jump to navigation

Prantsusmaa valitsejad on vapustatud 2. veebruar 2009

Posted by toimetus in Euroopa, kodanikeühiskond, majandus, meeleavaldused, tõlkelood.
Tags:
trackback
Sarko

Millises maailmas elab Sarko? Pilt: sarkozix.canalblog.com

Prantsusmaa: valitsevad ringkonnad on vapustatud 29. jaanuari protestide ulatusest
Kirjutas: Antoine Lerougetel

Prantsusmaa valitsevate ringkondade reaktsioon neljapäeval toimunud ja massiivset vastukaja leidnud aktsioonipäevale, oli tuntavalt närviline. Tänavatele oli tulnud vähemalt 2,5 miljonit töötajat ja noort, kes protesteerisid suureneva töötuse ja kokkuhoiupoliitika vastu, mis seab löögi alla töökohad, töötingimused ja avalike teenuste pakkumise.

Streikis peaaegu 2 miljonit avalike teenuste valdkonna töötajat, samuti suur hulk elektriettevõtete ning raudtee- ja postitöötajaid. Märkimisväärse hulga erasektori töötajate osalemine võis viia streikijate koguravu üle kolme miljoni. Konservatiivne ajaleht Le Figaro kirjutas, et need numbrid “teevad oimetuks”.

Hõivamised ja blokaadid keskkoolides ja ülikoolides jätkuvad. Demonstratsioonidel osalenud töötajad ütlesid väljaandele World Socialist Web Site, et nende sektoris on plaanis streigiaktsiooni jätkata ning seda vaatamata ühepäevasele piirangule, mille kehtestasid 29. jaanuari proteste organiseerinud kaheksa ametühingut. Nanterre posti sorteerimise keskus on siiani hõivatud.

Hoolimata president Nicolas Sarkozy avalikest kinnitustest, et ta kavatseb oma regressiivse sotsiaal- ja majanduspoliitikaga endisel kursil püsida, on president eraviisiliselt siiski öelnud, et ta kardab situatsiooni teravdada ning soodustada sreigiliikumise jätkumist ja levimist. Satiirilise nädalalehe Le Canard Enchaîné andmeil ütles ta oma abidele, “Maapind, millel me kõnnime, ei ole eriti kindel. Aeg (reforme) läbi suruda on möödas. Praegu ei ole aeg ametühingutele punast lippu lehvitada.”

30. jaanuari Le Monde teeb selgeks, et president loodab, et ametühingud aitavad olukorda kontrollida. Neljapäeva õhtul väljastas Sarkozy ametliku teadaande, kus öeldakse, et ta kavatseb veebruaris kohtuda “sotsiaalpartneritega” – tööandjate ja ametühingutega – “selleks et leppida kokku reformides, mida 2009. aastal läbi viia ja meetodites, kuidas seda saavutada.”

Protestide tunnusjooneks oli Sotsialistliku Partei (PS) juhtfiguuride, sealhulgas ka partei liidri Martine Aubry demonstratiivne kohalviibimine, protestide “toetuseks”. See oli esimene niisugune esinemine pärast seda, kui Sotsialistlik Partei ebapopulaarseks muutus, mis juhtus selle pro-kapitalistliku poliitika tõttu, mida ajas Lionel Jospini laiapõhjaline vasakpoolne valitsus (1997–2002), mille üheks juhtivaks liikmeks oli ka Aubry. Sotsialistlik Partei on positsioneerinud ennast selgelt nii, et nad on saadaval, et moodustada kriisivalitsus, selleks et peatada töölisklassi ja noorte massiliikumine, mis võiks ohustada kodanluse võimu.

***
Originaal: Antoine Lerougetel. 31. jaanuar 2009. France: Ruling circles shaken by the extent of January 29 protests.
PS! Originaalartiklis on lisaks ülevaade ka erinevates Prantsusmaa linnades toimunud sündmustest.

PPS! “Les Deux Mondes” on Belgia 2007 aasta ulmekomöödia, kus prantsuse ärimees rändab ajas ja päästab ühel planeedil rõhutud suguharu.

Kommentaarid

1. Hubbil - 3. veebruar 2009

Ja miks kallid eestlased ei protesteeri millegi ule? Ikka laheb hasti? Leedus ja Latis on juba marulipolitsei tagasi peksnud meeleavaldusi, mis on suunatud valitseva korrumpeerunud eliidi vastu, see pole mitte roosiline rahvuslikul pinnal pronksioo. Meeleavaldused pole tanapaeva Baltikumis mitte enam rahvuslikul pinnal, vaid selleparast, et poliitiline eliit on uks kuradi suck. Millal eestlased selle fakti avastavad? Jalgpallipublik? Keegi?

2. sirje - 3. veebruar 2009

vaata, meil valitseb siuke olukord, et keegi ei viitsi. need, kel läheb halvasti, on masendunud ja omaette. need, kel veel ei lähe halvasti, kardavad, et kui mõni äkilisem liigutus teha, siis hakkab halvasti minema.

notšnoi dozoor, kelle kohta mõned arvavad, et nemad tegid pronksöö, on sama hambutud, kui siis kui nad selle pronksöö “tegid.” Siis oli neil vähemalt teema, mis inimesi huvitas, praegu pole teemat ka. savisaar üritas väita, et ansip tegi meile majanduskriisi. kuna Savi tegi seda nii labaselt, siis kõik ainult naersid (noh, penskarid võib-olla uskusid ka), aga järgmine signaal oli savisaarel penskaritele, et ärge te jummala pärast toompeale kõnekoosolekule minge …

praegu ootavad eestlased hinge kinni hoides, et millised sotsiaaltoetused siis eelarvest kõik ära koristatakse. need, kel juba raha ära võeti, ohkasid raskelt, surusid rusikad sügavamele taskusse ja tegelevad edasi oma igapäevase eluga.

eile oli tv3 uudistes telefoniküsitlus, et kes on nõus, et võtame õpetajatelt palka vähemaks – 25% helistajatest oli nõus – läheb meil sitasti, mingu neil ka!

nojah, häid näiteid eestlaste üleüldisest depressioonist, mis väljendub endasse tõmbumises võiks karjade kaupa leida.

Vaatame nagu 1940. aastalgi rahulikult pealt, kui midagi toimub ja siis 60 aastat hiljem hakkame karjuma: “Näe kus ahistasid ja kuidas me tegelikult midagi ei tahtnud!”

3. Hubbil - 3. veebruar 2009

Ma ei vordleks praegust situatsiooni murranguliste aastatega, mis olid Euroopas peale majanduslangust 30-ndatel. Kuid siiski. Eestis sai teoks demokraatiale suur tagasilook peale 30-ndate depressiooni. Otsiti paastjat, riigile isa. Demokraatlikud uhiskonna funktsioonid olid loppenud. Mul ei lahe meelest uks filmiloik, kus ma nagin Eesti riigijuhte ja kodututreid koos skautidega marssimas natsitervitustega just ennem soja puhkemist. Teine maailmasoda tappis loplikult kogu demokraatia, mis oli sinnani alles arenemas. Eesti eliit, mis oli tollel ajal, polnud parem praegusest. Erandid kehtivad, muidugi, kuid riigipoore Tallinnas oli tehtud konsensuslikult Eesti tollase eliidi poolt. Nad ainult ei kujutanud ette, et nad tegid vale valiku. Sitased bisnismanid nagu nad olid. Eliit on alati esimene, kes motleb omakasu peale. Mul pole pormugi kahju Patsist Jamejala haiglas.

Mina ei oleks rahulik selle asjade arenguga Eestis. Selle demokraatia vormiga, kus naiteks lollsuu Ilves valitakse presidendiks ilma rahvahaaletueseta, Mul ei lahe ikka meelest, et ta andis kinga oma haritud naisele selle paksu edeva naise parast.

4. Hubbil - 3. veebruar 2009

Ilvese kohta kommentaari parast palun uhe ja koikide eestlaste eest vabandust. Ta on umbes 44. president ja vajab vastavat respekti. Muidu on ta hommikul peale kohvit ja meedia lugemist solvunud ja voib teha oma ametiautoga vale manoovri ja soidab vastu pronkssodurit Tonismael. Ahjaa, pole enam seal. Mis iganes. Soovin talle palju onne tema edaspidises karjaaris. Mis algas CIA palgatud tooga. Kus on Kapo? Valisluure agendid? Hallo?

5. mh - 3. veebruar 2009

Mis lahti, Hubbil? Miks nii närviline?
Presidendivalimistel oli meil valida seniili ja selle sinu sõnul “lollsuu” vahel. Igal juhul on kahel presidendil kvaliteedivahe. Paremuse poole, kusjuures.
Nagu ma aru saan, oled sa piiri taga?!? Loed vist liiga palju kahekdanda mai blogi, et sul hakkab juba revolutsiooniline situatsioon viirastuma. Meile siin Eestis nii ei tundu.
Et Sirjele revolutsioon meeldib, ma mõistan. Aga on teil ehk siis endal hea plaan, kuidas kulusid kärpimata riik rahulikumatesse vetesse tüürida? Või piisakski teie õnneks sellest, kui keegi sibulakoorma Toompeale kallutab?

Sirje: Ära pane mulle sõnu suhu! Mina pole kunagi kuskil väitnud, et mulle revolutsioon meeldib.

6. tqnis - 3. veebruar 2009

Küll eestlane välja tuleb, kui selles mingit mõtet näeb. Külma ilma või vihmase suve vastu eestlast tõesti protestima ei saa, kulutad 750 000 krooni ja saad selle eest mingid tühised 5000 inimest virtuaalse protestiga ühinema.

Eks käige mingi tõsiseltvõetav alternatiiv välja, äkki saategi rahva taha. Kriisiolukorras on poliitilise spektri äärtel ennegi edu olnud…

7. analyytik - 3. veebruar 2009

Hüva. Revolutsioonid revolutsioonideks.
Aga see, et Eesti ajakirjandus ei valgusta rahvast absoluutselt selle suhtes, mis maailmas toimub – see on praeguses situatsioonis ikka peaaegu et kuritegu juba.

Võtke Eesti ajakirjandus. OK! Obama Omamaks, aga kõik need meeleolud seal Ameerikas. Seal on see ‘change’ ikka täisesti tähelepanuväärne. Ja seda rääkis näiteks hiljuti ka üks Ameerikaga seotud inimene. Et tõepoolest – seal maal on inimeste suhtumine hoopis teine ja entusiasm ja jne. No et umbes nagu kuuekümnendatel. :)
Miks Eesti ajakirjandus sellest sisuliselt mitte midagi ei räägi? See ju hakkab mõjutama kogu maailma.

Või see Prantsusmaa teema. Seal ikka toimub üht koma teist. Kuigi asjaosalised ise panevad muidugi juurde ka, see on arusaadav.

Eesti ajakirjandus? Jälle null sisuliselt. On mõni lühiuudis ainult paremal juhul.
Ja kaugematest maadest pole mõtet üldse rääkida.

Aga kõik see levib ju üle maailma. Ja Eestirahvas istub kott peas ja kuulab mingit kohalike poliittöllakate loba. Mis me elame nagu Põhja-Koreas juba? Absoluutne sõltumatus. :) Ma pisut kahtlen siiski, kas Eesti poliitikutel sihukese režiimi kehtestamine päriselt õnneks läheb. Arvestades eriti sellega, et Lätis-Leedus käib protsess juba vaat et täie hooga.

8. R - 3. veebruar 2009

Olen analyytikuga kahel käel nöus. Inimesed elavad nagu kotis, palju siis ‘väljamaa keeles’ internetis uudised, vöi veel vähem, analyyse loeb? Näen oma LÄHEDASTE pealt, et nad ei jaga situatsioonist halligi. Ja ei saagi, sest eesti ajakirjanduse pilt on nagu läbi tynni punniaugu. Minu omadel on kyll internet, aga nemad rabavad tööd teha, netti kasutavad vahest kiireks töömeiliks vöi ka chatiks ja uudiseid vaatavad telekast…no mis arusaamise see maailma asjadest annab?!

9. Hubbil - 4. veebruar 2009

Mh,

ei vaidle vastu selles suhtes, et president, kes on Eestil praegu, on “upgrade”. Ruutlil ei lubatud oma suud lahti teha ja kui ta tegi, jooksid Valismin-is mone inimese juhtmed peas kokku. Ta armastas vaga iseennast ja armastas kaia valisvisiitidel rohkem kui on ette nahtud vaikese riigi presidendile.

Nuud, kui palju parem on president, kes peale oma funktsioonide kui riigipea omab vaga lahtisi lougu ja votab lausa igal teemal sona? Mul on kull selline tunne, et tal puudub “speechwriter”, inimene, kes kirjutaks tema koned valmis.

Uleuldse, vana utlemise jargi, kala hakkab haisema peast. Presidendi kantselei peaks saatma taies koosseisus tootute turule. Valismin-is on olemas protokolliburoo. Nemad saavad korraldada koik presidendi funktsioonid. Saastkem raha raskel ajal.

Ma ei ole nagu marganud, et president oleks votnud sona teemadel nagu konstitutsioon, mille kaitsjaks on ta maaratud. Peale selle ja riigi esindamise pole tal mingeid funktsioone. Ilus auto tuleb maksumaksjate poolt, frakid ja kikilipsud. Turvad naise jaoks puhkuse ajal ka.

Sirje: Ma täiendaks. Enne praegust presidenti võeti vastu uus seadus, mille järgi on ka presidendi naine eraldi institutsioon, kes saab riigieelarvest raha. evelin on meil esimene ametlik presidendiga kaasnev abikaasaline riiklik institutsioon.

10. Hubbil - 4. veebruar 2009

Mh,
ma ei loe liiga palju seda blogi. See oli vale arvamus. Piiri taga olek on oige arvamus. Mul on omaette toekspidamised ja need ei ole mitte kattuvad Sirje voi Oudekki omadega. Aga kui sa joonistad rongad, eri varvidega, paberile, siis eelpoolnimetatute maailmavaade on osaliselt kaetud minu rongastega paberil.

Meie-teie pole mitte oige lahenemine. Peale Eesti iseseisvumist ujus igalt poolt ule maailma Eestisse igasuguseid inimesi: idealiste, rahvuslasi, arimehi, oportuniste. Mingite siltide kleepimine nendele, kes on siiamaani piiri taga, pole oigustatud. Mitte koik siin pole arimehed voi marurahvuslased. Umbes tavaline labiloige uhiskonnast, kus nad on elanud. Mis uhendab meid, enamikku diasporaad, on soov naha Eestit kui stabiilset ja arenevat uhiskonda, kus eesti keel on sailinud. Sellest ka mure. Mure ei ole mitte narvilisus.

11. Gallacher - 4. veebruar 2009

Sirje:”nojah, häid näiteid eestlaste üleüldisest depressioonist, mis väljendub endasse tõmbumises võiks karjade kaupa leida.
Vaatame nagu 1940. aastalgi rahulikult pealt, kui midagi toimub ja siis 60 aastat hiljem hakkame karjuma: “Näe kus ahistasid ja kuidas me tegelikult midagi ei tahtnud!”

Eestlased ei protesti seetõttu, et võrreldes näiteks lätlastega pole esialgu eriti häda midagi, samuti puudub praegusele valitsusele alternatiiv: kesikuid ja Rahvaliitu ju ka nagu ei tahaks. Teisi tõsiseltvõetavaid poliitilisi jõude kahjuks ei ole. Vaevalt, et siin midagi on pistmist depressiooniga, mis väljendub veel “endasse tõmbumisega” ?!

Hubbil, lihtsalt huvi pärast: mina pole ka mingi Pätsu fänn aga sa oled vist pigem vasakpoolne inimene; seetõttu huvitab, et miks sa niiväga Pätsu 30-aastate tegevuse vastu oled? Pean siin silmas vapside represseerimist jne. Teatavasti tahtsid vapsid isegi sotside tegevuse keelustada, visati kätt, kiruti juute jne. Demokraatlik see nende tegevuse pärssimine muidugi polnud aga vasakpoolsele inimesele peaks ju meeldima, et selline paremäärmuslik seltskond elimineeritaks?
Tegelikult ootaks veelgi suurema huviga Sirje seisukohta ses küsimuses.Sul, Sirje, on Pätsu vastu mõndagi, ideoloogiliselt peaksid vapsid Sulle ju oluliselt rohkem vaenlased olema?

12. Hubbil - 4. veebruar 2009

Ma pole vasakpoolne ega parempoolne, ma oleks onnelik kui keegi kutsuks mind konservatiivse maailmavaatega inimeseks. Konservatiivne maailmavaade tahendab iseenesest, et ma ei poolda radikaalseid muutusi. Tasa ja targu on minu motiiv. Aga see on mitte oluline. Gallacher, su jutt on seosetu.

Patsi kohta on kirjutatud palju, targemate inimeste poolt kui mina olen. Patsi vastu ma ei ole jargmisel pohjusel. Oma tegevuse alguses oli ta andekas ja ma utleks vaga positiivne tegelane. Ta oli toesti andekas riigitegelane, aga tema saatuse ja koha ajaloos maaras ta ise. Oma elu hilisematel, mitte nii viljakatel aastatel muutus ta pool-seniiliks, kes lihtsalt voimu ihalemise parast tegi koike. Kogu Euroopa oli tollel ajal tugevates tombetuultes. Rahva isa, nagu Pats oli, ei suutnud ta oma pead hoida kindlas suunas. Natsisaksamaa ihalemine ja hiljem 180 kraadi itta poordumine ei jata parimat muljet. Ta esindas tolleaegset Eesti eliiti, nagu ta oli. Eliit, mida ma silmas pean, tegi 19. saj viimastel kumnenditel oma too eestlaste rahvusliku arkamise ja iseseisvumise saavutamiseks. Hasti tehtud. Kuid seesama eliit oli 30 aastat hiljem juba poolseniilne voimuladvik. Ideede genereerimise asemel tegelesid koik poliitikaga ja teistele arategemisega. Vist polnud ukski valitsus voimul 12 kuud. Pats saavutas stabiilsuse, mille hind oli demokraatia.

Ajalugu kipub ennast kordama. Patsi trikk ei laheks tanapaeval enam labi, kuid koik ulejaanud komponendid selles ooperis on alles ka praeguses Eestis. Uinunud parlament, poliitiline eliit, sundinud uue iseseisvumise ajal, tegelemas peamiselt oma voimu kindlustamisega jne.

Vapside kohta…pole paris kindel. Nad oleks praegu, 70 aastat hiljem umber sundinud kui IRL. Ah jaa, meil ongi see Isamaaliit olemas. Natsionaalidealistlikudvabaturumajanduslikudvaimupiiratusega kamp.Ma just leiutasin pikima eestikeelse sona.

13. analyytik - 6. veebruar 2009

“5. mh – 3. Veebruar 2009: Et Sirjele revolutsioon meeldib, ma mõistan.”

“Sirje: Ära pane mulle sõnu suhu! Mina pole kunagi kuskil väitnud, et mulle revolutsioon meeldib.”

Mis kamm teil selle revolutsiooniga on?
Ajaloo tundmine? Ealised iseärasused? ;) St. et kas te siis võib-olla ei mäleta seda Laulvat Revolutsiooni päris hästi?

Eesti riik näiteks ju tekkis revolutsioonide käigus ja nende tagajärjel ning selle taastamine käis samamoodi revolutsiooniliste protsesside käigus.

Ja pealegi – on olemas ju igasugu revolutsioone: teaduse ja tehnika revolutsioon ning näiteks selline vaimline revolutsioon, millest siin blogis kusagil on üks jutt ka. No ja siis oli ju reformatsioon ka veel kunagi. ;)

Kas Eestis viimastel aastakümnetel inimestele pähe määritud kodanlik-natsionalistliku ideoloogia ja/või ajalookäsitluse kohaselt on revolutsioon a priori ‘paha’? Kas teile on see ideoloogia kuidagi külge nakatunud? Osalt alateadvuslikult?

Sirje: Lause, “ma pole kunagi väitnud”, tähendabki ainult seda, et ma pole väitnud, ega peegelda karvavõrdki seda, mida ma mõtlen. Ma lihtsalt pole sel teemal mingit arvamust avaldanud, aga mulle ei meeldi, et keegi mulle sõnu suhu paneb :)

14. Oudekki - 6. veebruar 2009

Noh, mõned on konservatiivid ja tahavad, et muutused tuleksid aeglaselt ja rahulikult….

15. analyytik - 6. veebruar 2009

O: mõned on konservatiivid ja tahavad, et muutused tuleksid aeglaselt ja rahulikult….

Eks siis ole vist jah küsimus väheses ajaloo tundmises ja pisut soovmõtlemises. ;) Ja siis on see paratamatuse värk ka.
Siin Eestis jah paistavad mõned arvavat – selle Toompea totakaga eesotsas – et kui öelda, et ‘mina nii ei arva’ ja ‘MINA EI TAHA’ – et siis kohe nii lähebki.

Mingit kapitalismi üldkriisi ja kollapsit lihtsalt ei saa tulla, sest Toompealt ju öeldi nii. Naerukoht.

Ajalugu, ma olen kuulnud, käib ikka pisut teistmoodi. Teatud protsessid lihtsalt hakkavad ühel hetkel toimuma ja neid ei huvita karvavõrdki, mida mingi Eestis võimutsev natsionalistlik tagurlus arvab.
(Te vist pole kursis Gustav Naani kirjutistega sel teemal. Kuidas see oligi: “Ajalugu võtab kaasa need, kes kaasa minna tahavad, tirib kõrvupidi kaasa neid, kes kaasa minna ei suuda, ja keedab seebiks need, kes ajaloo käigule aktiivset vastupanu osutavad.” Kuigi jah – eks G.N. ise vist vanast peast hakkas ka asjade käigule vastu põmmima. Mõneti vähemalt.)

Siin ongi ainuke point see, et tuleks justkui aru saada, et kudas ja midas. No et siis oskaks kõige targemini käituda. Nii üksikisikuna kui ka ühiskonnana/rahvana.
Mulle tundub isiklikult, et mõnigi tegelane, kelle lugusid siia blogisse on tõlgitud, on suht hästi asjadest aru saanud.

Sirjele:
Seda ma siis veidi küsisingi, et “Mis kamm teil selle revolutsiooniga on?” (Ma ei nõua muidugi, et sellele küsimusele peaks üldse vastama.)

Eh! Ega sellega on sihuke kummaline asi tõesti. Kohati on see otstarbekas kindlasti, aga sellega kaasnevad teatavad riskid muidugi alati – selge see.

16. Manic - 6. veebruar 2009

Ei tule siin mingit revolutsiooni, ükskõik kui palju Analüütiku-sugune lumpen ka ei igatseks nagaaniga isiklikult mahalaskmisega tegeleda ja Nõmme ning Viimsi villasid ära reostada nagu 1940-ndal aastal tehti. See on ainult võimalik, kui koerakoonlased idast massiga ründavad ja pugejaid teejuhiks vajavad.

Sirje: Nii tuline sõnavõtt! Võimalik, et sa ei nimetaks seda just r-tähega sõnaga, aga milleski paistad Sa küll valmis osalema olema …
Oudekki: taaskord – palun jääda kaasvestlejate suhtes viisakaks, te juba kõik teate, millised repressioonid siin käibel on, kui kultuurne vestlus sumbub.

17. analyytik - 7. veebruar 2009

Manic: …Nõmme ning Viimsi villasid ära reostada…

Hmm!
nomina sunt odiosa
:)

18. asd - 7. veebruar 2009

analyytik, siiani pole keegi ära seletanud, miks peaks kapitalismi kollaps tulema. soovmõtlemine.

su revolutsioonijutt ja ilus tähenärimine teadus- ja tehnikarevolutsiooni koha pealt on vahva demagoogia. saite aru küll, mida mh algselt mõtles. ja revolutsiooni äkilisus ajaloo seisukohalt võib meie subjektiivses reaalsuses tasa ja targu küll käia. lisaks veel veretult euroopa kultuuriruumis. vastu on sellele reeglina vaid inimeste võimuiha mõlemalt poolt.

eesti rahva valgustamine maailmas toimuvast… mina näen samasugust piiritut pessimismi nagu muu maailma ajakirjanduses, ameerika ühendriikide vahva messias on pisut teine lugu. kuidas sa kujutad ette selle ületoomist eestisse, ma ausalt ei taha teada.

mida sealt prantsusmaalt toimuvast täpselt eesti rahvale teada anda? revolutsioonilised meeleolud kommunistide poolt? hilisteismelised või suts vanemad lapsed karjumas, et prantsuse valitsus peaks neid kartma, sest nad on targad ja hakkavad reegleid ümber kirjutama? mis sellisel kujul seal niikuinii ei toimu. ja siinses keskkonnas kipuks ilmselt pingeid tekitama?

isiklikud ründed võiks siin küll ära jätta, miks niimoodi omavahel tülli minna? manic, analyytik ja gallacher siis.

19. analyytik - 7. veebruar 2009

See ei olnud nüüd minu poolt miski solvumine ka tegelt. Ma lihtsalt mõtlesin… Nojah, mille poolest need Kakumäe või Pirita villad kuidagi kehvemad on? ;) Või Rannamõisas näiteks?

Ja põhiline probleem – miks ma peaksin minema naabrimeeste villasid reostama? See ei oleks ju ilus. :)

20. Hubbil - 7. veebruar 2009

Gustav Naani kohta ma tean vahe, oli huvitav lugeda see analyytiku toodud tsitaat. “Ajalugu võtab kaasa need, kes kaasa minna tahavad, tirib kõrvupidi kaasa neid, kes kaasa minna ei suuda, ja keedab seebiks need, kes ajaloo käigule aktiivset vastupanu osutavad” Paralleel, mis mul pahe tuli, oli tanapaeva reaalsusest:

”That’s not the way the world really works anymore,” he continued. ”We’re an empire now, and when we act, we create our own reality. And while you’re studying that reality — judiciously, as you will — we’ll act again, creating other new realities, which you can study too, and that’s how things will sort out. We’re history’s actors . . . and you, all of you, will be left to just study what we do.”
http://www.nytimes.com/2004/10/17/magazine/17BUSH.html?_r=1&pagewanted=all

Tolge: “See pole kuidas tegelik maailm praegu tootab. Me oleme praegu impeerium, ja kui me midagi teeme, siis me loome oma reaalsuse. Ja kuni te vaatate seda uut reaalsust, hindavalt, me teeme jalle midagi, loome uue reaalsuse, mida te voite jalle uurida. See on kuidas asjad toimivad. Meie oleme ajaloo loojad, ja teie, koik teie, voite uurida mida me teeme.”

See oli oeldud uhe G. Bushi nouniku poolt ajakirjanikele. Ma ei leia praegu ules kes see kuldsuu oli.

21. Hubbil - 7. veebruar 2009

Aga analyytiku kaitseks, ma usun, et ta ei laheks Nommele voi kuhu iganes oma fekaale rikkurite majadele loopima. Ta tundub olevat moistlik inimene. Mitte selline, kes laseks pulberkustutist demonstrantidele nakku voi toimetaks oo varjus midagi salaja.


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: