jump to navigation

Meeleavaldus sõnavabaduse kaitseks Leedus, täna! 15. juuli 2009

Posted by toimetus in autoritaarsus, meeleavaldused, sõnavabadus.
trackback

MTÜ Eesti Gei Noored kutsub sind ja sinu sõpru 15. juulil kell 19.00 Leedu saatkonna ette, mis asub Tallinnas aadressil Uus tänav 15, et süüdata küünlad ning näidata, et ka meid puudutab Leedu Vabariigis toimuv ebaõiglus, et toetame Leedu LGBTQ aktiviste ning kõiki teisi kodanikke, kes tunnevad, et neil on õigus täielikule sõnavabadusele.

14. juulil võttis Leedu Vabariigi seim 87 poolthäälega lõplikult vastu seaduse, mis dokumendi koostajate sõnul on määratud kaitsma alaealisi ühiskonna ebasoodsate mõjude eest – juuni lõpus oli ametistlahkuv president Valdas Adamkus selle oma vetoõigusega parlamenti tagasi saatnud. Seadus keelustab informatsiooni, mis “agiteerib homoseksuaalsete või biseksuaalsete suhete poolt või polügaamia poolt” meediumites, mis on ligipääsetavad Leedu alaealistele. Seesugusteks allikateks  on aga tavapäraseimad ajakirjandusväljaanded, televisioon, raadio jne. Lisaks keelab seadus ka surma ja vägivalla kujutamise vastavates allikates.

Vastuvõetud seadus teeb Leedu LGBTQ aktivistidel võimatuks tegutseda ühiskonna seksuaalvähemuste suhtes sallivamaks muutmise osad või ka lihtviisiliselt pöörata tähelepanu seksuaalvähemuste keerulisele olukorrale ning võimalikele probleemidele. See seadus keelab ka informatsiooni jagamise turvaseksi kohta või ka muu avaliku toetuse või info pakkumise noortele inimestele, kes just oma seksuaalse orientatsiooni on avastanud.

Niisugune seadus piirab karmilt demokraatia alustalaks olevat sõnavabadust ning võimalust kõikvõimalikke ideid ühiskonnas läbi arutada, olles radikaalselt vastuolus Euroopa Liidu aluspõhimõtetega.

Vaata ka:
Ivar Sild: piiratud nägemine ja seadused (konservatiivsete rahvuslaste ärritamiseks)

Leedu keelab homoseksuaalsusest rääkimise – Eesti Päevaleht
Lithuania backs child censor bill – BBC
Lithuanian parliament adopts homophobic law despite presidential veto – ILGA Europe
Facebooki grupp meeleavalduseks

Kommentaarid

1. ants - 19. juuli 2009

Ülaltoodud artikkel on olnud 8m. blogis 4 päeva. Senini pole selle kohta lugeda mitte ühtegi arvamusavaldust/kommentaari. Miks? Toimetus?? Oudekki?? Sirje??


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: