkamiseks peab?

Oudekki: selle pàrast me seda blogi peamegi, et me hoolime Eestist. Ma tahaksin, et Eesti oleks riik, kus kòik kodanikud on vabad ja kus kellegi òiglustunne pole jalge alla tallatud. See blogi sai alguse sellest, et me ei tahtnud Eestit kinkida natsionalistidele, fashistidele, ignorantidele ning muudele jòududele, mis, nagu maailma kogemus nàitab, panustavad peamiselt oma kogukonna – vòi kui soovite, ka rahvuse – vàljasuremisele.

14. analyytik - 23. oktoober 2008

Wednesday, October 22, 2008 by The Real News Network
Beyond Obama: Zinn Says Direct Action Needed

http://www.commondreams.org/headline/2008/10/22-12

15. analyytik - 28. oktoober 2008

Blogiülematele!

Kuidas oleks, kui tekitaks enne valimisi väikese dispuugi siin?
No et mis siis tuleb, kas “‘change we can believe in” või “unbelievable change”? ;)

Ega mul mingit erilist ideed ei ole ka hetkel ausalt öeldes, aga miskit eraldi teemat see sündmus just nagu vääriks tegelikult. Vähemalt minu arvates. Ja ega sellega eriti aega ei ole ka, valimised juba nädala pärast.

Nii et viskaksite ehk mõne lõigu eraldi sissekandena nii öelda päevakajalisel teemal, järsku tekib midagi huvitavat. No vähemalt linke saaks ikka panna. :)

16. analyytik - 28. oktoober 2008

Monday, October 27, 2008
Lefties for Obama: The Final Round
by Ira Chernus

http: // http://www.commondreams.org/view/2008/10/27-2

Ikka KOHUTAVALT hea jutt jälle! Aga eks see autor ole ka ‘Professor of Religious Studies’, nii et mõnes mõttes loogiline muidugi. ;)

Nii et paneks tõesti miski eraldi sissekande siia Ameerikamaa valimiste teemal, kui see väga tüli ei tee.

17. analyytik - 20. detsember 2008

Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: